Головна Головна -> Реферати українською -> Державне регулювання -> Оцінка ефективності інвестицій на основі дескриптивної моделі виробничо-господарської діяльності вуглевидобувних підприємств

Оцінка ефективності інвестицій на основі дескриптивної моделі виробничо-господарської діяльності вуглевидобувних підприємств

Назва:
Оцінка ефективності інвестицій на основі дескриптивної моделі виробничо-господарської діяльності вуглевидобувних підприємств
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
55,95 KB
Завантажень:
110
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5 
Поступова трансформація України в державу з ринковою економікою супроводжується глибокими змінами на всіх рівнях господарювання, що особливо відчутно у середовищі промислових підприємств. Підвищення енергетичних потреб і зростання світових цін на основні енергоносії з одного боку, а також наявність значних власних запасів твердого палива й низький рівень освоєння виробничих потужностей шахт України [1] з іншого боку, обумовили підвищення уваги інвесторів до великих вугільних об'єднань, наприклад таких як ДП «Павлоградвугілля», ДП «Краснодонвугілля». Однак непередбачуваність ринкової кон'юнктури й загальнополітичної ситуації, нестабільність платежів підприємств і населення, недосконалість інвестиційної політики у промисловості свідчать про те, що на сучасному етапі розвитку гостро відчувається необхідність удосконалення економічного механізму моделювання господарської діяльності підприємств у процесі залучення інвестицій.

Метою дослідження є розробка дескриптивної виробничо-господарської моделі діяльності вугільної шахти в процесі інвестування, що дозволяє визначити показники ефективності інвестицій.

Для досягнення поставленої мети необхідно вирішити наступні завдання:

 провести аналіз існуючих підходів до моделювання виробничо-господарської діяльності вугільних шахт;

 визначити основні фактори, що впливають на діяльність вугільних шахт у процесі залучення інвестицій;

 розробити дескриптивну модель діяльності вугільної шахти в процесі залучення інвестицій;

 реалізувати модель і визначити ефективність інвестицій на прикладі шахт ДП «Донецьквугілля»;

 визначити сферу застосування розробленої моделі й дати рекомендації з подальшого використання результатів дослідження.

Предметом дослідження є виробничо-господарська діяльність вугільної шахти в процесі залучення й реалізації інвестицій.

Об'єктом дослідження є виробничо-господарський потенціал вуглевидобувних підприємств.

Сьогодні існують різні підходи до моделювання діяльності вугільного підприємства, які відрізняються як за використовуваними методами побудови моделей, так і за обсягом охоплення аналізованих факторів. Наприклад, у роботі [2] пропонується розглядати шахту як складну динамічну систему, з позиції системного підходу. Визначені внутрішні взаємозв'язки між виробничими елементами системи та розроблені математичні моделі оптимізації цих елементів за допомогою теорії графів, лінійного програмування, сітьових графіків, регресійних моделей. Однак у даній роботі розглядаються питання тільки технологічного моделювання, і основною метою дослідження є проектування нового вуглевидобувного підприємства.

У [3] розглядаються виробничі елементи складної системи «Шахта» та надається їх загальна характеристика. Докладно розглянута виробнича діяльність вуглевидобувного підприємства. Однак недостатньо уваги приділено економічній складовій діяльності шахти. Окрім того, складові елементи системи розглядаються на рівні виробничих ланок як підсистем складної системи і відповідно вирішуються оптимізаційні задачі у рамках конкретних підсистем. Це обумовлює той факт, що загальна задача оптимізації діяльності шахти в процесі залучення інвестицій залишається невирішеною.

Загальні підходи до визначення шахти як виробничо-економічної системи визначені в [4]. Описано ключові елементи системи й основні напрямки побудови моделі у загальному вигляді. Однак для більш точного й адекватного відображення виробничо-господарської діяльності шахти потрібна подальша деталізація й розвиток моделі. Особливо це важливо для визначення ефективності інвестицій.

Таким чином аналіз показує, що основи моделювання виробничо-господарської діяльності шахт як складних систем уже закладені, однак вони вимагають подальшої деталізації й розробки моделі, адекватної реальним економічним умовам.

Фактична діяльність підприємства в процесі залучення й реалізації коштів в інвестиційному проектуванні досліджується за допомогою визначення розміру грошового потоку. Дескриптивна модель діяльності шахти на підставі грошових потоків має описувати реальний рух останніх на підприємстві з урахуванням специфіки об'єкта дослідження і дозволяти досліджувати ефективність інвестицій.

При розробці моделі слід брати до уваги той факт, що мова йде про діючу шахту, на якій передбачається реалізація інвестиційного проекту, спрямованого на нарощування обсягів видобутку вугілля. У зв'язку із цим слід зазначити, що шахти здебільшого працюють збитково, тому розрахований грошовий потік від господарської діяльності шахти в період залучення інвестицій можна вважати ефектом від реалізації інвестиційного проекту. Таким чином, загальний прибуток, отриманий підприємством, буде прибутком від реалізації інвестиційного проекту.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5 Реферат на тему: Оцінка ефективності інвестицій на основі дескриптивної моделі виробничо-господарської діяльності вуглевидобувних підприємств

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок