Головна Головна -> Реферати українською -> Культура -> Морально-професійна деформація та її профілактика в діяльності працівників міліції.

Морально-професійна деформація та її профілактика в діяльності працівників міліції.

Назва:
Морально-професійна деформація та її профілактика в діяльності працівників міліції.
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
20,70 KB
Завантажень:
69
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
Пошукова робота
Морально-професійна деформація та її профілактика в діяльності працівників міліції.


План.
1. Форми та рівні професійної деформації.
2. Причини й умови морально-професійної деформації співробітників ОВС.
3.Профілактика морально-професійної деформації співробітників ОВС.
Література


1. Форми та рівні професійної деформації.
Той факт, що професійна деформація — явище об'єктивне існуюче, супутнє розвитку людини в його професійній діяльності — цей факт вже усвідомлений не тільки в наукової, але і художньо-публіцистичній літературі. У романі «Безсоння» письменник А. Крон створює яскравий художній образ цього багатоликого явища: дільничний лікар, що підозрює кожну людину в симуляції; вчитель у школі, що розглядає учнів свого класу як потенційно не здатних до самостійного навчання без його допомоги; співробітник міліції — щиро думає, що в кожного «не без рильця в пусі».
Природно, констатація професійної деформації в суспільній думці і наукове розуміння її специфіки — далеко не співпадаючі речі. Разом з тим очевидно й інше — на відміну від інших професій, де деформація одного працівника не «кидає тінь» на його колег і не нівелює соціальну цінність їхньої праці, у діяльності співробітників міліції таке явище в принципі неможливо. Помилки одного персоніфікуються в суспільній свідомості як недоліки всіх співробітників, породжуючи відповідний стереотип — «там усі такі».
Тому вивчення професійної деформації співробітників міліції — безумовно актуальна задача. В даний час не можна, очевидно, посилатися на той аргумент, що більша частина працівників міліції — чесні принципові люди, що професійно виконують свій службовий і професійний обов’язок.
Показові слова оперуповноваженого карного розшуку Финеева, що став на шлях зрощування зі злочинністю: «Я прийшов у міліцію бороти зі злочинністю і раптом побачив, що багато злочинів покриваються в самім відділенні». Подальша життєва еволюція Финеева спричинила зловживання по службовій лінії, а згодом і убивство. Після звільнення з органів внутрішніх справ за «дискредитацію звання працівника міліції» пішло здійснення розбійного нападу на інкасатора, у результаті якого Финеев і Книгин убили трьох чоловік і двох ранили».
Таким чином, постановка проблеми професійної деформації аж ніяк не данина моді, чи ж відповідь на «кон'юнктуру часу. Ця проблема існувала з часу виникнення міліції й існує дотепер, саме як негативна альтернатива, закладена в механізмі професійної діяльності міліції, що переповнена конфліктними ситуаціями. Природно, виникають закономірні питання: які стан і ступінь наукової розробленості цієї проблеми? По якому, образно говорячи, «науковому відомству» проходить її компетентний розгляд? Чи можливо уникнути деформації, працюючи, приміром, в апараті карного розшуку, де основний об'єкт діяльності — злочинці? Як співвідносяться об'єктивні умови, що визначають деформацію і суб'єктивне волевиявлення самих його співробітників? Нарешті, які напрямки профілактики деформації в існуючих матеріальних, економічних і організаційних умовах діяльності карного розшуку?
.... У найбільш загальному виді професійну деформацію можна визначити як зміна характеру і результатів професійної діяльності співробітників органів внутрішніх справ, їхніх службових і позаслужбових відносин у колективі, розвиток в духовному світі співробітників негативних морально-психологічних рис характеру. Деформація свідомості представляє в остаточному підсумку відображення тих перекручувань, що проявилися в професійній діяльності й у різноманітних відносинах, що виникають на її основі. У цьому змісті деформація свідомості— і. результат, і одночасно передумова загальної деформації. Не існує фатальної зумовленості професійної деформації для кожного з працюючих в органах внутрішніх справ. Тільки від волевиявлення конкретного індивіда залежить ступінь його стійкості деформуючому впливу з боку об'єктивних факторів, якими наповнена його професійна діяльність.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
Реферат на тему: Морально-професійна деформація та її профілактика в діяльності працівників міліції.

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок