Головна Головна -> Реферати українською -> Культура -> Волинь

Волинь

Назва:
Волинь
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
7,63 KB
Завантажень:
397
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 
Зміст
Вступ.
Волинь... Прадавня українська земля, край небесно-чистих озер і віковічних лісів, батьківщина талановитих і працьовитих людей. Тут на кожному кроці подих історії. Нині область - вікно в Європу на північному заході України. Це не гучна фраза, а дійсність, яка накладає на нас особливу відповідальність та в значній мірі визначає пріоритети роботи. В умовах структурної перебудови економіки впровадження бізнесу є нелегкою справою. Поступово підприємства області стабілізують свою роботу, а більше третини з них нарощують обсяги виробництва. Послідовно здійснюються економічні перетворення й на селі.
Значні природні ресурси, кваліфіковані кадри, географічне розташування на перехресті важливих транспортних шляхів із Східної Європи в Центральну й Західну Європу створюють вигідні передумови для становлення області як регіону активної міжнародної взаємодії. Волинь має багаторічний досвід добросусідських зв`язків з прикордонними воєводствами Республіки Польща. В рамках створеного транскордонного об`єднання "Єврорегіон Буг" здійснюється співробітництво у сфері територіального планування, розвитку комунікацій, транспорту й зв`язку, освіти, охорони здоров`я, культури, спорту, охорони навколишнього середовища та багатьох інших важливих аспектах життєдіяльності.
Луцьк - адмiнiстративний, економiчний i культурний центр . На час першої писемної згадки про нього в iпатiєвському лiтописi, датованому 1085 роком, тут вже були потужнi дерев`янi та землянi укрiплення. Нашi предки, закладаючи своє поселення, досить вдало вибрали мiсце - судноплавний Стир зв`язував Луцьк через Прип`ять з Києвом, i далi по Днiпру - з Вiзантiєю. Тут перетиналися шляхи, що вели до країн Заходу i Прибалтики. Територiю чудово захищала сама природа: з пiвдня i заходу - рiчка Стир, з пiвночi - рiчка Глушець, зi сходу - непрохiднi болота. До наших днiв зберiгся Верхнiй замок - визначний пам`ятник оборонної архiтектури ХIV столiття, що перебуває у центрi уваги дирекцiї Луцького iсторико-архiтектурного заповiдника (створено в 1985 роцi ), яка розробила i втiлює у життя програму реставрацiї, реконструкцiї та музеєфiкацiї майже 20 замкових елементiв та об`єктiв. Уже вiдкритi для огляду музейнi експозицiї "Арсенал Луцького замку", "Дзвони", "Повiтова в`язниця", виведенi на поверхню фундаменти князiвського палацу, вiдновленi сходи на мури та фiртки у стiнi, пiдготовленi до експонування вiдкритi археологами залишки Соборної церкви Іоанна Богослова на замковому подвiр`ї.
Сучасна Волинь
Площа Волинської області становить 20,2 тисячі квадратних кілометрів, чисельність населення на 1 січня 1996 року складає 1075,2 тисяч чоловік. У містах проживає 558,3 тисяч, у селах - 516,9 тисяч громадян. Серед волинян 94,3% - українці, 4,4% - росіяни, решта - поляки, чехи, словаки, німці, євреї , представники інших національностей.
В обласному центрі - Луцьку - мешкає 218,6 тисяч волинян. На заході область межує з Республікою Польща (протяжність кордону - 135 км), на півночі з Республікою Білорусь (195 км), на півдні та сході - з Львівською та Рівненською областями України. На Волині 4 міста обласного і 7 районного підпорядкування, 22 селища міського типу, 16 адміністративно-територіальних районів, 1049 сільських населених пунктів.
Чарівна природа Волинського краю, окрасою якого є 220 великих і малих озер. Найбільші серед них - Світязь, Пулемецьке, Луки. Тут протікає 130 річок загальною протяжністю понад три тисячі кілометрів. Багата флора і фауна цієї древньої землі. Третина території вкрита мальовничими хвойними і мішаними лісами, у яких водяться козулі, олені, дикі кабани, лосі та інші тварини. На Поліссі, де збереглася первозданна природа, десять років тому створено Шацький національний природний парк площею понад 32 тисячі гектарів, який у майбутньому збільшиться до 75 тисяч.
Його охорона та розвиток мають велике міжнародне значення, так само як і охорона басейнів річок Стохід та Прип`ять, де водно-болотні угіддя населені унікальними водоплавними птахами. Розглядається питання про створення спеціальної (вільної) економічної та туристсько-рекреаційної і санітарної зони "Світязь" на базі цього парку.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4 
Реферат на тему: Волинь

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок