Головна Головна -> Реферати українською -> Культура -> Становлення естетики як самостійної науки

Становлення естетики як самостійної науки

Назва:
Становлення естетики як самостійної науки
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
6,71 KB
Завантажень:
456
Оцінка:
 
поточна оцінка 4.5


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 
РЕФЕРАТ
на тему:
“Становлення естетики
як самостійної науки”


ЕСТЕТИКА (від грецького aisthetikos - почуттєвий), філософська дисципліна, що вивчає область виразних форм будь-якої сфери дійсності (у тому числі художньої), як самостійна і почуттєво безпосередньо сприймана цінність.
Як особлива дисципліна формується у 18 ст. в А. Баумгартена, який ввів самий термін "естетика" для позначення "науки про почуттєве знання" - нижчої теорії пізнання, що доповнює логіку.
У І. Канта естетика - наука про "правила чуттєвості взагалі". Поряд з цим у німецькій класичній естетиці 18 - початку 19 ст. розвивається розуміння естетики як філософії мистецтва, що закріплюється в Г.В.Ф. Гегеля. Основною проблемою філософсько-естетичної думки стародавності, середньовіччя і значною мірою нового часу є проблема прекрасного.
Завданням і змістом науки естетики є дослідження великого кола проблем сучасної естетики – від аналізу сутності мистецтва, естетики повсякденності до естетики космічних процесів – як в історичному, так і в актуальному для сучасності аспектах. Дослідження проблем проводиться на основі дослідження світового досвіду вивчення сутності естетичних явищ з використанням усіх відомих сучасної філософії методів його аналізу. Об'єктами спеціальності є естетично значимі для сучасних людей результати усіх видів діяльності і способів життєдіяльності людини. Особливе значення естетичних результатів усіх видів діяльності людини є основним засобом духовного відродження сучасного людства. Предметом естетичних досліджень є аналіз особливостей різних видів мистецтва в процесі їхнього історичного розвитку й у сучасних умовах, а також ролі мистецтва в сучасному суспільстві.
Область дослідження сучасної естетики як науки:
Предмет естетики і сфера її інтересів, її функції і місце в процесах культурного розвитку індивіда, особистості і суспільства.
Історія виникнення і розвитку естетичних навчань, напрямку, плини і школи в естетиці.
Методи естетического дослідження. Естетика як система законів, категорій і понять. Історія становлення естетичних категорій.
Естетичне відношення людини до дійсності: естетичне пізнання світу людиною і естетичний зміст усіх видів діяльності і способів життєдіяльності людини.
Естетика природи і проблеми гармонізації усіх взаємодій людини зі світом; естетика й екологія.
Естетика середовища проживання людини і способів її створення.
Дизайн як вид естетичної творчості.
Технічна естетика.
Аксиологические проблеми естетики.
Естетика як філософія мистецтва.
Види мистецтва.
Синтез мистецтв.
естетичні проблеми художньої критики.
Естетична свідомість і його проблеми.
Естетичні проблеми усіх видів людської діяльності і способів життєдіяльності.
Естетичне і художня творчість.
Естетична і художня культура.
Соціологія мистецтва.
Соціальні функції мистецтва.
Народне, масове й елітарне мистецтво.
Естетичне виховання і його проблеми.
Естетичне утворення.
Всебічний і гармонічний розвиток особистості – вищий естетический ідеал людства.
Місце естетики і мистецтва в культурних і цивілізаційних процесах.
Історія естетичних відносин.
Естетика і літературна критика.
Естетичні аспекти історії мистецтва.
Головними елементами естетики як науки є естетичні категорії (від грецького – виловлювання, прикмета) – найбільш загальні і фундаментальні поняття, які відображають, загальні властивості і відношення явищ дійсності і пізнання.
Основними естетичними категоріями виступають прекрасне і потворне, визвишене і низьке, драматизм, трагічне і комічне, героїчне тощо.
Категорії естетики розкриваються як своєрідний прояв естетичного освоєння світу в кожній з областей суспільного буття, людського життя – у виробничо-трудовій і суспільно-політичній діяльності, у відношенні до природи, в культурі і побуті тощо.
У визначенні категорій естетики присутня як об’єктивна, так і суб’єктивна сторона естетичного освоєння. Якщо до об’єктивної можна віднести наукове мислення, що опирається на загальні логічні закони і форми мислення, то суб’єктивна сторона – це естетичні відчуття, смаки, оцінки, переживання, ідеї, ідеали.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 Реферат на тему: Становлення естетики як самостійної науки

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок