Головна Головна -> Реферати українською -> Державне регулювання -> ОСОБЛИВОСТІ ДЕРЖАВНОГО РЕГУЛЮВАННЯ МЕЦЕНАТСЬКОЇ ДІЯЛЬНОСТІ НА МИКОЛАЇВЩИНІ

ОСОБЛИВОСТІ ДЕРЖАВНОГО РЕГУЛЮВАННЯ МЕЦЕНАТСЬКОЇ ДІЯЛЬНОСТІ НА МИКОЛАЇВЩИНІ

Назва:
ОСОБЛИВОСТІ ДЕРЖАВНОГО РЕГУЛЮВАННЯ МЕЦЕНАТСЬКОЇ ДІЯЛЬНОСТІ НА МИКОЛАЇВЩИНІ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
10,51 KB
Завантажень:
292
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5 
УДК 351.85 (477.73)
Матяж С.В.
ОСОБЛИВОСТІ ДЕРЖАВНОГО РЕГУЛЮВАННЯ МЕЦЕНАТСЬКОЇ ДІЯЛЬНОСТІ НА МИКОЛАЇВЩИНІ
Стаття присвячена характеристиці меценатства та його регулювання з боку держави в Миколаївській області.
Ключові слова: меценатство, державне регулювання, держава, законодавство, благодійництво.
Статья посвящена характеристике меценатства и его регуляции со стороны государства в Николаевской области.
Ключевые слова: меценатство, государственное регулирование, государство, законодательство, благотворительность.
The article is devoted to characteristic patronage and its regulation from the side of the state in Mykolaiv region.
Key words: patronage, state regulation, state, legislation, ^arity.
Державна влада зацікавлена в тому, щоб постійно заохочувати інтерес підприємців до соціальної роботи, благодійництва та меценатства, що, в свою чергу, сприяє створенню позитивного іміджу фірми та її керівництва. Меценатська діяльність ґрунтується на ініціативі, творчості, цивільній свідомості і тому є за певних обставин важливим елементом культурного розвитку та етичного вдосконалення суспільства, одним зі шляхів досягнення соціального партнерства і зниження соціальної напруженості. Меценатство можна також розглядати як спосіб збереження, підтримки і примноження цінностей вітчизняної культури. Для меценатства характерно, що фінансування відбувається у вигляді приватних дарів або грошових вкладень без безпосереднього розрахунку на отримання прямих або непрямих вигод.
Сьогодні добродійність - це суспільно шаноблива справа - ознака моральності людей, серед яких відомі на Миколаївщині бізнесмени і керівники підприємств.
Меценатська діяльність у Миколаївській області розглядається в періодичних виданнях та працях вітчизняних дослідників. Наприклад, О. Фідченко у статтях «Возлюби ближнего своего» й «Меценаты и попечители» зробив огляд традицій меценатства на Миколаївщині й описав діяльність відомих городян-меценатів [8, с. 59]. Дослідженню соціальних проектів сільськогосподарського підприємства «Нібулон», що на Миколаївщині, присвячені публікації Т. Делік, В. Синявського, В. Шпильової [1; 6; 11]. Основною особливістю діяльності генерального директора ТОВ СП «Нібулон» О. Вадатурського вони визначали масштаби наданої ним допомоги в освітній та культурній сфері. У статті «Благодійна допомога ЗАТ «Возко» - місту» [5] досліджено напрямки благодійної діяльності підприємства, в цифрах та фактах продемонстровано обсяг наданих послуг на території Миколаївської області. Значну увагу благодійництву на Миколаївщині на фоні розгляду діяльності окремих діячів у даній сфері приділив А. Мирян у праці «Благодійництво - не тільки доброта, але й милосердя. Питання культури півдня України», яка була надрукована в 2002 році [2].
Метою статті є характеристика державного регулювання меценатської діяльності на Мико- лаївщині.
Об'єктом роботи є меценатська діяльність.
Предметом дослідження виступає державне регулювання меценатської діяльності в Миколаївській області.
Миколаївщина відома не тільки видатними адміралами та кораблебудівниками, а й громадянами, які щиро і безкорисливо дарували місту будівлі, парки, твори мистецтва. Свого часу тут створилася атмосфера меценатства: на приватні пожертвування створювалися й утримувались притулки для пристарілих, дитячі садки, зводилися храми й бібліотеки.
На початку XIX століття благодійною діяльністю займався губернатор, адмірал Богдан Олександрович фон Глазенап (1811-1892). За свої кошти він створював притулки для неповнолітніх, школи та бібліотеки. Багато унікальних споруд за власною ініціативою побудував бригадир, постачальник всіх будівельних матеріалів для міста корабелів Михайло Фалєєв (1730-1792). Збудування верфі та міста Миколаєва стало головною справою його життя. Завдяки старанням князя Миколи Антоновича Гедройца (1848 (1851)-1933) у Миколаєві був відкритий художній музей, де першими експонатами стали картини видатного баталіста, нашого земляка, Василя Васильовича Верещагіна [10, с. 210].
У кінці ХУІІІ - на початку XIX ст.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5 Реферат на тему: ОСОБЛИВОСТІ ДЕРЖАВНОГО РЕГУЛЮВАННЯ МЕЦЕНАТСЬКОЇ ДІЯЛЬНОСТІ НА МИКОЛАЇВЩИНІ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок