Головна Головна -> Реферати українською -> Культура -> Архітектура Івано-Франківська

Архітектура Івано-Франківська

Назва:
Архітектура Івано-Франківська
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
7,58 KB
Завантажень:
270
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 
Реферат
на тему:
Архітектура Івано-Франківська


Івано-Франківськ – величний центр Західної України, де представлені багато архітектурних течій, які заворожують не лише туристів, відвідувачів та людей, що приїхали у справах, але й самих мешканців, погляд яких кожного разу завмирає проходячи по вулицях Іванно-
Франківська.
Вокзал в Івано-Франківську
І тепер багато хто переконаний, що без залізниці в Івано-Франківську і студент не вивчиться, і нові будинки не постануть, і промислові підприємства не зрушать з місця... Зрештою, через неї передаються традиції розвитку міста. Вокзал значних масштабів був зведений в Івано-Франківську у 1866 році. Івано-Франківському вокзалу судилося увійти в історію міста як першій споруді, освітленій електрикою. Споруда вокзалу занесена до реєстру пам’яток архітектури місцевого значення.
Залізничний вокзал Івано-Франківська був свідком визначних подій та приймав багато знаменитих людей. Під його склепінням десятки разів виступав Іван Франко. Бачили на вокзалі й австро-угорського цісаря Франца-Йосифа I, Миколу Драгоманова, Юрія Федьковича і Ольгу Кобилянську (неодноразово), Михайла Коцюбинського, Олександра Керенського, Нестора Махна.
Мешканці міста влаштовували тут урочисті зустрічі новопризначеним єпископам Юліяну Пелешу, Андрею Шептицькому, композиторові Миколі Лисенку, державним діячам Михайлу Грушевському і Симону Петлюрі. Старе відмирає, молоде народжується… Проте і сьогодні залізниця у місті — як символ всемогутності життя…
Ратуша
У 1666році у Станіславові виросла перша дерев'яна ратуша.
Ніхто й не планував встановлювати її тут надовго: через 11 років бургомістр засідав у дерев'яно-кам'яній будівлі.
Тодішня ратуша була не лише місцем засідань ради та суду - це був ще й спостережний пункт. Та навіть бойові заслуги не спасли ратушу номер два від розібрання через кілька років після турецької облоги. Було дві версії такої передчасної смерті будинку: 1) через низьку міцність та надійність; 2) через незадоволення хазяїна міста Потоцького її архітектурою.
Третя споруда зводиться на місці другої під керівництвом надвірного архітектора Кароля Беное. Ратуша мала 9 поверхів. На 5-му поверсі вежі знаходився міський годинник.
У підвалах ратуші, які були сполучені з підземними переходами під фортецею, сиділи злочинці, часто - опришки. Перед ратушею, на площі Ринок, відбувалися міські ярмарки.
Під володарюванням Австрії споруда використовується як в'язниця та магазин для обмундирування. Споруда неначе притягує негаразди: у 1825р. буря зносить вершечок ратуші. За рік проводиться ремонт будинку, ще за 11 років - наступний. Ратушу зміцнюють, реставрують стіни та зал засідань, прикрашають написами з історії міста. Можливо, вже тоді тут був прообраз сучасного краєзнавчого музею. Навколо ратуші зносять всі старі та дерев'яні будинки, на їх місці підносяться більш репрезентативні споруди.
28 вереня 1868р. почалась . Ринок згорів дощенту. Від ратуші залишився лише залізний скелет. У 1870-му починається зведення четвертої ратуші під керівництвом професора Покутинського. Цього ж року споруда, образ якої, на відміну від її попередниць, донесли до нас численні поштівки зламу ХІХ та ХХ століть, була зведена.
Під час Першої світової ратуша постраждала від артилерії: її вибрали як мішень, тому що, неначе в Середньовіччі, її вежа знов перетворилася на спостережний пункт. Ратуша знову лежала в руїнах. Вчетверте.
За відбудову ратуші взялися аж у 1928 році. Проект доручили
інженеру Трелі. За два роки в місті з'явилося це диво. В основі споруди - хрест. 47-метрова вежа завершується ковпаком. Як не дивно, у п'ятій магістратурі міста магістрат ніколи не розміщався - тут були крамниці та ресторани. Функція серця міста виконувалася ратушею суто символічно.
У 1959р. після ремонту споруду віддають під краєзнавчий музей.

Фарний костел Богоматері і св. Станіслава
Ротонда з фонтаном і фігурою Діви Марії
Фарний костел Богоматері і св. Станіслава (часом його ще називають Колегіатою) почав будуватися у Станіславові в трагічному 1672 році.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 Реферат на тему: Архітектура Івано-Франківська

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок