Головна Головна -> Реферати українською -> Державне регулювання -> ТЕОРЕТИКО-МЕТОДОЛОГІЧНІ ЗАСАДИ УПРАВЛІННЯ РАЦІОНАЛЬНИМ ВИКОРИСТАННЯМ рекреаційними територіями регіону

ТЕОРЕТИКО-МЕТОДОЛОГІЧНІ ЗАСАДИ УПРАВЛІННЯ РАЦІОНАЛЬНИМ ВИКОРИСТАННЯМ рекреаційними територіями регіону

Назва:
ТЕОРЕТИКО-МЕТОДОЛОГІЧНІ ЗАСАДИ УПРАВЛІННЯ РАЦІОНАЛЬНИМ ВИКОРИСТАННЯМ рекреаційними територіями регіону
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
13,59 KB
Завантажень:
128
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8 
УДК 332.72
ГОРЛАЧУК В.В., Миколаївський державний гуманітарний університет імені Петра Могили,
м. Миколаїв, Україна ГАЙДАЄНКО О.М., Південнослав'янський інститут КСУ, м. Миколаїв, Україна
ТЕОРЕТИКО-МЕТОДОЛОГІЧНІ ЗАСАДИ УПРАВЛІННЯ РАЦІОНАЛЬНИМ ВИКОРИСТАННЯМ
Розглядаються методологічні засади управління рекреаційними територіями регіону. Обґрунтовуються механізми прийняття ефективних управлінських рішень та функції
управління рекреаційними територіями.
Methodological bases of management are opened by recreational territories of region. Mechanisms of acceptance of effective administrative decisions and functions of management by recreational territories are proved.3 огляду на збільшення чисельності суб'єктів туризму особлива увага приділяється становленню та розвитку рекреаційних територій. Саме рекреаційні території, за рахунок своєї гнучкості, руйнують стереотип, який склався при адміністративно- командній системі, що тільки санаторно-курортні установи є основою оздоровлення людини. Проте виконання функцій, покладених на рекреаційні території, нині наштовхується на серйозну економіко-правову, соціальну, екологічну невизначеність, що призводить до підприємницького ризику. За таких обставин в Україні, як і в регіоні, зокрема, повинна діяти ефективна система управління цими землями з метою своєчасного реагування на мінливі вимоги ринку.
Актуальність і новизна теми управління як напряму дії суб'єктів управління змушує науковців і практиків зосередити увагу на формуванні методології прийняття управлінських рішень щодо використання рекреаційних територій, демонструванні важливості цього напрямку в інтерпретації сучасної картини розвитку нашої країни.
В ході еволюційного процесу формування науки про управління як мультидисциплінарної сфери знань, що використовує інструментарій значної кількості політичних, юридичних, економічних, психологічних, екологічних наук, наук про державне управління тощо виникла об' єктивна необхідність розшифрувати понятійно-категорійний апарат термінів "управління" і "регулювання", "управління" і "менеджмент".
Це важливо тому, що ці терміни в практиці управління невиправдано ототожнюються, що створює руйнівний вплив на суспільну свідомість.
Пошук відповіді на поставлену проблему дозволяє зробити висновок, що поняття "управління" і є методологічним підґрунтям "регулювання". Причому носіями і виразниками ідеології управління рекреаційними територіями виступають Конституція України - Основний закон прямої дії і Земельний кодекс - галузевий законодавчий акт прямої дії. Всі інші законодавчі акти мають своїм завданням регулювання системи управління з метою підтримання вектора її стабільного, стійкого стану, тобто забезпечення реалізації тих положень, що окреслені в Конституції України і в Земельному кодексі України.
Наприклад, стаття 20 Земельного кодексу
процеси регулювання - оскільки це якісно різні види діяльності.
Аналізуючи суть термінів "управління" і "регулювання", нами представлено схематичне зображення цих процесів (рис. 1).
Наприклад, позиція 1 на координатній площині, що відображає відхилення від вектора мети досягнення (управління) щодо нераціонального використання землі шляхом прийняття двох Законів України "Про охорону земель", "Про державний контроль за використанням і охороною земель" від 19.06.2003 р.
Позиції 2 і 3, відхилення яких зумовлено відсутністю Законів "Про землеустрій" і "Про державний земельний кадастр", після їх прийняття будуть ліквідовані, перемістившись на пряму вектора мети.
Позиція 4, яка відображає порушення правових основ організації охорони, ефективного використання природно-заповідного фонду України, відтворення його природних комплексів та об' єктів, зініціювала прийняття Закону
України в якості управлінського рішення проголошує встановлення та зміну цільового призначення земель, але регулювання цього процесу здійснюється на підставі постанови Кабінету Міністрів України "Про порядок зміни цільового призначення земель, які перебувають у власності громадян або юридичних осіб" від 11.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8 Реферат на тему: ТЕОРЕТИКО-МЕТОДОЛОГІЧНІ ЗАСАДИ УПРАВЛІННЯ РАЦІОНАЛЬНИМ ВИКОРИСТАННЯМ рекреаційними територіями регіону

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок