Головна Головна -> Реферати українською -> Культура -> Скачати: Одягові вишивка

Одягові вишивка

Скачати:* Captcha
* - щоб завантажити роботу, введіть в поле код з картинки і натисніть кнопку "Завантажити"Назва:
Одягові вишивка
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
8,21 KB
Завантажень:
450
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0
Пролистати роботу: 1  2  3  4 
КУРСОВА РОБОТА
з проектування і моделювання
на тему:
“Одягові вишивка”


Зміст
Вступ
І. Техніка вишивання
ІІ. Одягові вишивка
ІІІ. Творчий пошук.
Висновок
Список літератури


Вступ
З глибини віків
Перші згадки про вишивання зустрічаємо у стародавніх істориків, про нього свідчать і археологічні знахідки із скіфських поховань. Всесвітньо-відомі золота пектораль з Товстої могили (ІV ст. до н.е.), чаша з Гайманової могили, срібна ваза з кургану Чорним лик (ІV ст. до н.е.), що є унікальними мистецькими витворами, містять сюжети, які дають змогу дослідникам виявити і простежити різноманітні форми чоловічого та жіночого одягу, його пишне декоративне оздоблення золотими нашивками, аплікацією з кольорової шкір, декоративними швами. Узори утворюються з поєднання кружечків спіралей, завитків, а також із пишної рослинної орнаментації у вигляді стебла рослини, листя лавра, лотоса, грон винограду.
Археологічні розкопи у Києві, Білогородці, Старому Галичі, Шаргороді та інших місцевостях України виявляють численні залишки гаптованих тканин. Їх вивчення, зіставлення із зображеннями на фресках, мініатюрах свідчать про широке застосування гаптування золотом і сріблом в одязі давньоруських людей. Характерною деталлю одягу був довгий плащ – корзно, щедро прикрашений великими ????, всередині яких вміщено орменальні розетки або зображення орлів. Подібний одяг ми бачимо на родинному портреті київського князя Святослава Ярославовича з “Ізборника Святослава”, у зображеннях молодого княжича (очевидно, Бориса) у “Слові Іполита” та князя Ярослава Всеволодича в церкві Спаса на Нередиці, а також у зображенні родини Ярослава в Софії Київській.
Особливий інтерес становить вишивка з курганного поховання на Київщині. Виконана вона на смужці з шовкової, що прикрашала сорочку з д?????????? Полотна. Рисунок характеризується граничною ясністю, чіткістю і спокійно-розміреним ритмом та рівновагою всіх частин. Усі ці археологічні знахідки підтверджують, що вишивка була улюбленим і поширеним видом декоративного мистецтва як серед знатної верхівки, так і серед простого люду.
У процесі соцільно економічного і культурного розвитку на Україні сформувалися локальні особливості народної вишивки кожного етнографічного регіону – Середнього Подніпров’я, Полісся, Поділля, Карпати і Прикарпаття, Півдня України. На зламі ХІХ-ХХ століть улюбленими стають хрестик, квіткові узори червоного та чорного кольорів, які поступово витісняють характерні місцеві засоби шитва і вишукані сполучення кольорів.
У вишивці Східного Поділля переважають геометричні мотиви складних сполучень, мініатюрна розробка їх справляє враження дорогоцінної мозаїки. Шикоро використовують майстри різноколірні мережки чорного, білого, синього кольорів, а також шви поверхнього шиття: штанівку, стеблівку, які ????, з’єднують в єдине ціле композиції орнаментів і вносять додатковий художній ефект.


Техніки вишивки
Художня довершеність і різноманітність вишивки залежить не тільки від створення досконалої органа ментальної композиції. Тонкого відчуття кольору, а й значною мірою від вибору технік виконання. Характерною особливістю народної вишивки є величезна різноманітність технік, поєднання їх до 10-15 одночасно. Назви багатьох з них походять насамперед від засобів виконання – “вирізування”, “виколювання”, або ж від того, який предмет вшивається: рушники – “рушниковий шов”, пере мітки – “пере мітковий шов”, від назви місцевості – “старокиївський шов”, “городський шов”. Назви багатьох технік походять від того, як виглядає даний шов, що він нагадує: “курячий брід”, “солов’їні вічка”, “гречечка”. “зірочка”. “овсяночка”.
Більшість українських вишивок двосторонні – виворотня сторона вишивки не відрізняється від лицевої. Народні вишивки розраховані на прикрашення і укріплення тканини, тому вони дуже практичні. До таких вишивок відносяться мережки “гречечка” і “ляховка”, “одинарна ляховка”. Цією мережкою прикрашають дитячий, жіночий і чоловічий одяг.

Пролистати роботу: 1  2  3  4 
Реферат на тему: Одягові вишивка

Схожі роботи:


BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок