Головна Головна -> Реферати українською -> Державне регулювання -> реферат: Підтримка інвестиційної діяльності податковою політикою

Підтримка інвестиційної діяльності податковою політикою / сторінка 2

Назва:
Підтримка інвестиційної діяльності податковою політикою
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
9,16 KB
Завантажень:
40
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 
Вважаємо, що 1998-2000 pp. можна умовно назвати другим етапом податкових реформ, який характеризується внесенням змін до податкового законодавства, запровадженням спрощеної системи оподаткування, обліку і звітності для суб'єктів малого підприємництва, спеціальних режимів оподаткування для окремих галузей народного господарства, проведенням експериментів у галузі оподаткування, створенням спеціальних (вільних) економічних зон і територій пріоритетного розвитку тощо.

У цей період тривали пошуки можливостей зменшення податкового тиску на платників податків. Наприклад, було припинене нарахування і стягнення коштів у Фонд для здійснення заходів щодо ліквідації наслідків Чорнобильської катастрофи та соціального захисту населення.

Зазначимо, що поглиблення ринкових перетворень дедалі більше загострює недоліки існуючої податкової системи, а її численні і фрагментарні вдосконалення, що знайшли відбиття у великій кількості поправок до податкового законодавства, прийнятих останніми роками, лише посилили принципове несприиняття діловим середовищем існуючої системи оподаткування.

Багато політиків, економістів, практиків-виробничників піддають серйозній критиці існуючу систему оподаткування в Україні. Аналіз діючої практики оподаткування показує, що становлення і розвиток податкової системи в нашій країні здійснюється методом спроб і помилок, за відсутності серйозної теоретичної основи, без використання великої історичної спадщини економічної думки, зневажаючи надбаннями зарубіжної науки у сфері оподаткування.

Більшість прийнятих упродовж останніх років законів України з питань оподаткування, підготовлених різними суб'єктами законодавчої ініціативи, було спрямовано не на вдосконалення податкової системи, а переважно на розв'язання проблем конкретних галузей економіки чи регіонів і навіть окремих підприємств.

Часта змінюваність законодавчої бази не сприяє поліпшенню економічної ситуації, а навпаки, призводить до фінансових порушень і зловживань, до збільшення тіньового сектору економіки.

Нині податкова система України носить здебільшого фіскальний характер з явно завищеними ставками оподаткування, структура цієї системи надміру складна, заплутана, багатоканальна і нестабільна, а тому — недостатньо ефективна.

Сьогодні на вирішальному етапі реформ, коли основним мотивом економічної політики стає безпосередня орієнтація держави на зростання добробуту народу, пожвавлення підприємництва, посилення ринкових регуляторів у стимулюванні відродження національної економіки, назріла гостра необхідність у комплексному реформуванні податкової системи, створенні цілісного, узгодженого, стабільного і раціонального податкового законодавства.

Розв'язати ці проблеми можливо лише шляхом підготовки і прийняття Податкового кодексу, в якому слід реалізувати стратегію розвитку податкової політики в Україні.

Над проектом такого документа в останні два-три роки працювали уряд, народні депутати Україна та інші суб'єкти законодавчої ініціативи.

У проекті Податкового кодексу України, підготовленому урядом, закладені основи формування правового середовища з новою ідеологією оподаткування.

Зазначений законопроект має на меті всебічне регулювання відносин оподаткування, визначає принципи побудови податкової системи, перелік податків, зборів та інших обов'язкових платежів, що підлягають стягненню до бюджетів усіх рівнів, визначає методику їх обчислення, ставки оподаткування, правовий стан платників податків, порядок адміністрування податків, а також порядок і умови застосування фінансових санкцій до платників податків, які порушують податкове законодавство.

З огляду на реальні можливості нашої країни ряд положень Податкового кодексу спрямований на стимулювання інноваційно-інвестиційних процесів, а саме поняття "інвестування" відокремлене від поняття імпорту.

Вважаємо, що істотне зниження податкових ставок, зокрема ставки податку на прибуток підприємств, безпосередньо сприятиме залученню в економіку інвестицій як вітчизняних, так і іноземних вкладників. Крім того, у розглядуваному проекті не передбачене будь-яке вилучення амортизаційних відрахувань суб'єктів підприємницької діяльності.

У проекті Податкового кодексу передбачається можливість застосування спеціальних пільгових режимів оподатковування для суб'єктів підприємницької діяльності вільних економічних зон. Це сприятиме активізації залученню в Україну іноземних інвесторів з метою розвитку підприємницької діяльності для нарощування експорту товарів, постачань на внутрішній ринок високоякісної продукції і послуг, упровадження нових технологій, ринкових методів господарювання, розвитку інфраструктури ринку, поліпшення використання природних і трудових ресурсів, прискорення соціально-економічного розвитку України.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3 
Реферат на тему: Підтримка інвестиційної діяльності податковою політикою

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок