Головна Головна -> Реферати українською -> Державне регулювання -> ПЕРЕДВИБОРЧІ ПРОГРАМИ ПОЛІТИЧНИХ ПАРТІЙ: СУЧАСНИЙ ЕТАП РОЗВИТКУ ГРОМАДЯНСЬКОГО СУСПІЛЬСТВА

ПЕРЕДВИБОРЧІ ПРОГРАМИ ПОЛІТИЧНИХ ПАРТІЙ: СУЧАСНИЙ ЕТАП РОЗВИТКУ ГРОМАДЯНСЬКОГО СУСПІЛЬСТВА

Назва:
ПЕРЕДВИБОРЧІ ПРОГРАМИ ПОЛІТИЧНИХ ПАРТІЙ: СУЧАСНИЙ ЕТАП РОЗВИТКУ ГРОМАДЯНСЬКОГО СУСПІЛЬСТВА
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
12,22 KB
Завантажень:
438
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7 
УДК 329.058
П.В. ВОРОНА
ПЕРЕДВИБОРЧІ ПРОГРАМИ ПОЛІТИЧНИХ ПАРТІЙ: СУЧАСНИЙ ЕТАП РОЗВИТКУ ГРОМАДЯНСЬКОГО СУСПІЛЬСТВА
Досліджено особливості програм політичних партій України, їх побудову та специфіку програмових ідеологічних засад. Розкрито причини недосконалості партійних документів та їх роль у виборчому процесі.
The features of the programs of political parties of Ukraine on the features of their construction and specific of programmatic ideological bases are explored. The reasons of imperfection of party documents and their role in an electoral process open up.
Для ефективного проведення політики, спрямованої на захист інтересів особистості, необхідним є подальше закріплення і розвиток демократичних основ Української державності, яка у своєму розвитку має орієнтуватися на впровадження та реалізацію кращих моделей світової демократії і, водночас, відповідати історичним державно-правовим і національно-культурним традиціям Українського народу. Не останнє місце в розвитку демократичних основ держави належить політичним партіям. За О. Реннеєм, "політичні партії створили демократію"... і сучасна демократія не уявляється інакше, як у партійному вигляді [13]". Тому проблема партійних програм є однією з ключових у питанні підвищення ролі партій у політичній системі та у розробці пропозицій щодо вдосконалення системи публічної влади. Окремі аспекти партології (науки про політичні партії) досліджували В. Баштанник (партії і місцева влада), Я. Бурч, Д. Горшков, В. Кампо, А. Зельницький, П. Удовенко (партії у виборчому процесі), В. Куйбіда (діяльність РУХу), А. Пахарєв (перспективи української багатопартійності), І. Поліщук, М. Примуш (демократія і політичні партії), О. Конотопцев (імперативний мандат), О. Радченко (використання адмінресурсу), зарубіжні дослідники Ю. Древаль, М. Дюверже та ін. Але вивченню програм політичних партій уваги науковців приділено недостатньо, тому мета роботи - дослідити особливості програм політичних партій в України в сучасних політичних умовах.
В усталених демократіях програми політичних партій містять їхні позиції щодо шляхів розвитку основних сфер суспільного життя та засоби вирішення нагальних суспільних проблем. В Україні політичні партії також розробляють програмні документи, що є необхідною умовою для реєстрації партій, а виборчі платформи партій загалом відповідають власне партійним програмам, проте мають нахил до популізму та не розраховані на серйозний аналіз з точки зору оцінки можливостей їх реалізації. Найхарактернішими недоліками партійних програм є, по-перше, визначення цілей без зазначення засобів, якими передбачається їх досягти; по-друге, зазвичай партії уникають наведення в програмах конкретних завдань, цифрових показників, термінів реалізації тощо.
Нині громадяни України голосують, орієнтуючись переважно не на зміст партійних програм, а на особистості лідерів, що підтверджується, зокрема, створенням "іменних" блоків у парламентських кампаніях 2002 р., 2007 р. Згідно з даними соціологічних досліджень, лише незначна частина громадян вважає, що партії служать інтересам виборців, у той же час як переважна більшість виборців вважає, що партії відстоюють інтереси партійних лідерів і фінансових та бізнесових структур.
Звітність за виконання партіями висунутих ними програм не має системного характеру та використовується переважно як технологічний засіб пропогандистських кампаній напередодні виборів. Лише деякі з парламентських партій регулярно звітують про свою діяльність у Верховній Раді через партійні мас-медіа та під час безпосередніх зустрічей з виборцями. Програмні ініціативи партій у Верховні Раді, що безпосередньо не стосуються виборів, є зазвичай лише "довготривалими інформаційними приводами", що мають на меті утримання партії в полі зору ЗМІ. Зазначене є одним з чинників, що спричиняють низький рівень довіри громадян до політичних партій та незадоволення діями їхніх представників у парламенті. На нашу думку, має існувати безпосередній зв'язок між програмою партії, передвиборною партійною програмою і урядовою програмою (якщо партія входить до урядової коаліції).

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7 Реферат на тему: ПЕРЕДВИБОРЧІ ПРОГРАМИ ПОЛІТИЧНИХ ПАРТІЙ: СУЧАСНИЙ ЕТАП РОЗВИТКУ ГРОМАДЯНСЬКОГО СУСПІЛЬСТВА

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок