Головна Головна -> Реферати українською -> Культура -> Вольфганг Амадей Моцарт та його твори

Вольфганг Амадей Моцарт та його твори

Назва:
Вольфганг Амадей Моцарт та його твори
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
9,26 KB
Завантажень:
226
Оцінка:
 
поточна оцінка 3.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5 
Реферат:
Вольфганг Амадей Моцарт
 та його твори


Австрійський композитор. Володів феноменальним музичним слухом і пам'яттю. Виступав як клавесиніст-віртуоз, скрипаль, органіст, диригент, блискуче імпровізував. Заняття музикою почав під керівництвом батька — Л. Моцарта. Перші твори з'явилися в 1761. З 5-літнього віку з тріумфом гастролював у Німеччині, Австрії, Франції, Великобританії, Швейцарії, Італії. У 1765 у Лондоні виконані його 1-і симфонії. У 1770 Моцарт якийсь час брав уроки в Дж. Б. Мартіні і був обраний членом Філармонії, академії в Болоньї. У 1769—1781 (з перервами) перебував на придворній службі в архієпископа в Зальцбургзі як концертмейстер, з 1779 як органіст. У 1781 переїхав у Відень, де створив опери «Викрадення із сералю», «Весілля Фігаро»; виступав в концертах («академіях») . У 1787 у Празі Моцарт закінчив оперу «Дон Жуан», тоді ж одержав призначення на посаду «імператорського і королівського камерного музиканта» при дворі Йосипа II. У 1788 створив 3 найбільш відомі симфонії: Es-dur, g-moll, C-dur. У 1789 і 1790 виступав з концертами в Німеччині. У 1791 Моцарт написав оперу «Чарівна флейта»; працював над реквіємом (закінчений Ф. К. Зюсмайром). Моцарт був одним з перших композиторів, що обрали незабезпечене життя вільного художника.
Моцарт поряд з И. Гайдном і Л. Бетховеном є представником віденської класичної школи, одним з основоположників класичного стилю в музиці, зв'язаного з розробкою симфонізму як вищого типу музичного мислення, закінченої системи класичних інструментальних жанрів (симфонія, соната, квартет), класичних норм музичної мови, його функціональної організації. У творчості Моцарта універсальне значення одержала ідея динамічної гармонії як принципу бачення світу, способу художнього перетворення реальності, Одночасно в ньому знайшли розвиток якості нових для того часу психологічної правдивості і природності. Відображення гармонійної цілісності буття, ясність і краса поєднуються в музиці Моцарта з глибоким драматизмом. Піднесене і повсякденне, трагічне і комічне, величне і граціозне, вічне і минуще, загальнолюдське й індивідуально-неповторне, національно-характерне з'являються у творах Моцарта в динамічній рівновазі і єдності. У центрі художнього світу Моцарта — людська особистість, що він розкриває як лірик і одночасно як драматург, прагнучи до художнього відтворення об'єктивної сутності людського характеру. Драматургія Моцарта заснована на розкритті багатоплановості контрастних музичних образів у процесі їхньої взаємодії.
У музиці Моцарта органічно переплітається художній досвід різних епох, національних шкіл, традицій народного мистецтва. Великий вплив мали на Моцарта італійські композитори XVIIIст., представники мангеймскої школи, а також старші сучасники І. Гайдн, М. Гайдн, К. В. Глюк, І. К. і К. Ф. Е. Бахи. Моцарт орієнтувався на створену епохою систему типізованих музичних образів, жанрів, виразних засобів, піддаючи їх разом з тим індивідуальному переосмисленню.
Стиль Моцарта відрізняється інтонаційною виразністю, пластичною гнучкістю, багатством, винахідливістю мелодії, взаємопроникненням вокальних і інструментальних початків. Моцарт вніс величезний вклад у розвиток сонатної форми і сонатно-симфонічного циклу. Моцарту властиво загострене почуття тонально-гармонійної семантики, виразних можливостей гармонії (використання мінору, хроматизмів, перерваних оборотів і ін.). Фактура творів Моцарта відрізняється розмаїтістю сполучень гомофонно-гармонічного і поліфонічного складу, форм їхнього синтезу. В області інструментування класична урівноваженість складів доповнюється пошуком різних тембрових комбінацій, персоніфікованим трактуванням тембрів.
Моцарт створив більше ніж 600 творів різних жанрів. Найважливіша сфера його творчості — музичний театр. Творчість Моцарта створила цілу епоху в розвитку опери. Моцарт освоїв практично всі сучасні йому оперні жанри. Для його зрілих опер характерна органічна єдність драматургії і музично-симфонічних закономірностей, індивідуальність драматургії.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5 
Реферат на тему: Вольфганг Амадей Моцарт та його твори

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок