Головна Головна -> Реферати українською -> Державне регулювання -> ПОРЯДОК НАКЛАДЕННЯ АДМІНІСТРАТИВНИХ СТЯГНЕНЬ ЗА ВЧИНЕННЯ ПРАВОПОРУШЕНЬ У СФЕРІ ТЕЛЕКОМУНІКАЦІЙ

ПОРЯДОК НАКЛАДЕННЯ АДМІНІСТРАТИВНИХ СТЯГНЕНЬ ЗА ВЧИНЕННЯ ПРАВОПОРУШЕНЬ У СФЕРІ ТЕЛЕКОМУНІКАЦІЙ

Назва:
ПОРЯДОК НАКЛАДЕННЯ АДМІНІСТРАТИВНИХ СТЯГНЕНЬ ЗА ВЧИНЕННЯ ПРАВОПОРУШЕНЬ У СФЕРІ ТЕЛЕКОМУНІКАЦІЙ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
5,39 KB
Завантажень:
481
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 
УДК 342.9
О. О. ЛЕОНІДОВА
ПОРЯДОК НАКЛАДЕННЯ АДМІНІСТРАТИВНИХ СТЯГНЕНЬ ЗА ВЧИНЕННЯ ПРАВОПОРУШЕНЬ У СФЕРІ ТЕЛЕКОМУНІКАЦІЙ
Розглянуто правила, принципи та порядок застосування адміністративних стягнень у сфері телекомунікацій.
In the article rules, principles and order of application of administrative penalty, are examined in the sphere of telecommunications.
Адміністративне законодавство не тільки визначило фактичні підстави застосування, систему адміністративних стягнень, але й передбачило реальні підстави та правила їхнього накладення. Якщо ми говоримо про застосування будь-яких адміністративних стягнень, то воно базується на значній чисельності принципів: законності, гуманізму, гласності, невідворотності покарання тощо. Саме визначення адміністративного стягнення визначається як матеріалізований вияв адміністративної відповідальності, негативний правовий наслідок неправомірної поведінки особи, яка вчинила адміністративний проступок і повинна відповісти за свої протиправні дії та понести за це відповідне покарання у вигляді певних несприятливих заходів морального, матеріального та фізичного характеру [1, с. 79].
Проблемам правової природи та порядку застосування адміністративних стягнень тією чи іншою мірою присвятили свої праці Є. Додін, А. Комзюк, Л. Коваль, В. Колпаков, С. Скворцов А. Шергін, М. Саввін, Є. Павлова, М. Масленніков І. Голосніченко, Т. Кравцова, В. Кісін, А. Ахмедов та ін.
Основним адміністративним стягненням при вчиненні адміністративних проступків у сфері телекомунікацій є штраф. Проте в санкції ст. 146 КУпАП - порушення правил виготовлення, придбання, реалізації, установлення, будівництва та експлуатації радіоелектронних засобів і використання радіочастот - поряд із застосуванням штрафу передбачено також і конфіскацію технічних засобів та обладнання, яке визначено як додаткове стягнення за вчинення даного правопорушення.
Адміністративні стягнення накладаються в межах, установлених нормативним актом, який передбачає відповідальність за вчинене правопорушення, у точній відповідності до Кодексу України про адміністративні правопорушення (надалі КУпАП). Правилами накладення адміністративного стягнення є, по-перше, те, що за вчинений проступок накладається стягнення тільки того виду, який встановлено в санкції відповідної статті КУпАП. Наприклад, не можна застосовувати адміністративний арешт за порушення Правил надання та отримання телекомунікаційних послуг, тому що це стягнення санкцією ст.148-1 КУпАП не передбачено. По-друге, стягнення накладається в точно визначених законодавством межах. Це означає, що існує заборона до застосування стягнення нижче нижньої межі, передбаченої санкцією відповідної статті, або навпаки, перевищення максимальної межі. Якщо присутнє порушення ст. 148-2 КУпАП - порушення порядку та умов надання послуг зв'язку в мережах загального користування - і адміністративним стягненням є штраф у розмірі від 50 до 100 неоподаткованих мінімумів доходів громадян, саме в цих межах його і треба застосовувати. По-третє, додаткові стягнення накладаються лише у разі передбачення їх в законі (за адміністративні правопорушення у сфері телекомунікацій передбачено одне додаткове стягнення, що міститься в ст.146 КУпАП). По-четверте, при накладанні адміністративного стягнення повинні бути дотримані вимоги щодо підвідомчості справ, строків давності, наявності складу проступку тощо.
З метою індивідуалізації покарання закон (ч. 2 ст. 33 КУпАП) вимагає від органу (посадової особи), уповноваженого розглядати справу про адміністративне правопорушення у сфері телекомунікацій, при накладенні стягнення брати до уваги такі факти, як особа порушника, характер вчиненого правопорушення, ступінь вини порушника, його матеріальне становище. Характер правопорушення визначає його об'єкт, тобто ті суспільні відносини, на які посягає проступок (наприклад, відносини, що виникають у сфері зв'язку), та ознаки, що характеризують об'єктивну сторону правопорушення (дія чи бездіяльність, спосіб та знаряддя вчинення правопорушення, час, обстановка, розмір заподіяної шкоди).

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 Реферат на тему: ПОРЯДОК НАКЛАДЕННЯ АДМІНІСТРАТИВНИХ СТЯГНЕНЬ ЗА ВЧИНЕННЯ ПРАВОПОРУШЕНЬ У СФЕРІ ТЕЛЕКОМУНІКАЦІЙ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок