Головна Головна -> Реферати українською -> Державне регулювання -> Державне управління освітою в умовах інформаційного суспільства

Державне управління освітою в умовах інформаційного суспільства

Назва:
Державне управління освітою в умовах інформаційного суспільства
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
13,58 KB
Завантажень:
53
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 
Державне управління в умовах інформаційного суспільства та державне управління освітою в інформаційному суспільстві є ключовими поняттями при переході від індустріального суспільства до інформаційного. Зміст поняття “інформаційне суспільство” та його вплив на розвиток людства в наш час є досить суттєвими, тому і постають питання щодо забезпечення державного управління освітою в сучасних умовах, питання державної політики у цій сфері та особливостей здійснення державного управління освітою в умовах інформаційного суспільства.

Доцільність окремого дослідження державного управління освітою, умов формування та реалізації освітньої політики в інформаційному суспільстві є заповненням суттєвої прогалини у дослідженні проблем формування та реалізації державної політики в галузі освіти в сучасних умовах. Поняття “інформаційне суспільство” все ширше використовується в науці та містить у собі широкий спектр застосування.

Про актуальність обраної теми дослідження свідчать також наявні об’єктивно-суб’єктивні, внутрішні й зовнішні тенденції державного управління освітою в умовах інформаційного суспільства та необхідність забезпечення для громадян України доступності до освіти за допомогою новітніх ІК-технологій.

Тому все це зумовлює необхідність проведення дослідження щодо державного управління освітою в умовах інформаційного суспільства та реалізації державної політики у сфері освіти України.

Аналіз останніх досліджень і публікацій. Протягом останніх років в Україні реалізуються міжнародні програми, проекти щодо реформування, трансформації, формування пріоритетних напрямів розвитку освіти. Вийшли в світ наукові праці зарубіжних та вітчизняних авторів, в яких розпочата робота з вивчення механізмів, засобів втілення на практиці державної освітньої політики. Над розробкою цієї теми працюють Б.Вульфсон [1], А.Гук [2], О.Дем’янчук [3], Г.Сафаргалієв [5] та ін.

Зокрема, Б.Вульфсон проаналізував тенденції розвитку освітнього ринку в сучасних умовах, А.Гук розглянув основні тенденції світового ринку інформаційних технологій крізь призму правового регулювання, О.Дем’янчук розглянув проблему вищої освіти в умовах глобалізації.

Невирішені раніше частини загальної проблеми. Постала необхідність дослідження аспектів інформаційного суспільства та державного управління освітою в сучасних умовах, зокрема, формування освітньої політики на загальнодержавному рівні щодо реалізації державної освітньої політики, а також особливостей її реалізації в Україні.

Мета і завдання дослідження. Проаналізувати концептуальні засади державного управління освітою в інформаційному суспільстві та обґрунтувати модель управління.

Для досягнення поставленої мети визначено такі завдання: перше, проаналізувати фактори виникнення поняття “інформаційне суспільство”, його вплив на суспільний розвиток, процеси глобалізації та управління в сучасних умовах; друге, визначити особливості державного управління освітою в умовах інформаційного суспільства та обґрунтувати модель управління.

Виклад основного матеріалу. Сьогодні людство опинилося на межі глобальних змін: на рівні особистості, людських спільнот, організацій, суспільств та міжнародного співтовариства в цілому. Цей процес проявляється в усіх сферах людського буття, людських відносинах, у відносинах у системі людина - природа. Людство опинилося сьогодні в глобальній кризі, розгляду оптимального виходу із якої присвячуються багато наукових досліджень, розробок, проектів, одним з яких є й теорія інформаційного суспільства.

Термін “інформаційне суспільство” посів чільне місце в лексиконі зарубіжних державних діячів різного рівня. Саме з ним пов’язують майбутнє своїх країн багато керівників. Найбільш чітко це проявилося в діяльності адміністрації президента США (національна інформаційна інфраструктура), Ради Європи (інформаційне суспільство), Канади, Великобританії (інформаційна магістраль) [2, с. 17]. Не відстають у розробці відповідних програм і концепцій розвитку інформаційних і телекомунікаційних технологій інші держави Європейського Співтовариства, азіатські країни.

Управління в умовах інформаційного суспільства відрізняється від суспільства, у якому домінують традиційна промисловість і сфера послуг, тим, що управління інформацією, знаннями, інформаційними послугами і всіма галузями, пов’язаними з управлінням, змінюється швидкими темпами, таке управління стає домінуючим в економічному та соціально-політичному розвитку.

Узагальнюючи це, можна наступним чином представити базові риси цього типу організації управління:

- визначальним фактором громадського життя в цілому є теоретичне знання. Економічні і соціальні функції капіталу переходять до сфери управління інформацією. Як наслідок суттю соціального та державного управління є інститут як центр виробництва, переробки і нагромадження управлінських знань. Промислова корпорація втрачає свою визначальну роль;

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 Реферат на тему: Державне управління освітою в умовах інформаційного суспільства

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок