Головна Головна -> Реферати українською -> Державне регулювання -> Політика державної підтримки сільського господарства в умовах COT

Політика державної підтримки сільського господарства в умовах COT

Назва:
Політика державної підтримки сільського господарства в умовах COT
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
9,04 KB
Завантажень:
387
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5 
УДК 338.242
А.О.Олексієнко, ст. викл.
ПВНЗ «Кіровоградський інститут регіонального управління та економіки
Політика державної підтримки сільського господарства в умовах COT
Охарактеризовано сучасний стан державної підтримки сільського господарства в Україні відповідно до класифікації COT. Проаналізовано досвід державної підтримки аграрного сектору країн-членів COT. Визначено останні зміни аграрної політики, зумовлені виконанням зобов'язань в Організації. Окреслено пріоритетні напрямки підтримки для українського сільського господарства з урахуванням світового досвіду, політика державної підтримки сільського господарства, Світова організація торгівлі, «зелена скринька», «блакитна скринька», «жовта скринька», Сукупний вимір підтримки
Важливу роль в економіці України традиційно відіграє аграрний сектор, ґрунтово- кліматичні умови, природно-ресурсний потенціал та трудові ресурси якої дозволяють створити ефективне конкурентоспроможне на міжнародному рівні сільське господарство. Забезпечення зростання виробництва сільськогосподарської продукції та підвищення конкурентоспроможності вітчизняних аграрних підприємств неможливо без державного регулювання та економічної підтримки сільського господарства.
Різні аспекти формування та функціонування механізму державної підтримки аграрного сектору досліджувались провідними вченими економістами -аграрниками, серед яких М.Я. Дем'яненко, П.Т. Саблук, П.А. Лайко, О.М. Бородіна, І.В. Кобута, В.М. Онєгіна, А.Д. Діброва, О.Є Гудзь, О.В. Олійник, Т.О. Оташко та інші.
Після вступу до COT Україна приєдналась до групи країн RAM/VRAM (країн, що нещодавно приєдналися до Організації). Завдяки цьому питання впливу домовленостей COT на політику державної підтримки сільського господарства окремих країн - членів потребує детального вивчення.
Метою статті є визначення загального обсягу фінансування та динаміки структури державної підтримки сільського господарства України відповідно до класифікації COT та проведення загального аналізу досвіду державної підтримки сільського господарства основних конкурентів України на світових ринках сільськогосподарської продукції (Австралії, ЄС, Канади, США) для визначення стратегічних напрямків реформування механізму здійснення державної підтримки в Україні.
Усі питання стосовно сільського господарства регулюються Угодою про сільське господарство, що була укладена під час Уругвайського раунду та набула чинності з 01.01.1995 року. Тобто всі країни при вступі до COT мають прийняти на себе зобов'язання щодо скорочення внутрішньої підтримки сільського господарства в тій частині, яка справляє спотворювальний ефект на торгівлю. Варто зазначити, що за Угодою не вся підтримка сільського господарства за рахунок бюджету підлягає скороченню. Усі заходи такої підтримки прийнято класифікувати за двома основними категоріями:
внутрішня підтримка, яка звільнена від зобов'язань щодо скорочення обсягів бюджетної підтримки;
внутрішня підтримка, яка є предметом зобов'язань щодо скорочення обсягів бюджетної підтримки.
Внутрішня підтримка, яка звільнена від зобов'язань щодо скорочення обсягів виробництво і торгівлю сільськогосподарською продукцією. До такої підтримки належать: бюджетні видатки на загальні науково-дослідні роботи, на розвиток інфраструктури села невиробничого призначення, на боротьбу зі шкідниками і хворобами, на розвиток аграрного ринку, на підготовку та перепідготовку кадрів для села, на створення державного резерву для продовольчої безпеки, на надання продовольчої допомоги бідним верствам населення та інші. Не підлягають скороченню також заходи з програм обмеження перевиробництва сільськогосподарської продукції, що мають назву «блакитної скриньки» (bly box policies).
Внутрішню підтримку, яка є предметом зобов'язань щодо скорочення обсягів бюджетної підтримки, прийнято називати Сукупним виміром підтримки, або СВП (Aqqreqate Measurement of Support, AMS). СВП називають заходами «жовтої скриньки» (amber box policies). Сукупний вимір підтримки включає в себе як підтримку у грошовому виразі, що надається на певний сільськогосподарський товар на користь виробників (продуктова підтримка), так і на підтримку, не пов'язану з конкретним товаром, яка надається на користь виробників сільськогосподарської продукції взагалі (не продуктова підтримка).

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5 Реферат на тему: Політика державної підтримки сільського господарства в умовах COT

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок