Головна Головна -> Реферати українською -> Державне регулювання -> Техніки участі громадськості

Техніки участі громадськості

Назва:
Техніки участі громадськості
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
12,68 KB
Завантажень:
294
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7 
УДК 316.77:32.019.5
АНДРІЯШ В.І.,
Миколаївський державний гуманітарний університет ім. Петра Могили, м. Миколаїв, Україна
Техніки участі громадськості
У статті автор з 'ясовує форми, роль та можливість е-участі громадськості в сучасному інформаційному суспільстві. Розглядаються техніки е-участі громадськості як один з основних інструментів взаємодії державної влади і суспільства.
In this article the author defines forms, a role and an opportunity of e-participation of the public in a modern information society are found out. Are considered technics of e-participation of the public as one of the basic tools of interaction of the government and a society.
Дані зміни стали можливі багато в чому завдяки інформаційно-комунікативним
техноло-гіям, міжнародній телекомунікаційній мережі Інтернет та створення системи електроного урядування, що дозволяє організувати прямий і зворотний зв'язок між державними органами й населенням на якісно іншому рівні, наблизити органи державного керування до громадян, поліпшити роботу з населенням, підвищити внутрішню
ефективність і скоротити витрати на зміст держапарату.
Адміністративна реформа державного сектору, що вже відбулась або знадиться в операційній фазі в більшості розвинутих країн світу, наслідує запозичені у приватного сектора концепцію зосередження на потребах споживачів, а електронне урядування розглядається як процес надання громадянам публічних державних послуг, із впровадження інформаційно-комунікаційних технологій (ІКТ) в керуванні публічним сектором, розпочалась нова епоха, - електронного врядування (е- врядування) [5, с. 35].
Питання електронного уряду з кожним роком набуває все більшої ваги. Збільшується кількість країн, які починають усвідомлювати переваги електронного уряду. Так, Канада, США, країни Європейського Союзу вже розпочали активно запроваджувати його складові. У звіті ООН за 2002 рік зазначається, що в усіх 190 країнах-членах спостерігалася активність щодо впровадження ініціатив е- уряду [10]. У підсумку, 167 країн у 2001 році запровадили певні рівні надання онлайнових інформації і послуг. У більшості країн ці кроки були безпосередньо пов'язані з соціальними, політичним та економічними компонентами [10]. Не є винятком і Україна. Однак, на відміну від тих, хто вже пройшов правове і нормативне забезпечення цього процесу, визначився з тим, яке саме суспільство хоче будувати, в Україні всі ці питання є відкритими [10].
Цікавими є дані соціологічних опитувань щодо оцінки "корисності" е-врядування громадськістю. Згідно з даними одного такого дослідження, проведеного у 2001 році, громадськість відносить до переваг е-уряду такі його характеристики:
краща підзвітність суспільству (36 %);
більша доступність інформації (23 %);
покращення результативності і ефективності витрачання коштів (21 %);
більш зручні послуги (13 %) [5, с. 40].
Доведеним є факт, що разом із
впровадженням ІКТ змінюється структура управ-ління, значною мірою еволюціонують шляхи взаємодії держави з іншими суспільними акторами - бізнесом та громадянським суспільством. Перетворення вертикальної ієрархічної структури уряду на горизонтальну мереживу, перерозподіл влади (публічних функцій) - це ознаки змін, спричинених впровадженням ІКТ в урядування.
При цьому полегшується можливість безпосередньої участі громадян в політич-ному житті, впливу на процес формулювання політики й прийняття рішень. Це робить виклик традиційній представницькій демократії, основною засадою якої є делегування певних повноважень громадянами обраним
представникам (наділення представницьким мандатом), які виконують посередницьку функцію, доносячи політичну волю електорату до уряду. За можливості безпосередньої участі в полі-тичному процесі кожного громадянина, не зважаючи на територіальну віддаленість від урядового центру, обмежені соціальні чи фізичні можливості, посередники є зайвими.
Саме в цьому розширеному публічному просторі реалізується потенціал е-участі громадськості за допомогою таких технік е- участі, як: е-консультації, е-петиції, е- прийняття рішень.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7 Реферат на тему: Техніки участі громадськості

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок