Головна Головна -> Реферати українською -> Культура -> Леонардо да Вінчі (1452-1519)

Леонардо да Вінчі (1452-1519)

Назва:
Леонардо да Вінчі (1452-1519)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
5,72 KB
Завантажень:
456
Оцінка:
 
поточна оцінка 3.3


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 
Реферат на тему:
Леонардо да Вінчі (1452-1519)


Розпочати розмову про одного з геніїв епохи італійського Відроджен-ня хотілося б із зіставлення Леонардо да Вінчі та його не менш геніального сучасника Мікеланджело Буонарроті. Більш протилежних за зовнішністю та характером людей, ніж ці два титани флорентійського мистецтва, годі й уяви-ти: привабливий зовні, невимушений, блискучий, різнобічно обдарований, що постійно перебуває у вищому світі, всім цікавиться, але пурхає, неначе метелик, кидаючи все, що винаходив, розробляв,
незавершеним, — Леонардо. Цілковита протилежність йому — Мікеланджело, незграбний, невисокий на зріст, із суво-рим негарним обличчям, з поламаним унаслідок нещасного випадку носом, відлюдькуватий. Він наполегливо пра-цює над усім, за що береться, невтомно, десятиліттями з мурашиним старанням виконуючи одне замовлення, доводя-чи його до повної досконалості.
Отож, спершу про блискучого Лео-нардо. Народився майбутній геній у родині нотаріуса, який з 1469 р. осе-ляється в чудовому італійському місті, осередку науки й мистецтв, Флоренції. Він був ще хлопчиком, коли батько звернув увагу на його малюнки, здава-лося, виконані рукою майстра, і відніс їх до одного з видатних художників та вчителів того часу Верроккйо. У його майстерні і пройшли роки навчання Леонардо. Талановитий хлопчик став улюбленим учнем Верроккйо, однак минув час і учень випередив учителя. Однією з перших живописних робіт Леонардо став образ Янгола саме в роботі Верроккйо «Хрещення Христа». Янгол Леонардо настільки відрізняв-ся своєю одухотвореністю, майстерні-стю виконання, глибиною думки від образів, створених учителем, що на це неможливо було не звернути увагу. І Верроккйо це помітив, відтоді він більше жодного разу не взяв до рук пензля.
Що ж за думки непокоїли прекрас-ного Янгола Леонардо? Мабуть, ті самі, що і його творця. Художника бентежи-ло почуття невдоволеності, бо хотіло-ся знати все і про все, але одна людина не може знати всього, адже світ без-межний і неозорий, а життя швидко-плинне і має кінець. Задумливий по-гляд Янгола ніби запитує: чого шукаю я тут, на цій землі, а якщо я вже тут, чому не можу залишитися тут назавж-ди, щоб стати безсмертним? Це облич-чя, в якому переплітаються посмішка і біль, радість і сум, жага життя та про-щання з ним, згодом буде відтворено в більшості жіночих образів майстра.
За перші двадцять років своєї діяль-ності у Флоренції Леонардо виконав лише кілька малюнків, почав кілька живописних робіт. До часу, коли він залишив майстерню Верроккйо, відно-сять невелику за розміром ніжну і зво-
рушливу «Мадонну з квіткою» («Ма-донна Бенуа», Санкт-Петербург, Ермі-таж), яку він писав з реальної молодої флорентійки, що її зустрів на вулиці, коли вона бавилася зі своїм малюком. Так великий майстер побачив у простій дівчині величний образ Матері Божої, опустивши на грішну землю Богоматір, відтворивши її в образі молодої жінки. Приблизно в середині 80-х років була виконана і «Мадонна Літта» (Санкт-Петербург, Ермітаж), чарівний образ зрілої жінки-матері, яка уособ-лює характерний леонардівський тип жіночої краси: важкі напівопущені вії і ледь помітна посмішка — трохи ра-дісна і водночас сумна, що надає об-личчю особливої величності й одухо-твореності.
Майстрові виповнилося вже сорок років, коли його неспокійний, пошуко-вий характер змусив його залишити рідне місто і запропонувати свої по-слуги міланському герцогу Лодовіко Моро. Цікаво, що у листі до герцога Леонардо характеризує себе як військо-вого інженера, конструктора мостів, об-логових машин, веж, снарядів, кораблів, меліоратора, архітектора і лише потім — як скульптора й живописця.
При міланському дворі Леонардо працював як художник, скульптор, уче-ний, технік, винахідник, математик і ана-том. Саме тоді він стає провідним мит-цем Італії: в архітектурі проектує іде-альне місто; в скульптурі створює найграндіозніший монумент — кінну ста-тую Франческо Сфорца (батька Лодо-віко Моро, не збереглася); в живопи-су пише великий вівтарний образ «Ма-донни в скелях» (Париж, Лувр).

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 Реферат на тему: Леонардо да Вінчі (1452-1519)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок