Головна Головна -> Реферати українською -> Культура -> Естетика ХХ ст.

Естетика ХХ ст.

Назва:
Естетика ХХ ст.
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
7,57 KB
Завантажень:
408
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 
РЕФЕРАТ
на тему:
“Естетика ХХ ст.”


ПЛАН
Вступ
1. Становлення нового типу художнього бачення в ХХ ст.
2. Зміна естетики критеріїв художності і художнього контакту
в ХХ столітті
3. Модернізм і постмодернізм в естетиці ХХ ст.
Висновок
Список літератури
Вступ
Є різні погляди на естетику ХХ століття, одна в одному вони єдині — XX ст. дійсно знаменує собою істотний перелом в історії людини і формах її культурної діяльності. Вибудовувати ландшафт художньої творчості ХХ сторіччя надзвичайно важливо: ще немає тимчасової дистанції, яка дозволяє відокремити випадкове від необхідного, виявити стійкі і перспективні утворення.
Погоджуючись з тим, що вже початок XX ст. позначив важливий розподіл у розвитку художньої свідомості людства, ми фіксуємо не просто границю в зміні картин світу, а деякий глобальний розрив з попередніми тенденціями мистецтва. Це не означає, що мова йде про народження на початку століття нового всеосяжного стилю, про становлення нових прийомів художньої виразності, які ведуть до додавання стійких і загальнозначущих художніх форм. Навпроти, ми є свідками мозаїчних, що не укладаються в єдину формулу художніх пошуків.
Принципова відмінність художніх процесів XX ст. полягає в тому, що різнорідні художні течії розвиваються не послідовно, а паралельно і при цьому сприймаються як рівноправні. Усе їх багатоголосся створює стереоскопічний, усеосяжний збірний портрет людини XX ст.
1. Становлення нового типу художнього бачення в ХХ ст.
Кардинальна зміна художнього бачення відбувається на початку XX сторіччя: саме цей період у Росії, Франції, Німеччині, Англії відзначений виникненням таких художніх ембріонів, що у середині і другій половині століття дали життя цілим напрямкам у мистецтві.
Усе багатство художніх змістів художників, письменників, драматургів, композиторів до початку XX ст., безумовно, генерували через різні форми співвіднесеності мови свого мистецтва з предметністю і подійністю навколишнього світу.
Розставання з предметністю реального світу, нові принципи його художнього узагальнення і структурування в живописі, літературі, театрі зажадали максимальної мобілізації внутрішніх ресурсів мистецтва, щоб через незнайому фігуративність П. Філонова, В. Кандинського, П. Пікассо, мова М. Пруста, А. Шенберга, Д. Джойса виразити «підземний гул епохи», пізнавані людиною духовні стани. Принципово нова якість мистецтва початку XX ст. диктувалося далеко не тільки неспокійною і волею художника, що експериментує, але і цілком об'єктивними обставинами.
Руйнування старої картини світу проявилося у всіх областях культури: пошлемося на досвіди по розщепленню ядра, виникнення теорії відносності, розвиток психоаналізу, інтерес до несвідомої сфери людини, — усі ці реалії задавали зовсім інший рівень і масштаб уяві епохи.
Виникає нове почуття життя, нове почуття часу, що приводить до народження нової якості інтелекту. Весь вузол проблем, з особою силою які потрясли традиційні підвалини в культурі і мистецтві початку сторіччя, можна визначити як кризу віри в раціональний устрій світу. Сміливі новації й експерименти завершили свого роду глобальний цикл, що розвивався в європейській культурі з початку Нового часу.
Минулі нагромадження в природних і гуманітарних науках оцінюються не більш, як міфологема, що утрудняє проникнення в щирі пружини буття. Нові форми культурної самосвідомості привели і до зміни власне художнього бачення світу.
Колись класична картина, роман, драма завжди були вибудованою розповіддю, у якому показувалося, як живуть і діють персонажі. Романіст і художник повинен був вірити у своїх персонажів, прагнути зробити їх живими, повідомити їм художню об'ємність і т.п. Апофеозом цієї об'ємності з'явилося велике реалістичне мистецтво XIX ст. — Бальзак, Стендаль, Диккенс, Толстой, Достоєвський. Усі персонажі їх творів були наділені безустанною турботою, їх автори уважно вибудовували інтригу, драматургію дії, велике значення надавалось мотивації: які обставини лежать в основі тих чи інших учинків, що спонукує людини діяти так, а не інакше.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4 
Реферат на тему: Естетика ХХ ст.

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок