Головна Головна -> Реферати українською -> Державне регулювання -> "СЛУЖІННЯ СУСПІЛЬСТВУ" ЯК МОДЕЛЬ ОРГАНІЗАЦІЇ РОБОТИ ОРГАНІВ ПРАВОПОРЯДКУ (ЗАРУБІЖНИЙ ДОСВІД)

"СЛУЖІННЯ СУСПІЛЬСТВУ" ЯК МОДЕЛЬ ОРГАНІЗАЦІЇ РОБОТИ ОРГАНІВ ПРАВОПОРЯДКУ (ЗАРУБІЖНИЙ ДОСВІД)

Назва:
"СЛУЖІННЯ СУСПІЛЬСТВУ" ЯК МОДЕЛЬ ОРГАНІЗАЦІЇ РОБОТИ ОРГАНІВ ПРАВОПОРЯДКУ (ЗАРУБІЖНИЙ ДОСВІД)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
4,41 KB
Завантажень:
275
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 
УДК 351.74
Н.П. МАТЮХІНА
"СЛУЖІННЯ СУСПІЛЬСТВУ" ЯК МОДЕЛЬ ОРГАНІЗАЦІЇ РОБОТИ ОРГАНІВ ПРАВОПОРЯДКУ (ЗАРУБІЖНИЙ ДОСВІД)
Висвітлено сучасні погляди на роль та місце правоохоронних органів зарубіжних країн у суспільстві, нові підходи до організації їх діяльності. Ці питання розглянуто в контексті завдань реформування державного управління, спрямованих на забезпечення його високої ефективності та якості.
The article йеаЫ with modern views of role and place of law-enforcement agencies offoreign countries in society. The new trends of organization of their activity are presented. The urgent problems of police activity are considered as a component of the reform of state management, rising demands to quality and availability of the state services. The problems mentioned are considered from a position of management quality.
На шляху системних перетворень в Україні одним зі стратегічних пріоритетів є створення дієвої системи державного управління, близької до потреб і запитів людей, орієнтованої на служіння народові, національним інтересам. Повною мірою це стосується і управління правоохоронними органами, від результативності й ефективності діяльності яких значною мірою залежить стан безпеки в суспільстві, захищеність прав і законних інтересів громадян. Дієвим засобом забезпечення реформаторських змін у цьому напрямку є вивчення та опрацювання зарубіжного досвіду, критичне засвоєння існуючих у світі підходів та моделей організації правоохоронної діяльності.
За сучасних умов у розвинутих демократичних країнах світу утверджується погляд на поліцію як відкриту систему, яка спрямована на обслуговування громадськості, аналіз стану соціуму та причин злочинності, гнучко та оперативно реагує на зміни соціуму. Отримує розвиток концепція "проактивного" обслуговування населення, згідно з якою органи поліції повинні займати не реактивну, а проактивну позицію, здійснюючи постійну профілактику соціальної напруги та попередження злочинів за допомогою вирішення проблем громадян і реалізації програм самообслуговування у сфері забезпечення безпеки.
Необхідною вимогою щодо діяльності сучасної поліції визнано те, що поліція має працювати для громади, бути підзвітною громаді, якій вона служить, і співпрацювати з громадою. Ця вимога визначає стратегію діяльності та розвитку поліції в більшості країн світу. Домінуючим типом поліцейського агентства стає модель "служіння суспільству", яка заснована на парадигмі соціального партнерства. Згідно з цією моделлю поліцейський відіграє вже не репресивну та автократичну роль, а виконує позитивну, підтримуючу функцію, певною мірою подібною до функцій соціального працівника.
Характеризуючи проблему взаємозв'язку соціальної роботи і поліції, американські фахівці зазначають, зокрема, що між ними є багато спільного і насамперед їх об'єднує загальна мета - ефективне обслуговування населення, допомога і захист громадян. У цій діяльності вони доповнюють один одного, використовуючи власні методи та засоби діяльності [4]. Соціальна спрямованість діяльності поліцейських підрозділів знаходить своє відбиття і в програмах підготовки поліцейських. Стверджується, що вони мають бути підготовлені до виконання комплексної ролі в суспільстві - як поліцейського та (одночасно з цим) "соціального працівника" [5, с. 204]. На думку поліцейських адміністраторів, сучасний поліцейський повинен бути кваліфікованим юристом і "соціологом на розі вулиці". Представляючи, що в очах більшості людей поліція виглядає як соціальна служба поліцейський не може відповісти: "Вибачте, це не наша справа" [2, с. 165].
Повною мірою з наведеним вище узгоджується сучасне визначення поліції як сервісної служби, яка надає послуги населенню на певній території. Підкреслюється, що поліція повинна існувати не проти громадян, а для громадян, розвиваючи систему послуг населенню, виходячи із її соціального призначення [1, с. 29]. Це означає, що на перший план виходить завдання створення безпечних умов життя, діяльності людей шляхом профілактики злочинності, консультативної допомоги громадянам, залучення громадян до співпраці, розкриття злочинів і затримання злочинців.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 Реферат на тему: "СЛУЖІННЯ СУСПІЛЬСТВУ" ЯК МОДЕЛЬ ОРГАНІЗАЦІЇ РОБОТИ ОРГАНІВ ПРАВОПОРЯДКУ (ЗАРУБІЖНИЙ ДОСВІД)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок