Головна Головна -> Реферати українською -> Державне регулювання -> ФОРМУВАННЯ СИСТЕМИ ЦІННОСТЕЙ ЯК ФАКТОР РОЗВИТКУ КУЛЬТУРНИХ ТРАДИЦІЙ

ФОРМУВАННЯ СИСТЕМИ ЦІННОСТЕЙ ЯК ФАКТОР РОЗВИТКУ КУЛЬТУРНИХ ТРАДИЦІЙ

Назва:
ФОРМУВАННЯ СИСТЕМИ ЦІННОСТЕЙ ЯК ФАКТОР РОЗВИТКУ КУЛЬТУРНИХ ТРАДИЦІЙ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
14,30 KB
Завантажень:
223
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8 
УДК 316.752:39
Семенченко Ф.Г.
ФОРМУВАННЯ СИСТЕМИ ЦІННОСТЕЙ ЯК ФАКТОР РОЗВИТКУ КУЛЬТУРНИХ ТРАДИЦІЙ
В статті досліджуються проблеми формування системи цінностей в контексті розвитку культурних традицій. Система цінностей аналізується як предметне втілення людської діяльності і суспільних відносин.
Ключові слова: система цінностей, культурна традиція, суспільні відносини, людська діяльність.
В статье исследуются проблемы формирования системы ценностей в контексте развития культурных традиций. Система ценностей анализируется как предметное воплощение человеческой деятельности и общественных отношений.
Ключевые слова: система ценностей, культурная традиция, общественные отношения, человеческая деятельность.
In this article problems of formation of the system of values in the context of development of cultural traditions have been investigated. The system of values as substantive embodiment of human(e) activity and social relations have been analyzed.
Key words: system of values, cultural tradition, social relations, human activity.
Формування і розвиток системи цінностей сьогодні привертає пильну увагу не тільки політологів, але й представників усіх інших галузей соціально- гуманітарного знання: філософів, соціологів, психологів, істориків та ін. Проблема цінностей, в максимально широкому значені, завжди виникала в епохи знецінення культурних традицій та дескридитації ідеологічних підвалин суспільства. Саме криза афінської демократії змусила Сократа вперше поставити питання: «Що єсть благо?». А це - основне питання загальної теорії цінностей. Як в античній, так і в середньовічній філософії, ціннісні (етико-естетичні і релігійні) характеристики включались до самого поняття реальності, істинного буття. Вся традиція ідеалістичного раціоналізму від Платона до Гегеля характеризується нероздвоєністю розщепленністю онтології і аксіології, буття і цінності. Аксіологія як самостійна область філософського дослідження, виникає тоді, коли поняття буття роздвоюється на елементи: реальність і цінність, як об'єкт багатоманітних людських бажань і потреб. Головне завдання аксіології - показати можливості цінності в загальній структурі буття і як вона співвідноситься з «фактами» реальності. Крім того, як зазначає відомий український дослідник В. Бакіров, аксіологічна рефлексія може виступати одним з важливих факторів інтеграції соціально-гуманітарних наук. На цю обставину неодноразово звертали увагу провідні спеціалісти у сфері вивчення ціннісної проблематики. Так, американський антрополог К. Клакхон відзначав: «Поняття цінності являє собою точку співпадіння для різних спеціалізованих суспільних наук і є ключовим поняттям для інтеграції досліджень у гуманістиці. Поняття цінності може поєднати різні спеціалізовані дослідження, допомогти в подоланні широко розповсюдженого в соціальних науках статично-описового підходу» [1].
Незважаючи на те, що поняття «цінність» вже досить давно виступає предметом дослідження різних наук: психології, соціології, політології, аксіології, а також є об'єктом пильної уваги філософії, на сьогодні єдиного підходу до даного поняття не вироблено. Як і раніше, актуально звучать слова М. Лосського: «Одні виводять ціннісний аспект світу з індивідуально-психічних переживань, інші - з непсихічних факторів; одні вважають цінності суб'єктивними, інші наполягають на існуванні також і абсолютних цінностей; одні говорять, що цінність є відношення, інші - що цінність є якість; одні вважають цінності ідеальними, інші - реальними, треті - не ідеальними, але й не реальними» [2].
Проблемі цінностей присвячено безліч наукових праць як вітчизняних, так і зарубіжних вчених. В огляді соціально-наукової літератури, проведеному Р. Лаутманом, подано близько чотирьох тисяч найменувань, в яких автори торкаються поняття цінності [3]. Інтенсивне дослідження природи цінностей у зарубіжних гуманітарних науках розпочалося наприкінці ХІХ - на початку ХХ століття. Даною проблематикою займалися такі авторитетні дослідники суспільного життя, як Е.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8 Реферат на тему: ФОРМУВАННЯ СИСТЕМИ ЦІННОСТЕЙ ЯК ФАКТОР РОЗВИТКУ КУЛЬТУРНИХ ТРАДИЦІЙ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок