Загрузка...
Головна Головна -> Реферати українською -> Культура -> Художнє кування

Загрузка...

Художнє кування

Назва:
Художнє кування
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
3,12 KB
Завантажень:
438
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0
Загрузка...
Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 
Художнє кування - це один із способів художньої обробки металу. Кування заліза відбувається при температурі понад 1000 °С. На перших порах руду плавили в ямах, потім їх замінили печі - домницi. Плавка йшла на деревному вуглі з подачею в сурму гарячого повітря який задували за допомогою хутра з шкiр тварин. Техніка і грати, сільськогосподарські знаряддя, зброя і збруя, інструменти ремісників і інші предмети. У той час віконні отвори закривали ковані грати, парки і сади оформлялися кованими воротами і заборами. Багато оформлені залізні двері з елементами художнього кування прикрашали палаци і храми. В XVIII ст. кування широко використовується для виконання заборів міських будинків, особняків, церковних дворів.
Якщо для литва малюнок і розробку всієї декорації робив архітектор, то кування завжди розраховувалося на творче варіювання і доробку деталей ковалем. Фантазія і майстерність, винахідливість, знання особливостей і можливостей металу дозволяють створювати високохудожні витвори мистецтва. При тому рівні техніки від коваля було потрібне багато вміння, навику і досвіду в поводженні з металом. Розрізнити, сорти сталі можна було тільки за кольором і характеру іскри або зламу, а ступінь нагріву при куванні, гарту і зварці - за кольором розжареного металу на око (в кузнях постійно булла напівтемрява).
Древнеруськi ковалі з великим мистецтвом проводили не ручного кування, пластичної обробки розжареного заліза відома з незапам'ятних часів. Також відомо ковальське устаткування: сурма, хутро, різні ковадла, молотки і кліщі, яке використовували ковалі. За допомогою цього устаткування метал розковувався, розтягувався, згинався, розтинався, зварювався, плющився. При тому рівні техніки від майстра було потрібне багато досвіду, уміння, навику в поводженні з металом. Розрізнити, сорти сталі можна було тільки за кольором і характеру іскри або зламу, а ступінь нагріву при куванні, гарту і зварці - за кольором розжареного металу на око (тому в сільських кузнях була напівтемрява). Аж до XVIII ст. слюсарні прийоми в ковалі не застосовувалися.
В IX-XII ст. на Русі при будівництві монастирів, церков та соборів в Києві, використовується робота ковалів, які кують віконні грати, ворота з витими ручками-стукалами, встановлюють на верхах куполів хрести. Особливо художнє кування по залізу розкрилися на Русі в XVII-XVIII ст. Руські майстри відмінно знали технологію кування. Створені ними забори, грати, ворота зберігали виразність в будь-якому архітектурному оточенні.
При Київській Русі ковалі кували із заліза забори та прикраси до костюмів - пряжки, персні, застібки, браслети, намиста і т.д., але і скрині, дверні замки, мечі, шоломи, кольчуги, бойові сокири, і велика кількість інших кованих виробів. Прийоми кування, відомі із стародавніх часів, збереглися і до наших днів. Ковальська зварка була в основі виготовлення холодної зброї з багатошарової сталі. Її ще називають зварювальним булатом. Великих успіхів добилися майстри з Дамаску. Дамасськой сталлю стала називатися багатошарова зварювальна сталь.
 
В кінці XIX ст. на Всеросійській промисловій виставці в Нижньому Новгороді був показаний унікальний експонат ковалів Юзовського заводу - сталева пальма. Вона була викована ковалем А. Мерцаловим і молотобійцем Ф. Шкариним за два тижні. Журнал «Гірничозаводський листок» писав: «Пальма зроблена з однієї рейки. Її стовбур несе на собі десять листків і вгорі закінчується віночком. Висота достовірно художнього виробу 3 м 530 мм Молот та зубило - ось єдині інструменти якими користувалися ковалі». Газети того часу писали: «Пальма вражає глядачів висотою, стрункістю, дивною витонченістю, її темне, розітнуте листя, віялом що розходяться від стовбура, було таке легке, а тонкий шорсткий стовбур такий гнучкий що спочатку було важке повірити, що ця не жива рослина, вивезена з Кавказького побережжя, а якнайтонший витвір мистецтва. Всім хотілося поторкати її руками». В 1900 р. кована пальма була виставлена на Міжнародній промисловій виставці в Парижі і отримала Гран-прі.
Загрузка...

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 
Реферат на тему: Художнє кування

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок