Головна Головна -> Реферати українською -> Державне регулювання -> Стратегічні орієнтири розвитку земельної політики україни

Стратегічні орієнтири розвитку земельної політики україни

Назва:
Стратегічні орієнтири розвитку земельної політики україни
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
8,20 KB
Завантажень:
323
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5 
УДК 332.2Лазарєва О.В.
Стратегічні орієнтири розвитку земельної політики україни
У статті обґрунтовується необхідність адаптації земельної політики держави до умов ринкової економіки. На основі дослідження негативних тенденцій у землекористуванні визначено основні стратегічні орієнтири розвитку земельної політики на загальнодержавному рівні та можливі шляхи її реалізації.
Ключові слова: державна політика, земельні відносини, землекористування.
В статье обосновывается необходимость адаптации земельной политики государства к условиям рыночной экономики. На основе исследования негативных тенденций в землепользовании определены основные стратегические ориентиры развития земельной политики на общегосударственном уровне и возможные пути ее реализации.
Ключевые слова: государственная политика, земельные отношения, землепользование.
In the article the necessity of adaptation of the landed policy of the state to the conditions of market economy is proved. On the basis of research of negative tendencies in land-tenure basic strategic direction of landed policy at national level development and possible ways of its realization are pointed out.
Key words: state policy, land relations, land-tenure.Постановка проблеми. Наслідком неефективної державної політики у сфері землекористування стало нераціональне використання земельно- ресурсного потенціалу держави, погіршення якісного стану земель та зниження їх продуктивності, неврегульованість зміни характеру функціонування землі як засобу виробництва, відсутність єдиної системи охорони земель як національного багатства, відсутність розвитку автоматизованої системи ведення державного земельного кадастру, спрямованого на вирішення гарантій прав на землю, перерозподілу земель і недосконалість державного управління земельними ресурсами та землекористуванням. Тому ситуація, що склалась у земельних відносинах України, вимагає переосмислення найважливіших напрямів державної політики та формування дієвої системи управління землекористуванням. Подальший розвиток земельної політики має підпорядковуватись пошуку найбільш ефективних її пріоритетів.
Аналіз останніх досліджень і публікацій. Теоретичні та методичні аспекти проблеми формування земельної політики досліджували такі відомі вчені, як Д. Бабміндра, В. Горлачук, Д. Добряк, А. Мартин, А. Сохнич, А. Третяк, М. Федоров та інші. У їхніх працях обґрунтовані нормативно-правові, еколого-економічні та соціальні чинники державного регулювання земельних відносин, досліджені історичні аспекти їх розвитку. Разом з тим, соціально-економічний потенціал земельних перетворень не реалізований в повній мірі, що потребує подальших наукових пошуків у контексті зміни акцентів в управлінні земельними відносинами, які б забезпечували перехід до соціально-орієнтованої ринкової економіки, що і зумовило вибір теми даної публікації.
Тому метою статті є обґрунтування стратегічних орієнтирів розвитку земельної політики, спрямованих на структурну перебудову економіки землекористування, формування системи заходів щодо забезпечення організації раціонального використання земель України.
Виклад основного матеріалу. Формування конкурентоспроможної економіки постійно ставить питання стратегічного розвитку земельної політики, яка б забезпечувала стійкість суспільно- економічної системи в країні. За таких умов логічним видається висновок про організацію кількісного обліку земель всіх категорій, що є базовим підґрунтям у вирішенні одного з головних завдань земельної реформи - забезпечення раціонального використання й охорони земель. Важливим у даному контексті є отримання достовірної інформації про наявність земель, які використовують нераціонально, не за цільовим призначенням, з порушенням норм чинного земельного законодавства, виявлення деградованих сільськогосподарських угідь і забруднених земель, вирішення питань щодо розбіжностей у площах та місцерозташуванні земельних ділянок тощо. Огляд літературних джерел свідчить [1, с. 22], що внаслідок незадовільних темпів проведення інвентаризаційних робіт використання земельних ділянок здійснюється з порушенням земельного законодавства.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5 Реферат на тему: Стратегічні орієнтири розвитку земельної політики україни

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок