Головна Головна -> Реферати українською -> Державне регулювання -> Виборчий процес: проблеми створення та діяльності виборчих комісій

Виборчий процес: проблеми створення та діяльності виборчих комісій

Назва:
Виборчий процес: проблеми створення та діяльності виборчих комісій
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
15,56 KB
Завантажень:
52
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5 
Принцип формування складу виборчих комісій на парламентських виборах 2006 року за поданням кандидатур політичними партіями (блоками), закладений у Законі України «Про вибори народних депутатів України» від 25 березня 2004 року № 1665-IV [1, c. 202] (далі – Закону), не виправдовує себе через непідготовленість і недостатній кваліфікаційний рівень представників політичних партій у виборчих комісіях, відсутність у них належного досвіду роботи у виборчих комісіях та їхню неспроможність виконувати обов’язки членів комісії на належному професійному рівні, що призводить до значних порушень виборчого законодавства, численних скарг як учасників виборчого процесу, так і самих виборців. Крім того, значна частина партій (блоків) при формуванні дільничних виборчих комісій не подають пропозицій до їх складу, тим самим фактично блокуючи можливість подальшого здійснення виборчого процесу.

Отже, з огляду на зазначене, основною проблемою виборчого законодавства була і залишається неготовність політичних партій (блоків) до якісного виконання повноважень щодо формування виборчих комісій. В цьому полягає актуальність нашої статті.

Вдосконалення виборчого законодавства в частині регламентації організаційно-правових засад, де чільне місце відводитиметься впровадженню нових механізмів формування виборчих комісій, залежить певною мірою від ступеня наукової розробки проблеми. В цьому сенсі слід зазначити, що різні аспекти вдосконалення виборчого законодавства, а також зміни в організації виборчого процесу в Україні є об’єктом наукового дослідження передусім юристів та політологів, серед яких слід назвати Р. Балана, М. Бойчука, М. Бучина, В. Гончарука, О. Радченка, С. Топалову, І. Шкурата, М. Паламарчука та інших. Актуальнішими в цьому відношенні є дослідження вчених-практиків А. Георгіци, В. Кампо, М. Козюбри, Ю. Ключковського, М. Мельника, М. Рябця, В. Співака, М. Ставнійчук, Т. Стешенко, Л. Татарнікової та ін. Проте, незважаючи на значну увагу до питань вдосконалення виборчого законодавства щодо створення та діяльності виборчих комісій, багатогранність проблеми вимагає продовження наукових досліджень.

Мета статті така: дати аналіз виборчого процесу в незалежній Україні через призму створення та діяльності виборчих комісій.

Відповідно до заявленої мети зазначаємо завдання:

1) аналіз трирівневої і перспективи запровадження чотирирівневої системи виборчих комісій;

2) розгляд питання складу виборчих комісій;

3) з’ясування ролі, права і обов’язків політичних партій у виборчому процесі;

4) визначення ролі органів державної влади та місцевого самоврядування у процесах створення та діяльності виборчих комісій.

Успіх організації і проведення виборів в Україні залежить від належної діяльності виборчих комісій, на які виборчим законодавством покладається забезпечення відкритості і об’єктивності виборчого процесу, дотримання принципу рівності для всіх кандидатів, політичних партій (виборчих блоків) та неупередженого ставлення до них з боку органів виконавчої влади.

Основу в організації та проведенні парламентських виборів в Україні становить трирівнева система виборчих комісій, до якої, разом із Центральною виборчою комісією, входять окружні та дільничні виборчі комісії.

Питання щодо системи виборчих комісій, формування їх складу, визначення повноважень, порядку організації роботи, прийняття та оформлення ухвалених рішень та інших документів визначено у розділі IV нового Закону, відповідно до якого склад виборчих комісій формується виборчими комісіями вищого рівня із кандидатур, які подаються партіями (блоками) – суб’єктами виборчого процесу, які у складі Верховної Ради України четвертого скликання станом на 15 вересня 2005 року мали свої партійні фракції (п’ятнадцять політичних партій та блоків), а також інші партії (блоки)–суб’єкти виборчого процесу.

Представники інших партій (блоків)–суб’єктів виборчого процесу включаються до складу окружних виборчих комісій шляхом жеребкування.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5 Реферат на тему: Виборчий процес: проблеми створення та діяльності виборчих комісій

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок