Головна Головна -> Реферати українською -> Державне регулювання -> Фінансові ресурси як основне джерело забезпечення інвестиційної діяльності

Фінансові ресурси як основне джерело забезпечення інвестиційної діяльності

Назва:
Фінансові ресурси як основне джерело забезпечення інвестиційної діяльності
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
10,21 KB
Завантажень:
42
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 
У забезпеченні фінансовими ресурсами інвестиційної діяльності держава та органи місцевого самоврядування виконують як функцію управління економікою, так і функцію державного регулювання. До функції управління належать встановлення бюджетних призначень з державного і місцевих бюджетів і спрямування грошових коштів від приватизації державного і комунального майна; використання їх на створення нових, реконструкцію і технічне переозброєння діючих основних фондів під контролем представницьких органів держави та органів місцевого самоврядування.

Сам процес вкладення капіталу називається інвестуванням, тобто довгостроковим фінансуванням конкретного проекту з будівництва, реконструкції, модернізації і технічного удосконалення.

За формою власності інвестиції поділяються на державні і приватні.

Залежно від того де вкладається капітал - усередині країни або за кордоном - інвестиції поділяються на внутрішні та зовнішні.

У свою чергу, внутрішні інвестиції поділяються на фінансові і реальні.

Реальні інвестиції - це вкладення капіталу в різні сфери і галузі народного господарства (суспільного виробництва) з метою відновлення існуючих і створення нових «капітальних» (матеріальних) благ, і як наслідок - отримання набагато більшого прибутку. Такі реальні інвестиції називають також виробничими; однак у практиці господарювання за ними закріпилася інша назва - капітальні вкладення.

Капітальне будівництво - це процес створення нових, а також розширення, реконструкції, технічного переоснащення діючих підприємств, об'єктів виробничого призначення, пускових комплексів (з урахуванням проектних робіт, проведення торгів (тендерів) у будівництві, консервації, розконсервації об'єктів, утримання дирекцій підприємств, які будуються, а також технічного устаткування, що не входить до кошторису об'єктів) [1].

Інвестиції представлені фінансовими ресурсами (безпосередньо грошима), матеріальними цінностями, що належать конкретним суб'єктам, цінними паперами.

Фінансові ресурси акумулюються з трьох основних джерел: власних коштів (амортизаційні відрахування, нерозподілений прибуток підприємств), довгострокового банківського кредитування і бюджетних призначень.

Економічна класифікація видатків бюджету поділяє видатки на поточні і капітальні, які є інвестиціями, що забезпечують інвестиційну діяльність щодо створення матеріально-технічної бази держави і необоротних активів інших суб'єктів.

Формування інвестицій за рахунок коштів Державного бюджету і місцевих бюджетів регулюється нормами фінансового права. При цьому виникають фінансові правовідносини між суб'єктами на двох рівнях.

Перший рівень - між державою і головними розпорядниками бюджетних коштів при встановленні конкретного обсягу коштів на капітальні видатки - в Законі України «Про Державний бюджет на рік». Аналогічні фінансові (бюджетні) правовідносини виникають і по місцевих бюджетах між місцевими радами і головними розпорядниками бюджетних коштів.

Другий рівень фінансових правовідносин - між суб'єктами - Державним казначейством України і розпорядниками бюджетних коштів, які одержують бюджетні асигнування на капітальні видатки в інвестиції. Це складання кошторисів капітальних видатків, подання і контроль проектно-кошторисної документації і титульних списків, взяття зобов'язань у затверджених сум бюджетних призначень на рік, тобто практичне використання інвестицій в інвестиційну діяльність.

При формуванні фінансових ресурсів в інвестиції розподіл їх по суб'єктах здійснюється насамперед суб'єктам, які мають пускові об'єкти. Саме зосередження фінансових ресурсів на пускових об'єктах є змістом фінансових правовідносин, визначених економічною ефективністю, що буде досягатися на введеному в експлуатацію будівельному об'єкті. Це випуск продукції, її реалізація, одержання доходів, прибутку, а отже, і платежів до бюджету.

Забезпечення фінансовими ресурсами інвестиційної діяльності різко відрізняється від витрачання грошових коштів на поточні видатки.

Поточні видатки з державного та місцевих бюджетів, що використовуються установами, організаціями і підприємствами на виконання покладених на них функцій, не зумовлюють приросту необоротних активів.

Капітальні інвестиції, крім того, що в бюджетах встановлюються конкретними сумами за фондом розвитку, обов'язково при введенні в експлуатацію об'єктів у результаті інвестиційної діяльності збільшують балансову вартість необоротних активів як матеріально-технічної бази суб'єкта.

Особливе місце серед важелів державної підтримки розвитку інноваційної діяльності займає застосування політики прискореної амортизації. У світовій практиці існує дві основні моделі прискореної амортизації: зниження терміну перенесення вартості і устаткування; встановлення підвищених норм амортизаційних відрахувань у перші роки експлуатації устаткування і зниження в наступні роки [2].

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 Реферат на тему: Фінансові ресурси як основне джерело забезпечення інвестиційної діяльності

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок