Головна Головна -> Реферати українською -> Державне регулювання -> Надання державних послуг на обласному рівні: інформаційний аспект

Надання державних послуг на обласному рівні: інформаційний аспект

Назва:
Надання державних послуг на обласному рівні: інформаційний аспект
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
13,12 KB
Завантажень:
39
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 
Демократизація управління в Україні триває більш як десятиліття. Однозначно оцінити результати цього реформування досить складно, оскільки жоден уряд не пов’язує конкретні кроки своєї Програми діяльності з загальновизнаними у світі показниками державного управління, які є показниками життєдіяльності країни. Між тим відомо, що успішність управління визначають через поліпшення таких показників, як добробут населення, якість його життя, безпека життєдіяльності суспільства (людини), стан довкілля, рівень продуктивності праці, зростання національного багатства. В цих умовах природно, що державні інституції України не викликають у громадян довіри [1, с. 21-28], і поширеною є громадська думка стосовно неефективності роботи в країні системи державного управління.

Водночас і серед державних службовців, і в суспільстві загалом поступово уявлення про об’єкт державного управління, як такий, що легко піддається маніпулюванню, змінюється на більш демократичне; набувають чинності уявлення про варіативність, гнучкість складових об’єкта управління, складну внутрішню структуру та значну невизначеність можливого реагування на управлінські впливи, що викликає необхідність опрацювання системного бачення об’єкта, моделювання його станів та прогнозування змін.

Одним із найважливіших показників роботи державних органів є задоволення нагальних потреб громадян. Процеси демократизації управління спонукають до глибинних, концептуальних змін і в уявленнях та ставленнях владних еліт: до зміни “суб’єкт - об’єктних” відносин між системою управління та суспільством на більш рівноправні, “суб’єкт - суб’єктні”.

Для оцінки стану справ у сфері надання державних послуг розглянемо деякі актуальні аспекти надання населенню державних послуг на рівні областей України, детальніше спинившись на інформаційних процесах. Найбільш повну інформацію стосовно інформаційного обміну між обласними органами влади та населенням областей можна отримати за допомогою спеціального соціологічного дослідження, яке має бути спрямовано на опитування населення та держслужбовців стосовно стану справ у сфері їх надання, проблем, які виникають при отриманні державних послуг.

Аналіз останніх досліджень і публікацій свідчить, що нині практично кожна держава, виконуючи політичну, соціальну, міжнародну та економічну функції трансформує їх у державні (управлінські чи адміністративні) послуги [2-6]. У цьому сенсі кожен з державних органів спрямовує свою діяльність у межах повноважень у певному секторі державного управління з метою задоволення потреб усього суспільства в цілому насамперед у безпеці; у легітимації (визнанні) у світі; у підтримці повсякденної життєдіяльності; у комунікації; у духовному та культурному розвитку.

Незважаючи на відсутність законодавчих основ реалізації державних послуг як форми діяльності виконавчої влади, в Україні ухвалено ряд актів Президента України, Кабінету Міністрів України, інших підзаконних актів, відповідно до яких сфера надання державних послуг отримала інституційні підстави для свого становлення і розвитку [7-10].

Саме така форма реалізації державно-владних повноважень органів виконавчої влади притаманна адміністраціям країн Європейської Співдружності, де відкритість, прозорість та підзвітність є обов’язковими умовами роботи державних інститутів.

Тим часом систематизації даних про цю найважливішу форму діяльності владних інститутів приділяється, на наш погляд, недостатня увага.

Метою дослідження є проведення дослідження стану надання населенню послуг на обласному рівні, зокрема в інформаційному аспекті, через аналіз змісту такої емпіричної бази, як переліки послуг, що надані обласними державними адміністраціями (ОДА) на офіційний запит Головдержслужби України та інформації про державні послуги, яка розміщена на сайтах ОДА.

Викладення основного змісту дослідження. З переліків послуг, наданих на запит Головдержслужби України [11], зрозуміло, що на “обласному рівні” органи місцевої влади виконують здебільшого розпорядчі й управлінські державні функції щодо всіх підприємств, організацій, установ і громадян на підвідомчій території. Тому державні послуги тут надаються переважно суб’єктам господарювання та юридичним особам (підприємствам, організаціям і установам, релігійним громадам), причому загальна кількість видів адміністративних послуг значно менша, ніж на районному рівні.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 Реферат на тему: Надання державних послуг на обласному рівні: інформаційний аспект

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок