Головна Головна -> Реферати українською -> Культура -> Основи художнього конструювання

Основи художнього конструювання

Назва:
Основи художнього конструювання
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
6,60 KB
Завантажень:
53
Оцінка:
 
поточна оцінка 3.5

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 
Реферат на тему:
Основи художнього конструювання


1. Естетичні форми та їх характеристики
Тектоніка. При розгляд тектоніки з точки зору конструктивно-технологічних задач потрібно зауважити, що зробити проектовану річ тектонічною – це перш за все означає зробити матеріально-фізично досконалою, тобто такою, що володіє міцною, стійкою надійною конструкцією, яка відображає в зовнішньому вигляд загальний тип, характер конструкції всю складну внутрішню силову роботу матеріалу. Таким чином, необхідно по можливості найкращим чином виявити, де як розподілені основні маси навантаження, як опирається м матеріал виробу, як напружені окремі його частини, як елементи несучі, а як несомі. Тектонічність форми означає також наочність того, з якого основного матеріалу виконана конструкція (метал, дерево чи пластмаса) як дана конструкція виготовлена – монолітна чи складальна, чи це масивне лиття або легкий тонкостінний корпус.
Тектоніка – специфічний засіб художнього вираження, який органічно пов’язаний з конструктивною об’ємно-просторовою структурою виробу об’єктивними закономірностями (міцністю, стійкістю рівновагою). Тектоніку називають зрілим відображенням у форм роботи конструкції організації матеріалів. Таким чином, об’ємно-просторова структура у формотворенні тектоніка форми найважливішими категоріями композиції, що закладають основу побудови складно гарно форми.
Пропорція пропорційність. Пропорція визначає співвідношення окремих частин, предметв явищ помж собою. Пропорція – один з головних засобів, який застосовують в мистецтв, архітектурі, техніці, художньому конструюванні. Правильне встановлення пропорцій в своїй єдності складає пропорційно-гармонічний лад. Порушення його знижу художню виразність.
снують різні види пропорційності. Так, наприклад, для утворення звичайно математично пропорції потрібно чотири члена: a : b = c : d. Геометрична пропорція складається з трьох елементв (a : b = b : c). Загальний член b називають середнім пропорційним.
Крім арифметично геометрично пропорцій, снують також пропорційні залежності, що об’єднані загальною назвою гармонічні пропорції.
На вдмну від арифметично, геометрично та гармонічної пропорції золотий перетин утворюється при комбінації тільки двох величин a i b. Поділ цілого на дві нерівні пропорційні частини в математиці називають золотим перетином. Математичний вираз має вигляд a : b = b : (a + b).
Ця рівність створюється при комбінації лише двох величин, до того ж відношення помж ними постійне, де більший відрізок дорівнює 0,618, менший – 0,382.
Рисунок 3.1- Графічна побудова золотого перетину
Золотий перетин також виражається геометричним шляхом. Один з геометричних способів – це поділ відрізка в золотому перетин. Він здійснюється за допомогою прямокутного трикутника з відношенням катетв 1:2 (рис.3.1):
М0 = а = 1,0;
М1 = x = 0,61803398;
М2 = a – x = 0,381966.
Потім в золотому перетин М2 ділиться на М3 = 0,236; М4 = 0,146; М5 = 0,09 т. д.


Рисунок 3.2- Система прямокутникв від квадрата до прямокутника


На рис. 3.2. приведена побудова прямокутникв. х отримують геометричним методом, взявши за вихідну точку квадрат.
Ряд золотого перетину виражається такими цифрами: 0,09; 0,146; 0,236; 0,382; 0,618; 1,000; 1,618; 2,618 т. д.
Масштаб масштабність. сну два поняття – масштаб масштабність.
Масштаб – це відношення лінійних розмірів на кресленні, карт об’єкта до його розміру в натур (1: 2, 1 : 5, 1 : 10 т. д.).
Масштабність – більш складне поняття. В архітектурі це одне з композиційних засобів, яке виражає розмірність чи відносну відповідність розмірів форм архітектурного витвору, що сприймаються людиною, до розмірів людини.
Ритмічність метр. В художньому конструюванні, як в архітектурі, використовується специфічний засіб композиції – закономірне повторення чергування елементв. сну два види повторності – метрична ритмічна (метр ритм).
Метричний ряд простим видом повторності, якщо він заснований з одного елемента, складним, якщо в композиції одночасно приймає участь декілька рядв елементв метричної повторності.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4 
Реферат на тему: Основи художнього конструювання

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок