Головна Головна -> Реферати українською -> Державне регулювання -> ТЕОРЕТИКО-МЕТОДОЛОГІЧНІ ЗАСАДИ ДЕРЖАВНОЇ ЕТНОНАЦІОНАЛЬНОЇ ПОЛІТИКИ В УКРАЇНІ ТА В ДЕЯКИХ ЗАРУБІЖНИХ КРАЇНАХ: ОКРЕМІ ПОЛІТИКО-ПРАВОВІ АСПЕКТИ

ТЕОРЕТИКО-МЕТОДОЛОГІЧНІ ЗАСАДИ ДЕРЖАВНОЇ ЕТНОНАЦІОНАЛЬНОЇ ПОЛІТИКИ В УКРАЇНІ ТА В ДЕЯКИХ ЗАРУБІЖНИХ КРАЇНАХ: ОКРЕМІ ПОЛІТИКО-ПРАВОВІ АСПЕКТИ

Назва:
ТЕОРЕТИКО-МЕТОДОЛОГІЧНІ ЗАСАДИ ДЕРЖАВНОЇ ЕТНОНАЦІОНАЛЬНОЇ ПОЛІТИКИ В УКРАЇНІ ТА В ДЕЯКИХ ЗАРУБІЖНИХ КРАЇНАХ: ОКРЕМІ ПОЛІТИКО-ПРАВОВІ АСПЕКТИ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
6,80 KB
Завантажень:
452
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 
УДК 323.1
С.А. АСЛАНОВ
ТЕОРЕТИКО-МЕТОДОЛОГІЧНІ ЗАСАДИ ДЕРЖАВНОЇ ЕТНОНАЦІОНАЛЬНОЇ ПОЛІТИКИ В УКРАЇНІ ТА В ДЕЯКИХ ЗАРУБІЖНИХ КРАЇНАХ: ОКРЕМІ ПОЛІТИКО-ПРАВОВІ АСПЕКТИ
Досліджено окремі політико-правові засади державної етнонаціональної політики в Україні та в деяких зарубіжних країнах, теоретико-методологічні аспекти найбільш актуальних теоретичних і практичних проблем, виявлення основних тенденцій розвитку національних процесів у працях вітчизняних та зарубіжних науковців.
The author investigates some separate political legal principles of the state ethnonational politics in Ukraine and some foreign countries, theoretical methodological aspects of the most actual theoretical and practical problems, the main tendencies of the development of the national processes in the works of national and foreign scientists.
Політика у сфері етнокультурного розвитку є одним із пріоритетних напрямів діяльності держави, що набуває особливо важливого значення в контексті становлення громадянського суспільства, процесів глобалізації, визначення Україною курсу на інтеграцію в євроатлантичні структури.
Від успішного вирішення проблем щодо забезпечення етнокультурних потреб усіх спільнот, здійснення політики культурного плюралізму, гармонізації міжетнічних відносин залежить стабільність і міцність державних інститутів, рівень демократизації суспільного життя.
Упровадження в життя зваженої та ефективної державної етнонаціональної, етнокультурної політики є запорукою громадянського миру в Українському суспільстві.
З часу прийняття Декларації прав національностей України та Закону України "Про національні меншини в Україні" минуло понад 10 років. Ці політико-правові акти відіграли важливу роль у становленні незалежної Української держави. Однак їх окремі норми вже не відповідають сучасним потребам суспільного розвитку.
Активні дослідження проблем етнонаціонального розвитку в контексті українського державного будівництва розпочалися ще в 90-ті рр. минулого століття. Вітчизняні вчені започаткували низку напрямів досліджень етнонаціональних відносин, етнополітичного, етнодержавного розвитку. У науковій літературі достатньо широко висвітлюються процеси національного життя в умовах поліетнічного Українського суспільства.
Критично осмислюючи міжетнічні та етнополітичні відносини, науковці зіставляють свої висновки також з думкою зарубіжних учених, зважують свої гіпотези і концепції з етнополітики і етнодержавознавства з їх ідеями. Здійснюванні дослідження спрямовані на вивчення найбільш актуальних теоретичних і практичних проблем, виявлення основних тенденцій розвитку національних і міграційних процесів та спрямування їх у русло забезпечення самоцінності і незалежності етнокультур в усіх їх численних проявах, гарантування культурних прав громадян незалежно від їх національності, створення єдиного всеукраїнського (багатонаціонального) культурного ландшафту.
Починаючи з 1990-х рр., в Україні плідно розвивається етнологія, етнополітологія, етнодержавознавство і, певною мірою, етнокультурологія. Вітчизняна наука підійшла до постановки питань етнонаціогенези, сутності етносу і нації, націобудівництва, державного регулюваня етнонаціональних процесів. Актуальне значення для сьогодення мають висновки, що містяться в працях попередніх поколінь вітчизняних учених М. Грушевського, М. Драгоманова, В. Липинського та ін.
У працях О. Антонюка, В. Євтуха, О. Картунова, І. Кресіної, І. Кураса, О. Майбороди, П. Надолішнього, В. Наулка, І. Онищенко, В. Панібудьласки, М. Панчука, М. Пірен, В. Реблака, В. Скуратівського, Т. Рудницької, В. Трощинського, Ю. Шемшученка, Л. Шкляра, М. Шульги та інших сучасних авторів ґрунтовно розглядаються етнополітологічні та етнодержавознавчі проблеми. Об'єктом етнополітичних досліджень виступає комплекс засобів політичної діяльності, що мають вплив на етнонаціональну сферу життя суспільства, вияви етнічного фактору у сфері політичного життя суспільства і міждержавних відносин. Визначаються фактори, які зумовлюють необхідність формування і реалізації державної етнополітики.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 Реферат на тему: ТЕОРЕТИКО-МЕТОДОЛОГІЧНІ ЗАСАДИ ДЕРЖАВНОЇ ЕТНОНАЦІОНАЛЬНОЇ ПОЛІТИКИ В УКРАЇНІ ТА В ДЕЯКИХ ЗАРУБІЖНИХ КРАЇНАХ: ОКРЕМІ ПОЛІТИКО-ПРАВОВІ АСПЕКТИ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок