Головна Головна -> Реферати українською -> Державне регулювання -> ТЕОРЕТИЧНІ ТА ПРАКТИЧНІ АСПЕКТИ СОЦІАЛЬНОГО ЗАМОВЛЕННЯ ЯК ОДНОГО ЗІ СПОСОБІВ РЕАЛІЗАЦІЇ МУНІЦИПАЛЬНОЇ СОЦІАЛЬНОЇ ПОЛІТИКИ

ТЕОРЕТИЧНІ ТА ПРАКТИЧНІ АСПЕКТИ СОЦІАЛЬНОГО ЗАМОВЛЕННЯ ЯК ОДНОГО ЗІ СПОСОБІВ РЕАЛІЗАЦІЇ МУНІЦИПАЛЬНОЇ СОЦІАЛЬНОЇ ПОЛІТИКИ

Назва:
ТЕОРЕТИЧНІ ТА ПРАКТИЧНІ АСПЕКТИ СОЦІАЛЬНОГО ЗАМОВЛЕННЯ ЯК ОДНОГО ЗІ СПОСОБІВ РЕАЛІЗАЦІЇ МУНІЦИПАЛЬНОЇ СОЦІАЛЬНОЇ ПОЛІТИКИ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
9,50 KB
Завантажень:
381
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6 
УДК 352:061.21
Коло наукових інтересів — проблеми реформування місцевого самоврядування і встановлення громадянського суспільства в Україні
ТЕОРЕТИЧНІ ТА ПРАКТИЧНІ АСПЕКТИ СОЦІАЛЬНОГО ЗАМОВЛЕННЯ ЯК ОДНОГО ЗІ СПОСОБІВ РЕАЛІЗАЦІЇ МУНІЦИПАЛЬНОЇ СОЦІАЛЬНОЇ ПОЛІТИКИ
Стаття присвячена розгляду теоретичних і практичних основ впровадження соціального замовлення як одного з провідних інструментів розвитку соціальної політики муніципального утворення.
The article is devoted consideration of theoretical and practical bases of introduction of social order as one of leading instruments of development of municipal social policy.
У сучасних умовах система органів місцевого самоврядування в Україні проходить період організаційно-правового розвитку, етап впровадження в життя Європейської Хартії місцевого самоврядування, діяльність територіальних громад.
Процеси демократизації суспільства і поглиблення влади на муніципальному рівні виступають як актуальні завдання для владних інститутів та різних територіальних громад.
З 2006 року вступили в силу зміни до Конституції (Основного Закону) України, які зафіксували новий порядок формування основних гілок влади і зміну ролі держави в політичній системі. Зазначимо, що кінцевою метою політичної реформи є поступова заміна пріоритету командних функцій держави на соціально-правові завдання, на перерозподіл повноважень на користь місцевих органів управління і активізацію діяльності територіальних громад, залучення широких верств населення до вирішення питань місцевого значення.
Зростання ролі територіальних громад, перенесення їх відповідальності за рішення соціально-економічних проблем є загальною тенденцією світового розвитку. Але, очевидно, що в Україні перенесення на місця не лише відповідальності, а й відповідних повноважень громади і прав розпоряджатися ресурсами поки що не відбулося.
Для того, щоб територіальні громади мали реальну владу, необхідно мати відповідні важелі впливу на всі юридичні установи та фізичні особи, які працюють на певній території, а також мати можливість захистити себе від тиску державної влади через суди та законодавчі органи.
Громадське самоврядування включає в себе організаційно-правові аспекти та вирішення проблем на рівні мікрорайонів, міських кварталів, вулиць тощо. Аналіз діяльності цих об'єднань показує, що це нестабільні утворення, які не завжди мають чітку мету та компетентних керівників. Важливо, щоб територіальне громадське самоврядування мало модель так званого „процесу соціальної дії". Головним їх завданням є віднайти засоби досягнення визначеної мети шляхом обговорення можливих варіантів, на основі цього розробити конкретний план виконання робіт і акумулювати всі необхідні чинники та ресурси. Ця модель може бути втілена в структурній формі управи мікрорайону, домкому, які складаються з найбільш активних та ініціативних мешканців мікрорайону, будинку. Управа (домком) має правління, що є робочим органом, у складі якого - голова управи, а також члени управи (доречно мати у складі депутатів міської ради). Поточною формою роботи правління може бути робоча нарада, метою якої є визначення проблем, що потребують розв'язання, та детальне відпрацювання тактики цього розв'язання, аби потім всіма наявними ресурсами приступити до реальних дій. При цьому визначальною формою успіху є поглиблення і розширення співробітництва органів місцевого самоврядування та територіальної громади міста.
Співпраця між різними секторами міської громади та владою може реалізуватися у вигляді соціального партнерства між міською владою, бізнесом та недержавними громадськими організаціями.
Практика співпраці органів місцевого самоврядування і територіальної громади свідчить, що непримиренна політична та ідейна боротьба і зайнятість не заважають там, де прагнуть діалогу, відшукують необхідні моделі та створюють умови для конструктивного співробітництва.
Важливим елементом соціального партнерства в межах місцевого самоврядування мають стати стосунки відповідних органів влади з населенням конкретної території, що можуть оформитися у найрізноманітніших формах.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6 Реферат на тему: ТЕОРЕТИЧНІ ТА ПРАКТИЧНІ АСПЕКТИ СОЦІАЛЬНОГО ЗАМОВЛЕННЯ ЯК ОДНОГО ЗІ СПОСОБІВ РЕАЛІЗАЦІЇ МУНІЦИПАЛЬНОЇ СОЦІАЛЬНОЇ ПОЛІТИКИ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок