Головна Головна -> Реферати українською -> Державне регулювання -> Особливості податкової системи Франції

Особливості податкової системи Франції

Назва:
Особливості податкової системи Франції
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
15,95 KB
Завантажень:
112
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6 
Особливості податкової системи Франції

Особливості оподаткування у Франції пов'язані з історичним розвитком політичної системи й економіки країни. Податкова система відрізняє, насамперед, системність на широкій законодавчій основі, яка базується на положенні про те, що всі заходи щодо оподаткування перебувають у компетенції парламенту.

Податки і збори Франції формують близько 90% бюджету держави. Збори здійснюються єдиною службою. Основні види податків - непрямі, прямі, гербові збори. Переважають непрямі податки. 50% від непрямих податків складають ПДВ. Існує строгий розподіл на місцеві податки і податки, що йдуть у центральний бюджет. Основні Федеральні податки: ПДВ, прибутковий податок з фізичних осіб, податок на прибуток підприємств, мита на нафтопродукти, акцизи (крім звичайних продуктів до акцизного відносять: сірника, хв. вода, послуги авіатранспорту), податок на власність, мита, податок на прибуток від цінних паперів і ін. Основні місцеві податки: туристський збір, податок на родину (складається з трьох податків: на житло, земельний податок на будинки і будівлі, податок на землю), податок на професію, податок на збирання території, податок на використання комунікацій, податок на продаж будинків. У цілому, місцеві податки складають 30% загального податкового тягаря, вони ж наповняють 40% місцевих бюджетів.

Характерні риси податкової системи Франції

стимулююче вплив на підвищення ефективності економіки;

соціальна спрямованість;

облік територіальних аспектів.

Усі заходи для оподатковування знаходяться в компетенції Парламенту (Національна Асамблея). Там щорічно уточнюються ставки. Для французької системи характерні тверда законодавча регламентація, що сполучається, разом з тим, із гнучкістю. Правила застосування податків стабільні протягом ряду років. Французькі податки взаємопов'язані в цілісну систему, у якій існує механізм захисту від подвійного оподатковування. Місцеві органи мають досить широкі права в цій області, але обмежені поруч умов. Протягом ряду останнього років спостерігається тенденція зниження ставок з одночасним розширенням бази за рахунок скасування пільг і привілеїв. Організацією оподатковування в країні займається податкова служба, що функціонує в складі Міністерства економіки, фінансів і бюджету. Її очолює Головне податкове керування. У його підпорядкуванні знаходиться 80 000 службовців. Вони сконцентровані в податкових центрах (їх 830) і в 16 інформаційних центрах. Податкові центри розраховують податкову базу по кожнім податку, збирають платежі і контролюють правильність сплати. Оподатковування ґрунтується на декларації про доходи і контроль за її правильним складанні. Існує контроль двох видів:

за даними документів;

детальний контроль - по наявним в інспектора документам, якщо виявляється невідповідність у декларації.

У випадку укриття існує тверда система відповідальності:

при помилці заповнення податок стягується в повній сумі і накладається штраф у розмірі 0,75% на місяць чи 9% у рік;

якщо порушення навмисне, податок стягується в подвійному розмірі;

при серйозному порушенні можливо тюремне ув'язнення.

Оподатковування спирається на державну систему бухобліку, що є обов'язкової. Існує і спрощена система.

Податок на додаткову вартість

ПДВ забезпечує 45% усіх податкових надходжень. Він стягується методом часткових платежів. Існує 4 види ставок ПДВ:

18,6% - нормальна ставка на усі види товарів і послуг;

33,33 - гранична ставка на предмети розкоші, машини, алкоголь, тютюн;

7% - скорочена ставка на товари культурного побуту (книги);

5,5% - на товари і послуги першої необхідності (харчування, за винятком алкоголю і шоколаду; медикаменти, житло, транспорт).

Зараз спостерігається тенденція до зниження ставок і переходу до двох ставок - 18,6% і 5,5%. Законами Франції передбачено два види звільнення від ПДВ:

Остаточне: компенсація ПДВ по експорті й у результаті різних ставок при покупці і продажі. Від сплати ПДВ звільняється три види діяльності:1) медицина і медичне обслуговування; 2) утворення; 3) діяльність суспільного і благодійного характеру. Так само звільняються усі види страхування, лотереї, казино.

Існує список видів діяльності, де передбачене право вибирати між ПДВ і прибутковим податком: 1) здача в оренду приміщень для будь-якого виду економічної діяльності; 2) фінанси і банківська справа; 3) літературна, спортивна, артистична діяльність, муніципальне господарство.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6 Реферат на тему: Особливості податкової системи Франції

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок