Головна Головна -> Реферати українською -> Державне регулювання -> Методи та інструменти моделювання управлінських процесів

Методи та інструменти моделювання управлінських процесів

Назва:
Методи та інструменти моделювання управлінських процесів
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
17,14 KB
Завантажень:
262
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 
Ефективність застосування моделей залежить переважно від правильного використання відповідних методів та інструментів. Для вирішення складних завдань управління в різних галузях діяльності людини накопичений багатий досвід у цьому напрямі. Насамперед це стосується ділових процесів, процесів керування виробництвом тощо.

Певну специфіку накладає на це необхідність автоматизації процесів управління, головною специфікою яких є використання інтенсивних потоків інформації. Для фахівця вільне орієнтування у “хащах” різноманітних методів та інструментів рівнозначно володінню доброю мапою місцевості. А для цього передусім необхідно ознайомитись з “основними позначками” на такій мапі.

Останні дослідження і публікації. У публікаціях, що пов’язані з проблематикою державного управління, усе частіше можна зустріти безпосереднє використання підходів із застосуванням методу моделювання або моделей, що побудовані в результаті такого застосування [1-6]). Це системний підхід, підхід на засадах аналізу процесів та ін. Можна знайти також матеріали, пов’язані з аналізом технологій, які ґрунтуються на відповідних стандартах, що зазвичай використовують для бізнес-інжинірингу або для розробки інформаційних систем [7-10]. Особливе значення набувають ті чи інші технології в умовах активізації процесів інформатизації державних установ побудови в Україні системи електронного врядування.

Однак серед невирішених частин проблеми залишається відсутність певного “галузевого стандарту” як “де-факто”, так і “де-юре”, для методів та інструментів моделювання. Більшість фахівців державного управління обмежуються сьогодні використанням найпростіших із них, чим значною мірою звужують можливості досягти вагоміших результатів.

Метою даної публікації є спроба порівняти особливості наявних методів і інструментів моделювання та визначити способи їх використання для побудови методологічної бази дослідження державно-управлінських процесів.

Стандарти моделювання

Найбільш поширеними підходами дослідження управлінських процесів можна вважати: системний, ситуаційний, процесний та об’єктно-орієнтований.

Перший з них ґрунтується на класичних уявленнях теорії систем, кібернетики та інших споріднених дисциплін. Методи моделювання, що були породжені цим підходом, стали класичними [1; 9].

Ситуаційне управління (або ситуаційне моделювання) розвивалося паралельно з системологією як міждисциплінарний напрям аналізу управлінських процесів. Ситуаційна модель прийняття рішень базується на формуванні моделей проблемних ситуацій з використанням спеціалізованої мови та отриманні рішення шляхом зіставлення їх з аналогічними моделями, які відповідають правильному рішенню. Це супроводжується навчанням або з допомогою експерта, або шляхом використання досвіду розв’язання задач, який накопичує ситуаційна модель у процесі функціонування.

Стандартами системного та ситуаційного підходів можна вважати відповідні мови моделювання (такі, наприклад, як Simula, Simscript, GPSS або мова rx-кодів) або концептуальні технології (такі, як метод кусково-лінійних агрегатів, теорія систем масового обслуговування і т. ін.), які будуються на фундаментах відповідних математичних теорій.

Представлення діяльності організації окремими взаємоузгодженими процесами та постійний контроль за ними і їх результатами є втіленням процесного підходу в управлінні [3; 7]. У цьому напрямі розроблено велику кількість стандартів та методологій, найбільш поширеними серед яких треба вважати сукупність стандартів IDEF. Ця абревіатура походить від ICAM Definition Method, де ICAM розшифровується як Integrated Computer Aided Manufacturing, тобто “Інтегроване комп’ютер-орієнтоване виробництво”. Кожний із стандартів IDEF визначає певну систему нотацій (перш за все графічних) та конкретну методологію її використання.

Сьогодні до сукупності IDEF можна віднести такі стандарти:

• IDEF0 - методологія функціонального моделювання;

• IDEF1 - методологія моделювання інформаційних потоків усередині системи, яка дозволяє відображати та аналізувати їх структуру і взаємозв’язки;

• IDEF1X (IDEF1 Extended) - методологія побудови реляційних структур (баз даних), яка належить до типу методологій “Сутність-відношення” (ER - Entity-Relationship) та, як правило, використовується для моделювання реляційних баз даних;

• IDEF2 - методологія динамічного моделювання розвитку систем (у зв’язку з серйозними складностями аналізу динамічних систем від цього стандарту практично відмовились, і його розвиток зупинився на початковому етапі);

• IDEF3 - методологія документування технологічних процесів;

• IDEF4 - методологія побудови об’єктно-орієнтованих систем, яка дозволяє відображати структуру об’єктів та принципи їх взаємодії, дозволяючи тим самим аналізувати й оптимізувати складні об’єктно-орієнтовані системи;

• IDEF5 - стандарт онтологічного дослідження складних систем (під онтологією тут розуміють певну формалізовану інформаційну архітектуру об’єкта).

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 Реферат на тему: Методи та інструменти моделювання управлінських процесів

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок