Головна Головна -> Реферати українською -> Державне регулювання -> ПРОЦЕСУАЛЬНИЙ ВИМІР ПОЛІТИЧНОГО МАНІПУЛЮВАННЯ

ПРОЦЕСУАЛЬНИЙ ВИМІР ПОЛІТИЧНОГО МАНІПУЛЮВАННЯ

Назва:
ПРОЦЕСУАЛЬНИЙ ВИМІР ПОЛІТИЧНОГО МАНІПУЛЮВАННЯ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
10,37 KB
Завантажень:
165
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6 
УДК 32:342.727:[070:159.922]
Кучма Л.О.
ПРОЦЕСУАЛЬНИЙ ВИМІР ПОЛІТИЧНОГО МАНІПУЛЮВАННЯ
Розглянуто характерні особливості та рівні розгортання маніпулятивного процесу. Увага акцентована на структурі процесу маніпулювання, у якій виокремлено: суб'єкт, інформацію, об'єкт, його дії, вигідні суб'єктові та викликані впливом отриманої інформації Процес політичного маніпулювання розглядається не як одиничний акт впливу, а як процес, який передбачає систему етапів свого розгортання, що характеризуються особливостями взаємодії суб'єкта та об'єкта впливу та тривалістю в часі.
Ключові слова: політичне маніпулювання, процес політичного маніпулювання, суб'єкт та об'єкт маніпулювання, переконання.
Рассмотрены особенности и уровни политического манипулирования. Внимание акцентировано на структуре процесса манипулирования, в которой выделено: субъект, информацию, объект и его действия, что выгодны субъекту и вызваны влиянием полученной информации. Процесс манипулирования рассмотрен не как единичный акт влияния, а как процесс, который состоит из системы этапов, последовательность которых обусловлена взаимодействием субъекта и объекта влияния и их продолжительностью во времени.
Ключевые слова: политическое манипулирование, процесс политического манипулирования, субъект и объект манипулирования, убеждение.
It's considered process of political manipulation and its specials and levels. An attention is paid to the structure of the process of manipulation and it's showed the subject, information, object, and its actions, which are profitable to the subject and caused by the influence of the information. The process of political manipulation treats as the system of levels, which are characterized by specifics of interactions between subject and object of influence and time duration.
Key words: political manipulation, process of political manipulation, subject and object of manipulation, persuasion.
Соціальна сфера пронизана людськими взаємовідносинами і сформованими внаслідок них контактами. Від рішень одних людей, що обумовлені їх особистими характеристиками, індивідуально- психологічними особливостями, власним унікальним життєвим і професійним досвідом, системою симпатій та антипатій, звичок, поглядів тощо часто залежать доля і майбутнє інших людей, а як наслідок - важливі соціально-економічні й політичні зміни в суспільстві. Саме вони, конкретні люди, є об'єктами впливу з боку політичної влади та її представників, своїх супротивників, політичних опонентів (прихильників), економічних конкурентів (союзників).
Маніпулювання як один із різновидів політичного впливу є досить поширеним явищем. Розкриваючи його в процесі аналізу психологічного впливу в контексті суб'єкт-об'єктних відносин, дослідники виділяють три основні стратегії впливу: імперативну (пасивний об'єкт), маніпулятивну (суб'єкт-об'єктний підхід) та розвиваючу (суб'єкт-суб'єктний підхід) [2]. У нашому дослідженні ми зосередимо увагу саме на маніпулятивній стратегії, згідно з якою активність «адресата» впливу є фактором, який вимагає специфічних методів впливу для досягнення змін у психіці людини та модифікації її поведінки в бажаних для маніпулятора напрямах відповідно до його цілей, інтересів та потреб. Саме тому цей феномен слід розглянути докладніше, визначивши особливості процесу політичного маніпулювання, що дозволило б нам виділити основні напрями формування індивідуального захисту від застосування маніпулятивних технологій у різноманітних ситуаціях на кожному з етапів розгортання процесу маніпулювання.
Метою нашої роботи є визначення «схеми» та пошук засобів опису процесу маніпулятивного впливу, виокремлення його характерних особливостей та, відповідно до них, аналіз та представлення узагальненої схеми реалізації маніпуля- тивного процесу.
Об'єктом нашого дослідження є політичне маніпулювання як суспільно-політичне явище та різновид політичного впливу.
Предметом дослідження є основні структурні елементи та етапи протікання маніпулятивного процесу.
Розглядаючи маніпулювання як специфічний процес психологічного впливу, виділяють два «полюси» чи два «елементи» структури даного явища.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6 Реферат на тему: ПРОЦЕСУАЛЬНИЙ ВИМІР ПОЛІТИЧНОГО МАНІПУЛЮВАННЯ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок