Загрузка...
Головна Головна -> Реферати українською -> Культура -> Перукарська справа: освітлення перукарень, робоче місце, будова і функції шкіри, перша допомога

Загрузка...

Перукарська справа: освітлення перукарень, робоче місце, будова і функції шкіри, перша допомога

Назва:
Перукарська справа: освітлення перукарень, робоче місце, будова і функції шкіри, перша допомога
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
13,12 KB
Завантажень:
52
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0
Загрузка...
Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7 
Реферат на тему:
Перукарська справа: освітлення перукарень, робоче місце, будова і функції шкіри, перша допомога


ОСВІТЛЕННЯ ПЕРУКАРЕНЬ
Для правильного визначення кольору та відтінку волосся при його фарбуванні, точного виконання стрижок і укладок перукарю необхідне якісне сильне та рівномірне освітлення.
Найкращим вважається природне освітлення, яке рекоменду-ють використовувати з максимальною ефективністю.
Забезпечити необхідне освітлення протягом усього часу роботи перукарні, особливо в осінньо-зимовий період, природним шляхом неможливо. Тому виникає потреба у штучному світлі, близькому до природного. Його забезпечують люмінесцентні світильники із розсіювачами або плафонами з матового скла.
На робочих місцях, окрім загального освітлення на залу, перед-бачають місцеве освітлення. Як джерело світла використовують лампи розжарювання, галогенні лампи в колбі з молочного скла, які не мають засліплюючого ефекту.
Застосовуються пристрої місцевого освітлення на гнучких кронштейнах, що дає змогу змінити напрямок світлового потоку, та арматурою, яка забезпечує захисний кут не менше 30°.
Для запобігання зоровому дискомфорту і для захисту від пря-мого сонячного проміння на вікнах установлюють сонцезахисні пристосування (козирки, жалюзі, штори).
РОБОЧЕ МІСЦЕ ПЕРУКАРЯ
Робочі місця перукаря обладнують різними за конст-рукцією туалетними столиками або полицями, настінними дзерка-лами різної форми, перукарськими кріслами. Розмір дзеркала має бути не менше 60x100 см.
Для розміщення інструментів, препаратів, білизни використовуються тумбочки, візки, шух-ляди в столиках.
У перукарнях установлюють крісла з ручками, підставками для ніг; вони мають вільно обертатися та регулюватися по висоті.
Для дітей передбачаються спе-ціальні крісла або накладні сидіння до звичайних крісел.
Розміщення робочих місць має узгоджуватися з загальним дизай-нерським рішенням; крісла можуть розташовуватися поодинці чи групу-ватися уздовж стін або в центрі залу.
Вважається, що відстань від стіни до крісла має бути не менше 70 см, відстань між осями крісел сусідніх робочих місць — 1,8 м, а між пара-лельними рядами місць — не менше 3-х метрів. Загальна норма на робо-че місце — від 4,5 кв. м.
У перукарських за-лах дозволяється вико-ристання пересувних сушарок для волосся. Мийки можуть бути вмонтовані в поверхню робочих столиків або бути автономними зі стільцями спеціальної конструкції.
БУДОВА І ФУНКЦІЇ ШКІРИ
Шкіра є зовнішнім покривом людського тіла, що здійснює його взаємозв'язок з навколишнім середовищем. Сумарна площа шкірного покриву дорослої людини — 1,6-2,3 м2, маса шкіри до-сягає 5 кг, а з підшкірною жировою клітковиною — 20 кг, що від-повідно становить 4-6% і 16-17% від загальної маси тіла. За кіль-кістю (1011) та щільністю клітин (6 млн/см2) шкіра є найбільшим органом людини.
Шкіра — надзвичайно складний за будовою багатофункціо-нальний орган. її зовнішній вигляд і стан — малюнок, колір, пружність, еластичність — непостійні і перебувають у прямій за-лежності від загального стану організму, віку, статі, раси, кліма-тичних умов, спадкових особливостей і від того, наскільки ретель-ним є догляд за шкірою.
Функції шкіри:
захисна — захищає внутрішні органи від фізичного, хімічного і біологічного впливу навколишнього середовища;
терморегуляторна — регулює температуру тіла;
сенсорна — численні рецептори дають нам змогу відчути і слабкий подув вітерцю, і легкий дотик травинки;
секреторна — через шкіру виділяються жир, піт і продукти об-міну речовин;
обмінна — забезпечує обмін речовин та енергії між організмом і навколишнім середовищем;
дихальна — близько 1-2% повітря людина поглинає через шкіру залежно від фізичного навантаження;
імунна — клітини Лангерганса, а також тучні і плазматичні клітини, що знаходяться в шкірі, є елементами імунної системи.
Будова шкіри. Шкіра складається з трьох шарів (рис.):—
епідермісу (зовнішня частина);—
дерми, або власне шкіри (серединна частина);—
гіподерми, або підшкірного жирового шару (внутрішня час-тина).
Загрузка...

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7 
Реферат на тему: Перукарська справа: освітлення перукарень, робоче місце, будова і функції шкіри, перша допомога

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок