Головна Головна -> Реферати українською -> Державне регулювання -> СОЦІАЛЬНА ДОКТРИНА КАТОЛИЦИЗМУ ЯК ОСНОВА ВЗАЄМОДІЇ УКРАЇНСЬКОЇ ГРЕКО-КАТОЛИЦЬКОЇ ЦЕРКВИ ІЗ ПОЛІТИЧНИМИ ПАРТІЯМИ ЗАХІДНОЇ УКРАЇНИ

СОЦІАЛЬНА ДОКТРИНА КАТОЛИЦИЗМУ ЯК ОСНОВА ВЗАЄМОДІЇ УКРАЇНСЬКОЇ ГРЕКО-КАТОЛИЦЬКОЇ ЦЕРКВИ ІЗ ПОЛІТИЧНИМИ ПАРТІЯМИ ЗАХІДНОЇ УКРАЇНИ

Назва:
СОЦІАЛЬНА ДОКТРИНА КАТОЛИЦИЗМУ ЯК ОСНОВА ВЗАЄМОДІЇ УКРАЇНСЬКОЇ ГРЕКО-КАТОЛИЦЬКОЇ ЦЕРКВИ ІЗ ПОЛІТИЧНИМИ ПАРТІЯМИ ЗАХІДНОЇ УКРАЇНИ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
10,33 KB
Завантажень:
40
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5 
УДК 322:329.3(477.8)
Яцишин У.В.
СОЦІАЛЬНА ДОКТРИНА КАТОЛИЦИЗМУ ЯК ОСНОВА ВЗАЄМОДІЇ УКРАЇНСЬКОЇ ГРЕКО-КАТОЛИЦЬКОЇ ЦЕРКВИ ІЗ ПОЛІТИЧНИМИ ПАРТІЯМИ ЗАХІДНОЇ УКРАЇНИ
Досліджено документи та літературу щодо соціальної доктрини Української Греко-Католицької Церкви. Викладений її погляд на проблеми соціально-політичного життя Західної України та можливості взаємодії із українськими політичними партіями.
Ключові слова: соціальна доктрина, католицизм, партія, взаємодія, політична історія, Західна Україна.
Исследованы документы и литературу относительно социальной доктрины Украинской Греко-Католической Церкви, ее взгляд на проблемы социально- политической жизни Западной Украины и возможности взаимодействия с украинскими политическими партиями.
Ключевые слова: социальная доктрина, католицизм, партия, взаимодействие, политическая история, Западная Украина.
Documents and literature about Social doctrine of Ukrainian Greek-Catholic Church, its view on social and political life in Western Ukraine, and its capacity to interact with Ukrainian political parties were analyzed.
Key words: the social doctrine, Catholicism, party, interaction, Political history, the Western Ukraine.
В політичній історії Західної України відомі приклади взаємодії ряду політичних партій з Церквою, клерикальними та світськими організаціями, створеними під ії егідою, особливо, у передвиборчий час. Сприяння утвердженню принципів та ідеалів одних політичних сил та опір для поширення інших залежить не від примх ієрархії тої чи іншої Церкви, а від світоглядних основ їх діяльності в суспільно-політичній ділянці життя суспільства, які знаходять своє відображення у розвиткові соціальної доктрини Церкви.
Беручи до уваги значний авторитет Української Греко-Католицької Церкви (УГКЦ) в західноукраїнському суспільстві, тісний зв'язок її ієрархії з українськими громадськими та політичними діячами, участь у змаганні українського політикуму за загальне та рівне виборче право для українців та інші прояви політичної активності греко- католицького духовенства, великий інтерес викликає розвиток соціальної доктрини УГКЦ, її вплив на можливість взаємодії з одними українськими політичними партіями та неможливість встановлення якісного діалогу з іншими. При цьому, чинники, що ставлять УГКЦ в конфронтацію до деяких політичних сил та ідеологічних течій, що їх представляють, в сучасних дослідженнях розкривається лише частково та констатується як доведений факт, залишаючи поза увагою ряд факторів, що об'єктивно зумовлюють такий стан.
Мета роботи полягає у дослідженні основних компонентів соціальної доктрини УГКЦ та світоглядних джерел співпраці УГКЦ з українськими партіями.
Дана проблема є недостатньо опрацьована вітчизняними дослідниками. Питання соціально- економічної та політичної сфер життя розкриті у Енцикліці Папи Івана Павла ІІ «Сотий рік», Документах ІІ Ватиканського Собору, а також пастирських посланнях митрополита А. Шептицького. Деякі аспекти розвитку католицької соціальної доктрини (в т. ч. й УГКЦ) розкриті у працях О. Волинець, І. Гладиловича, А. Колодного. Ряд розвідок, що стосуються взаємовідносин УГКЦ та партій лівого спрямування, а також ствставлення соціалістичної ідеології та соціальної доктрини католицизму, було розроблено в першій пол. ХХ ст. Д. Бориском, М. Марисюком, П. Мартіновим, І. Франком.
Для окреслення характеру і ролі УГКЦ у політичному житті України хочемо навести думку А. Колодного: «греко-католицька духовність не є суцільно релігійною у своїх виявах, бо їй притаманне опікування не лише душею людини, а й її політичним спрямуванням» [4, с. 43]. У посланні до духовенства, даному у 1940 р., митрополит А. Шептицький зауважив, що «є безперечно великою прикметою душпастирів, коли скоро орієнтуються в потребах людей і скоро уміють приміняти до тих потреб свої науки... А все ж таки треба у добрій проповіді пам'ятати на потреби людей, в даній епосі і в даній парохії» [9, с. 42]. УГКЦ має розвинену і апробовану часом соціальну доктрину, яка допомагає їй бути обізнаною у суспільно-політичних та економічних реаліях життя суспільства, вчасно відгукуватися на обставини життя вірних, які постійно видозмінюються і ставлять перед віруючими нові завдання та виклики.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5 Реферат на тему: СОЦІАЛЬНА ДОКТРИНА КАТОЛИЦИЗМУ ЯК ОСНОВА ВЗАЄМОДІЇ УКРАЇНСЬКОЇ ГРЕКО-КАТОЛИЦЬКОЇ ЦЕРКВИ ІЗ ПОЛІТИЧНИМИ ПАРТІЯМИ ЗАХІДНОЇ УКРАЇНИ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок