Головна Головна -> Реферати українською -> Культура -> Французький живопис 19 - початку 20 століття

Французький живопис 19 - початку 20 століття

Назва:
Французький живопис 19 - початку 20 століття
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
22,69 KB
Завантажень:
545
Оцінка:
 
поточна оцінка 3.5


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
ПЛАН
Вступ
Французький класицизм першої третини XIX століття
Романтизм 20-30-х років XIX століття
Реалізм XIX століття
Імпресіонізм
Постімпресіонізм


Вступ
Промисловим переворотом в Англії XVIII сторіччя і Французькою буржуазною революцією 1789–1794 рр. був встановлений початок епосі капіталізму в Європі. Це нова епоха і в європейській художній культурі. У міру розвитку капіталізму однієї з головних тем в творчості великих художників стає розкриття трагічних суперечностей між гармонійною особою і потворними соціальними відносинами в капіталістичному суспільстві. Ставляться «болящі питання сучасності», дається оцінка і виноситься вирок сучасному суспільству. Людська особа зображається у всьому складному взаємозв'язку зі світом, а визначення місця людини в суспільно-соціальному житті стає одним з головних питань творів мистецтва. Відкритий зв'язок творчості великих передових художників з суспільно-політичною боротьбою – характерна риса культури XIX – початку ХХ сторіччя. Це виявилося в прагненні до віддзеркалення основних суспільних суперечностей часу, створенню образів, пов'язаних з національно-визвольною і революційною боротьбою своєї епохи.
Є і ще одна особливість мистецтва цієї пори. Тепер, при всебічному обміні і всесторонній залежності народів як в області матеріального, так і в області духовного виробництва, художні течії дуже швидко розповсюджуються по всьому світу. Як правило, кожний новий напрям мистецтва XIX ст. народжується у Франції і тому логічно прослідити їх еволюцію на французькому ґрунті. Але универсалізм в художній сфері, як і в інших, неминуче призводить до втрати стилістичної цілісності. Класицизм – останній великий стиль, властивий і архітектурі, і живопису, і пластиці. Дуже скоро по всій Європі починається розпад цієї єдності. В архітектурі з середини століття запанувала еклектика. В живописі і скульптурі разом з класицизмом, який все більш набуває риси академічної схеми, з 20-х років ХІХ ст. народжується сильний романтичний напрям; з 40-х років зусиллями таких майстрів, як Курбе і Дом’є, розвивається реалізм, підтриманий настроїями, пов'язаними із загальним підйомом пролетарського руху.
З останньої третини XIX ст., після падіння Паризької Комуни, в переломний для західноєвропейського реалізму час, позиції академізму знов зміцнюються, він стає офіційним мистецтвом, що виражає смаки урядових кіл. Але в середовищі передової інтелігенції мистецтво «школи», як іменується академізм, знаходить різку опозицію. Складання імпресіонізму саме по собі природна реакція на академізм. Імпресіонізм зміняється неоімпресіонізмом. Але вже художники, умовно з'єднані в групу постімпрессіоністів, – Ван Гог, Гоген і Сезанн – жодним чином не представляють єдиної течії в мистецтві, бо в другій половині XIX ст., із загостренням суперечностей капіталістичного світу, на зміну цільним художнім течіям приходять в мистецтво великі творчі індивідуальності, кожна з яких затверджує свої закони творчості, має свою художню систему. Ці суперечності і антагонізм в мистецтві до початку XX в. досягають крайнього ступеня. Між художником і середовищем виникає повне відчуження, повна ізоляція і нерозуміння, свідоцтво трагічних рис розкладання культури. На загальному мало сприяючому для творчості тлі виникають фігури великих майстрів, що створюють справді великі твори, без яких неможливо зрозуміти і представити подальший розвиток мистецтва. Стаючи свідками гострих соціальних конфліктів, а іноді і прямими учасниками революційних подій, вони створюють твори, що знаходяться в найтіснішому зв'язку з суспільним життям.
1 Французький класицизм першої третини XIX століття
З останньої третини XVIII сторіччя, напередодні суворих і грізних подій революції і під час самої революції мистецтво Франції виявилося захоплено новою хвилею класицизму. Передовій мислячій частині Франції було цілком ясно в ці роки, що монархія Бурбонів остаточно розвалюється. Нові вимоги життя викликали потреби і в новому мистецтві, новій мові, в нових виразних засобах.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 Реферат на тему: Французький живопис 19 - початку 20 століття

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок