Загрузка...
Головна Головна -> Реферати українською -> Культура -> Леонардо да Вінчі.Мікеланджело

Загрузка...

Леонардо да Вінчі.Мікеланджело

Назва:
Леонардо да Вінчі.Мікеланджело
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
3,83 KB
Завантажень:
473
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0
Загрузка...
Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 
 
РЕФЕРАТ
на тему:
“Леонардо да Вінчі.
Мікеланджело.”


Leonardo dа Vinci; 5.IV 1452, Вінчi, поблизу Флоренції — 2 V 1519, замок Клу, поблизу Амбуаза, Турень, Франція) — італ. живописець, скульптор, архітектор, вче-ний та інженер, представник доби Високого Відродження. В 1467— 72 навчався в майстерні А. дель Верроккйо. В ранній період твор-чості Л. да В багато уваги приділяв скульптурі (робот не збе-реглися); з живописних творів цього часу відомі: голова ангела на картині Верроккйо «Хрещення» (після 1470), «Благовіщення» (6л. 1474), обидва — в Галереї Уффіці у Флоренції; т. з. «Мадонна Бенуа» (6л. 1478, ДЕ). В 1481 або 1482 Л. да В. переїхав до Мілана, де пра-цював при дворі правителя Л. Моро. В т. зв. міланський період (1482—99) створив картини «Мадонна в скелях» (1483—94, Лувр), «Мадонна Літта» (близько 1485 — 90, ДЕ), а також настінний розпис у трапезній монастиря Сліпа Марія делле Граціє в Мі-лані «Таємна вечеря» (1495—97). В Мілані Л. да В. розробляє різні варіанти «ідеальною міста» й центрального купольного храму. Напри-кінці 1499, у зв'язку з взяттям Мілана французами, Л. да В. повернувся до Флоренції, де ство-рив картон «Битва при Анг'ярі» (1503—06, не зберігся, відомий за копіями) для розпису в Палаццо Веккйо Одним з найвідоміших творів Л. да В. є портрет Мони Лізи (т. з, «Джоконди». бл. 1503. Лувр), в якому художник пере дав жіночність молодої флорентійки, складність її психологічною стану. Збереглися також картини «Св. Анна з Марією і немовлям Христом» (1500—07), «Іоанн Хреститель» (бл. 1513—17, обид-ві — Лувр). Значне місце в творчій спадщині Л. да В. належить ма-люнкам, в яких відтворено постаті людей в різних ракурсах, міміку і а анатомію людини, будову рос-лин тощо. Збереглися записні книжки й рукописи Л. да В. (бл. 7 тис. аркушів з малюнками, які його учень Ф. Мельці зібрав і видав під назвою «Трактат про живопис»). У своїх творах Л. да В. виступав проти умовного реліг. мистецтва; як художник відтворю-вав реальний світ, базуючись на наукових знаннях і підводячи під свій реалістичний метод науково-теоретичну основу. Творчість Л. да В. була найвищим досягнен-ням доби Відродження.
Наукова і художня творчість Л. да В пройнята передовими для свого часу філос. ідеями. Він ви-знавав об'єктивність, матеріальність, пізнаванність зовн, світу, сформулював деякі принципи ме-ханістичного матеріалізму, висло-вив ряд глибоких діалектич. здога-док про єдність можливості і дійс-ності, виникнення і зникнення, про переходи матерії з одного стану в інший. Заперечуючи церк. од-кровення як джерело знань, Л. да В доводив, що істина є продук-том дослідного, експерименталь-ного вивчення природи. Вважаючи основою пізнання дослід, експе-римент, Л. да В. водночас великого значення надавав теорії. Погляди Л. да В значно вплинули на розвиток філософії епохи Від-родження. Як архітектор та інже-нер Л да В. розв'язував важливі проблеми будівництва, військ.-ін-женерної справи, гідротехніки; ви-найшов ряд приладів, механізмів і машин; працював над конструк-ціями літальних апаратів, важчих за повітря; подав ідею парашута тощо. Праці з фізики стосува-лись гол. чин. механіки, й особ-ливо оптики, з математики — перетворення рівновеликих площі об'ємів, дослідження серпків, обчислення площі еліпса «неподільних» методом. В астрономії Л. да В. належали передові кос-мологічні ідеї Він вважав Все-світ безмежним, фізично одно-рідним, заперечував геоцентрич-ну систему світу.
МІКЕЛАНДЖЕЛО Буонарроті (Місhelangelo Вuоnаrrоtі; інак-ше — Мікеланьйоло ді Лодовіко ді Ліонардо ді Буонаррото Сімоні; 6.III 1475, Капрезе, тепер Капрезе-Мікеланджело, Тоскана — 18.11 1564, Рим, похований у Флоренції в церкві Санта-Кроче) — італ. скульптор, живописець, архітек-тор і поет, представник Високого і Пізнього Відродження. В 1488—89 навчався живопису в Д. Гірландайо, 1489—90 — у скульптора Бертольдо ді Джованні у Флорен-ції.
Загрузка...

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 
Реферат на тему: Леонардо да Вінчі.Мікеланджело

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок