Головна Головна -> Реферати українською -> Державне регулювання -> Розвиток та складові науково-технічного потенціалу

Розвиток та складові науково-технічного потенціалу

Назва:
Розвиток та складові науково-технічного потенціалу
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
187,21 KB
Завантажень:
136
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23  24  25  26  27 
ЗМІСТ

Вступ...........................................................................................................................3

Розділ І. Розвиток науково-технічного потенціалу...............................................5

1.1. Український та світовий досвід здійснення науково-технічної діяльності……………………………………………………………………………5

1.2. Державне регулювання науково-технічної діяльності.............................23

Розділ ІІ. Складові науково-технічного потенціалу..........................................29

2.1. Матеріальна база......................................................................................29

2.2. Наукові кадри та інтелектуальний продукт...........................................34

2.3. Продаж ліцензій......................................................................................45

Висновок............................................................................................................53

Список використаної літератури.............................................................................55

Додатки...................................................................................................................58

ВСТУП

Тема курсової роботи є вкрай актуальною для дослідження, оскільки науково технічний потенціал - це потенційні можливості і рух науки і техніки, еволюційний розвиток усіх елементів продуктивних сил суспільного виробництва на основі широкого пізнання і освоєння зовнішніх сил природи, це об'єктивна, постійно діюча закономірність розвитку матеріального виробництва, результатом якої є послідовне вдосконалення техніки, технології та організації виробництва, підвищення його ефективності.

Методологічною основою дослідження сутності науково-технічного потенціалу може бути такий підхід до розвитку науки і техніки, коли в процесі аналізу їхньої ролі та значення в житті суспільства в центрі уваги ставитися трудова людська діяльність.

Слід звернути увагу на органічну єдність науки та техніки в процесі їхнього розвитку. Сучасна техніка та технологія немислимі без втілення в них наукових досягнень. Якщо в минулі часи наука виступала як самостійна сфера діяльності, незалежно від інших чинників суспільного життя, то з певного часу вона починає входити в тісний зв'язок з іншими сферами діяльності людини. Особливо зростає її зв'язок з технікою. Здійснюючи на них суттєвий вплив вона сама не може існувати без них.

У сучасних умовах процес здійснюється з двох взаємопов'язаних напрямках. По-перше, результати наукових досліджень втілюються в техніці, технології, у матеріальному виробництві взагалі, тобто наука виконує так звану матеріально-технічну функцію. По-друге, наукові знання втілюються в самих виробниках, у людях, їхніх світоглядах, творчих здібностях, тобто шляхом особистої орієнтації науки. У ході розгортання науково-технічного потенціалу все чіткіше проявляється ця тенденція, все наочніше стає об'єктивна необхідність вдосконалення творчих здібностей особистості, все більше зростає значення духовного розвитку трудящих як вирішального чиннику матеріального виробництва. Без інтелектуального розвитку людини-робітника, інженера, техніка, організатора виробництва неможливий і успішний розвиток техніки, технології, їхнє використання у виробництві.

Таким чином, наука шляхом втілення її досягнень в техніці, в технологічних процесах, а також розвитку творчих здібностей, духовного вдосконалення учасників виробництва безпосередньо підсилює виробничі можливості людини і суспільства, а також, є безпосередньо продуктивною силою.

Розвиток науково-технічний потенціал - докорінне перетворення продуктивних сил на базі перетворення науки в безпосередню продуктивну силу, зміна місця та ролі людини у виробництві.

В даній курсовій роботі були досліджені питання українського та світового досвіду здійснення науково-технічної діяльності, державного регулювання науково-технічної діяльності, складових науково-технічного потенціалу: матеріальної бази, наукових кадрів та інтелектуального продукту, продажу ліцензій.

Під час написання роботи були використані такі методи наукового дослідження як методи аналізу та синтезу, узагальнення.

Дана тема курсової роботи розкривається у наступних розділах: розділі 1 “Розвиток науково-технічного потенціалу”, розділі 2 “Складові науково-технічного потенціалу”.

Розділ І. Розвиток науково-технічного потенціалу

1.1. Український та світовий досвід здійснення науково-технічної діяльності

Поступальний розвиток суспільного виробництва, його постійне вдосконалення є фундаментальними закономірностями економічного життя людства. Він заснований на прогресі науки і техніки.

Наука — це особливий вид людської діяльності, спрямованої на виробництво нових знань про природу, суспільство та мислення. Під поняттям техніка розуміють сукупність засобів праці, що використовуються у виробничих цілях та для задоволення особистих потреб людини.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23  24  25  26  27 Реферат на тему: Розвиток та складові науково-технічного потенціалу

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок