Загрузка...
Головна Головна -> Реферати українською -> Культура -> Архітектурно-історичні пам’ятки Івано-Франківська

Загрузка...

Архітектурно-історичні пам’ятки Івано-Франківська

Назва:
Архітектурно-історичні пам’ятки Івано-Франківська
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
4,37 KB
Завантажень:
432
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0
Загрузка...
Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 
Архітектурно-історичні пам’ятки Івано-Франківська


ОБЛАСНИЙ ІНСТИТУТ ПІСЛЯДИПЛОМНОЇ
ПЕДАГОГІЧНОЇ ОСВІТИ
(колишня семирічна школа для дівчат)
вул.. С.Гординського, 10
Збудований у 1895 році на лінії забудови вул. Гординського. За характером пам’ятка звернена до естетики середньовіччя.
За відтворенням зовнішніх рис і декору готики належить до тих будинків, що споруджені в стилі неоготики, одного з напрямку історизму. Будинок прямокутний в плані, триповерховий, з підвальними приміщеннями та горищем. Стіни муровані з червоної цегли, ззовні не отиньковані. Дах двосхилий, в основному покритий черепицею.
Цоколь невисоко піднятий, викладений з гладко обтесаного каміння. На рівні низу вікон усіх ярусів, перекриття та покриття ярусів фасадну стіну горизонтально членують тяги, виконані напуском профільованої цегли.
Головний фасад має чітку семитричну побудову. Слабо виступаючий з-за меж фасадної стіни ризоліт у верхній частині завершений багатоступінчастим, трикутної форми гостровухим фронтоном, обмежений двома схилами даху, в основі карнизом.
У центральній частині фронтону два вузенькі двостулкові вікна з арковим завершенням.
Вхідні двері, що розміщені в ризалітній частині, широкі, тристулкові.
Слухові вікна горища, розміщені по двоє, по боках ризаліту увінчані шатровими дошками.
Пам’ятка є цікавим прикладом будинків, споруджених в стилі неоготики як одного з напрямку історизму наприкінці ХІХ століття.


Кінотеатр ім.. Івана Франка
(колишній кінотеатр “Тон”, вул..Грушевського, 3)
У 1895 році за проектом архітектора К.Заремби був споруджений будинок польського “Сокола”.
“Сокіл” – це культурно-спортивне товариство, що вперше виникло у Чехії і здобуло собі прихильників серед українців і поляків. У 1927 році будинок на площі Міцкевича, 2 згорів. За одержану страхівку поляки зуміли не тільки відбудувати приміщення “Сокола” за проектом С.Трелі, але й добудувати до нього від теперішньої вулиці М.Грушевського кінотеатр “Тон” (1929). Під час фашистської окупації кінозал було перебудовано і він набрав сучасного вигляду. Це пояснюється тим, що це був кінотеатр “тільки для німців” (“нур фір Дойче”). Від 1945 року – кінотеатр ім.. І.Франка.
Будинок чотириповерховий, мурований з цегли на червоній лінії забудови, кутовий. В архітектурі будинку проглядаються риси конструктивізму з чіткими лініями вікон, балкони мають стилізовані металеві решітки. Балкон другого поверху підтримується кронштейнами. Головний фасад має слабо розвинений ризоліт з чотирма вікнами. Головний фасад над ризолітом має завершення у вигляді фронтону з характерними сицесійними формами з валютами та півциркульним вікном. Будинок має розвинений карниз, який виходить до 1 м за площину стіни. На першому поверсі розміщені чотири великі вікна з вітражами. Зі сторони провулку на рівні другого поверху розташований балкон-площадка. Колона має базис. Колони несуть платформу-дах з розвиненим карнизом. У глибині стіни розташовані попарно пілястри, які імітують колони.
Перший поверх розшитий рустами. Виходи оформлені у вигляді дверей з півциркульним обрамленням.


ЗАЛІЗНИЧНИЙ ВОКЗАЛ
ПРИВОКЗАЛЬНА ПЛОЩА
Споруджений при побудові залізниці Львів-Чернівці у 1866 році. Відлиту дату “1866” можна побачити на стовпцях перонного навісу, що являють собою гарні зразки художнього литва. У будівлі були використані елементи мавританського стилю- на півциркульні вузькі вікна, гранчасті колони із завершенням у вигляді тюрбанів.
Перше розширення вокзалу було проведене у 1886 році. Тоді добудована їдальня, залізничні канцелярії та пошта. Довжина розбудованого івокзалу становила 170м.
Залізничному вокзалові судилося увійти в історію міста як першій споруді, освітленій електрикою. Електричні лампи тут спалахнули 13 січня 1897 року.
У 1904 році місцева дирекція залізниць звернулась до міністерства з проханням про розширення вокзалу. З Відня сюди був направлений старший радник будівництва, архітектор Є.Баудіш. На перебудову державою було виділено 0,6 млн.
Загрузка...

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 
Реферат на тему: Архітектурно-історичні пам’ятки Івано-Франківська

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок