Головна Головна -> Реферати українською -> Культура -> Скачати реферат: Естетика ХХ ст.

Естетика ХХ ст. / сторінка 4

Назва:
Естетика ХХ ст.
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
7,57 KB
Завантажень:
408
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 
Феномен постмодернізму — це феномен гри, спростування самого себе, парадоксальності.
Така опозиція модернізму і постмодернізму дала привід ряду теоретиків говорити, що XX ст. відкрився парадним входом у світле майбутнє, а закривається пародією на всі попередні епохи. Парадний вхід означав збереження надії, що покладалася на художню творчість модернізму, що прагне, незважаючи ні на що, продовжувати бути посередником між людиною і світом, виробляти адекватні часу орієнтації. Пародія на всі попередні епохи, створена і втілена постмодернізмом, проявилася в культі автентичності самої по собі, у прагненні мислити усі творчі прояви як ігрову сферу, в абсолютизації самоствердження, як такого, не задаючи питанням, чи маються крапки сполучення між художньою діяльністю і картиною світу.
Феномен постмодернізму надзвичайно неоднорідний як на практиці, так і в теорії. З одного боку, це імітація мертвих стилів, говоріння від імені всіх минулих епох і всіх голосів, що зібралися в уявлюваному музеї культури постмодернізму, — демонстрація «необмеженої невизначеносты значень». А з іншого боку, постмодерністські віхи — концептуалізм, пародія, вторинність, відчуженість, безособовість, цитатнысть, характерні для 60—70-х років, змінюються в 80—90-х роках тим, що прийнято називати «нова сентиментальність».
Висновок
Усе багатство художніх змістів художників, письменників, драматургів, композиторів до початку XX ст., безумовно, генерували через різні форми співвіднесеності мови свого мистецтва з предметністю і подійністю навколишнього світу.
Конфліктна і значеннєва щільність дійсного світу на початку XX сторіччя така, що він здається значно багатшим художнього вимислу. Читачу досить було звернутися до величезного запасу вражень, що безупинно нашаровувалися в результаті його власного життєвого досвіду, щоб знайти заміну цим нудним описам реалістичного мистецтва. Те, що довідався читач зі спілкування з Фрейдом, Прустом, Джойсом, після того як він познайомився з таємним струмом внутрішнього монологу, із ще нерозвіданими областями несвідомого, розхитало границі, які колись здавалися непроникними.
Виникає свого роду нова конвенція між художником і публікою щодо того, які задачі ставить нове мистецтво, що можна чекати від нього.
Багато теоретиків мистецтва вже на початку XX ст. по праву відзначали, що художній твір, тобто річ штучна, починає програвати в зіставленні з багатством речі реальної.
Справжня подія в XX ст. як би і справді має незаперечні переваги в порівнянні з вигаданою історією.


Список літератури
1. Козловский П. Культура постмодернізму. М., 1997.
2. Тупицина М. Критичне оптичне: Статті про сучасне мистецтво. М., 1997.
3. Західне мистецтво XX століття: Класична спадщина і сучасність. М., 1992.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4 
Реферат на тему: Естетика ХХ ст.

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок