Головна Головна -> Реферати українською -> Державне регулювання -> Ліцензування в Україні, проблеми та перспективи

Ліцензування в Україні, проблеми та перспективи

Назва:
Ліцензування в Україні, проблеми та перспективи
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
3,76 KB
Завантажень:
391
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 
Ліцензування в Україні, проблеми та перспективи
В Українській економіці з кожним роком усе більш питомішу вагу займає підприємницька діяльність. І тому питання щодо обмеження цієї діяльності є одним з основних для підприємців.
У ст. 4 Закону України "Про підприємництво" визначений чіткий перелік видів діяльності, здійсненням якої можуть займатися лише державні підприємства. Це така діяльність, як обіг спеціально обумовлених наркотичних засобів, виготовлення та реалізація військової зброї та боєприпасів до неї, розроблення та виробництво ракет-носіїв та ін. Також у даній статті закону визначено що, обмеженню (ліцензуванню) підлягають тільки ті види підприємницької діяльності, які безпосередньо упливають на здоров'я людини, навколишнє природне середовище та безпеку держави. Підприємницьку діяльність, яка підлягає ліцензуванню, можна умовно поділити на такі види: перший вид - надання спеціальних специфічних послуг до яких можна віднести юридичну практику, аудиторську діяльність, діяльність пов'язану з організацією іноземного та зарубіжного туризму та ін.; другий вид - це перелік спеціальних робіт до якого відносяться такі види діяльності, як проектування, будівництво та експлуатація об'єктів атомної енергетики, а також надання послуг з їх обслуговування та ін. Така система розподілу видів діяльності, на думку автора, є найбільш простою, але не є ідеальною тому, що не враховує певних особливостей ліцензування.
На кожен вид діяльності потрібно отримати окрему ліцензію, яка не підлягає передачі іншій особі. Для отримання ліцензії суб'єкт підприємницької діяльності подає до органу, що видає ліцензії, заяву встановленого зразка, установчі документи та свідоцтво про державну реєстрацію. При отриманні ліцензії на специфічні види діяльності відомчими інструкціями може бути передбачений перелік додаткових документів та документів, які засвідчують рівень освіти.
Перелік органів які видають ліцензії та загальні правила їх видачі визначені "Положенням про порядок ліцензування підприємницької діяльності" затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 03.07.99 року № 1020.
На сьогодні ліцензії видаються у 884 структурних підрозділах органів державної виконавчої влади та органів місцевого самоврядування, що нараховують майже 1700 співробітників. Питома вага по видачі ліцензій на одного фахівця в середньому по Україні становить 600 одиниць на рік, по Луганській, Донецькій, Харківській областях - 1300 одиниць, а по Миколаївській, Чернівецькій - 160 одиниць.
Центральним органом виконавчої влади, який забезпечує формування та реалізацію державної політики у сфері ліцензування підприємницької діяльності є Ліцензійна палата України. Її представництва діють в АР Крим, усіх областях, містах Києві та Севастополі. Основним завданням Ліцензійної палати України є:
Узагальнення практики застосування законодавства з питань ліцензування підприємницької діяльності;
Методичне керівництво роботою, пов'язаною з ліцензуванням підприємницької діяльності;
Координація роботи органів, що здійснюють ліцензування;
Контроль за додержанням порядку видачі суб'єктам підприємницької діяльності ліцензій;
Контроль за додержанням суб' єктами підприємницької діяльності вимог нормативно- правових актів з питань ліцензування.
Крім цих завдань Ліцензійною палатою України ведеться Єдиний ліцензійний реєстр, який представляє собою автоматизовану систему збирання, накопичення та обліку даних, пов'язаних із ліцензуванням підприємницької діяльності. Ліцензійний реєстр створюється на основі національної системи класифікації та кодування техніко-економічної інформації. Реєстр створюється з метою: забезпечення повного обліку органів, що видають ліцензії, суб'єктів підприємницької діяльності, які отримали ліцензії та виданих ліцензій; переходу до міжнародної системи обміну інформацією щодо ліцензування; доступності, гласності та відкритості інформації у межах законодавства; контролю на основі даних реєстру за додержанням порядку видачі ліцензій, та за додержанням вимог нормативних актів щодо здійснення видів підприємницької діяльності, яка ліцензується.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 Реферат на тему: Ліцензування в Україні, проблеми та перспективи

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок