Головна Головна -> Реферати українською -> Державне регулювання -> СУЧАСНІ ТЕОРІЇ ТА МОДЕЛІ ДЕРЖАВНОГО УПРАВЛІННЯ У ЗАХІДНІЙ НАУЦІ І ПРАКТИЦІ ТА УКРАЇНА

СУЧАСНІ ТЕОРІЇ ТА МОДЕЛІ ДЕРЖАВНОГО УПРАВЛІННЯ У ЗАХІДНІЙ НАУЦІ І ПРАКТИЦІ ТА УКРАЇНА

Назва:
СУЧАСНІ ТЕОРІЇ ТА МОДЕЛІ ДЕРЖАВНОГО УПРАВЛІННЯ У ЗАХІДНІЙ НАУЦІ І ПРАКТИЦІ ТА УКРАЇНА
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
14,07 KB
Завантажень:
417
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8 
УДК 303.725. 2:351/354
Ю.О. Ватуля
СУЧАСНІ ТЕОРІЇ ТА МОДЕЛІ ДЕРЖАВНОГО УПРАВЛІННЯ У ЗАХІДНІЙ НАУЦІ І ПРАКТИЦІ ТА УКРАЇНА
Запропоновану статтю присвячено аналізу деяких теорій державного управління провідних американських та західноєвропейських науковців, а також окремих ефективних моделей державного управління, що були реалізовані в процесі реформ. Матеріал статті подано як в контексті ознайомлення з теоретичним і практичним досвідом західних вчених і політиків, так і в контексті можливого використання його у викладацькій і практичній діяльності. Особливу цінність матеріали статті набувають у зв'язку з потребою реформування системи державного управління в Україні.
Актуальність теми детермінується передусім потребою ознайомлення і вивчення теоретичного і практичного надбання західноєвропейських та американських учених, політиків у галузі державного управління, що надасть необхідну базу для порівняння з існуючою системою державного управління в Україні та головними напрямками і засадами її майбутнього реформування.
У 1980-х роках ХХ століття розпочалося глобальне реформування у сфері державного управління, яке зачепило багато країн - від Монголії до США. Ці реформи було націлено на переосмислення ролі держави і урядових організацій та їх взаємовідносин з громадянами. У першій половині 90-х рр. до цього процесу долучилися східноєвропейські і пострадянські країни, які також почали активний пошук більш ефективних моделей державного управління.
Названа проблема розробляється в західних країнах досить інтенсивно. Варто назвати роботи Д.Кеттла, Д. Осборна і Т. Геблера, Г. Шмідта і Х. Трайбера, Б. Хідея, Н. Гліка, М. Берзелея та ін. [1; 4; 8; 13; 14]. Останнім часом активно працюють у цій галузі польські вчені. Серед них такі, як С. Альтман, Б. Амер-Шуровський, Д. Артися О. Посельскі [1; 2; 3; 11]. Ці дослідження максимально всебічно досліджують проблеми адміністративних реформ, державного менеджменту, проблеми підвищення ефективності бюрократії, іноваційних методик державного управління. Невисокий ступінь розробки проблеми державного управління в Україні зумовлюється передовсім тим, що державне управління як наука ще тільки утверджується. Незначною є і кількість науковців, які безпосередньо займаються дослідженнями державного менеджменту. Серед дослідників цієї проблеми варто виокремити праці І. Василенка, А. Гапоненка [5; 6].
Окремо слід згадати роботи науковця В.Авер'янова, у яких аналізується та узагальнюється досвід європейських країн з реформування системи державного управління, передовсім правова база цих процесів [7].
Автор уважає, що ціллю цієї статті є аналіз окремих маловідомих для українських громадян сучасних західних теорій і реалізованих моделей державного управління.
Головні ідеї сучасних теорій і практики державного управління можна звести до таких принципів: делегувати владу громадянам; вимірювати ефективність роботи результатами; керуватися цілями, а не правилами; працювати для інтересів і потреб замовників та споживачів адміністративних послуг; заробляти кошти, а не витрачати їх; децентралізувати владу; застосовувати ринкові, а не бюрократичні механізми; активізувати та консолідувати діяльність усіх секторів - державного, приватного і громадського.
Дослідник адміністративного управління Дональд Кеттл (у книзі «Всесвітня революція в державному управлінні», 2000 р.) зазначає, що Всесвітня революція в державному управлінні, яка розпочалася на початку 90-х років ХХ століття, має шість головних ознак та пріоритетних напрямів:
1. Ефективність. У багатьох країнах люди вимагають зменшення рівня оподаткування та підвищення якості адміністративних послуг. У зв'язку з цим уряди різних країн опинилися перед однаковою проблемою потребі пошуку способів підвищення якості і збільшення кількості адміністративних (державних) послуг при незбільшенні або навіть зменшенні видатків на утримання держави.
2. Маркетизація. Перехід до ринкових принципів. Уряди багатьох країн намагалися запровадити ринкові стимули з метою викорінення недоліків і патрологій, характерних для бюрократії.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8 Реферат на тему: СУЧАСНІ ТЕОРІЇ ТА МОДЕЛІ ДЕРЖАВНОГО УПРАВЛІННЯ У ЗАХІДНІЙ НАУЦІ І ПРАКТИЦІ ТА УКРАЇНА

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок