Головна Головна -> Реферати українською -> Державне регулювання -> КРИТЕРІЇ ТА ПОКАЗНИКИ ОЦІНКИ РЕГІОНАЛЬНОЇ ПРОДОВОЛЬЧОЇ БЕЗПЕКИ

КРИТЕРІЇ ТА ПОКАЗНИКИ ОЦІНКИ РЕГІОНАЛЬНОЇ ПРОДОВОЛЬЧОЇ БЕЗПЕКИ

Назва:
КРИТЕРІЇ ТА ПОКАЗНИКИ ОЦІНКИ РЕГІОНАЛЬНОЇ ПРОДОВОЛЬЧОЇ БЕЗПЕКИ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
7,78 KB
Завантажень:
316
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5 
УДК 338.824.5
О. О. ШЕВЧЕНКО
КРИТЕРІЇ ТА ПОКАЗНИКИ ОЦІНКИ РЕГІОНАЛЬНОЇ ПРОДОВОЛЬЧОЇ БЕЗПЕКИ
Переглянуто й уточнено склад критеріїв, застосовних до оцінки регіональної продовольчої безпеки. Визначено проблемні області для формулювання пріоритетних напрямів державного регулювання.
It is revised and specified composition of criteria applicable to estimation of regional food safety. Problem regions are certain for formulation of priority directions of the state adjusting.
Зміст поняття продовольчої безпеки як для національного, так і для регіонального рівня повинен розкриватися в системі критеріїв і показників, що дають змогу всебічно охарактеризувати її поточний стан, динаміку і тенденції зміни. Необхідність вироблення такої системи визначається об'єктивними потребами управління продовольчою безпекою на регіональному рівні, при цьому особливо важливою є наявність формалізованих критеріїв і показників, що дозволяють як якісно, так і кількісно оцінити рівень продовольчої безпеки конкретного регіону. Такі показники можуть слугувати як базою для порівняння стану продовольчої безпеки в окремих регіонах і країні в цілому, так і основою для формулювання цілей державного регулювання АПК і продовольчого ринку та прийняття управлінських рішень (вироблення плану дій у стратегічній і короткостроковій перспективі).
Питанням державного регулювання забезпечення продовольчої безпеки приділяли увагу українські та зарубіжні учені. Серед українських авторів слід виділити Ю. Білика, П. Борщевського, В. Гейця, Л. Дейнеко, О. Кочеткова, І. Лукінова, Р. Маркова, Г. Мостового, П. Саблука, В. Трегобчука, В. Юрчишина та ін. Серед зарубіжних теоретиків питаннями забезпечення продовольчої безпеки займалися В. Балабанов, Е. Борисенко, Е. Сєрова та ін.
Метою статті є переглянути й уточнити склад критеріїв, застосовних до оцінки регіональної продовольчої безпеки; визначити проблеми для формулювання пріоритетних напрямів державного регулювання.
З нашої точки зору, запорукою ефективності регіональної системи продовольчої безпеки (забезпечення якої, як було показано, є багатоаспектною проблемою і передбачає врахування багатьох чинників) є наявність процедур комплексної діагностики її стану, яка дає змогу врахувати взаємозв'язок різних чинників.
Адекватна система показників повинна характеризувати стан основних чинників продовольчої безпеки. Як найважливіші чинники пропонується розглянути такі [2, c. 69]:
рівень і структура кінцевого споживання продуктів харчування;
стан продовольчого потенціалу сфер АПК і природних ресурсів сільськогосподарського призначення;
обсяги і структура експорту-імпорту продовольства в регіоні, які характеризують міжрегіональний аспект відтворення;
якість і безпека продовольства.
На сьогодні серед вітчизняних дослідників немає єдиної точки зору щодо системи критеріїв і показників, що дають змогу всебічно охарактеризувати стан регіонального агропромислового комплексу і ринку продовольства з погляду забезпеченості продовольчої безпеки. Для національного рівня існують загальновизнані критерії і показники продовольчої безпеки, проте в рамках справжньої роботи для рівня регіону нагальним є завдання розширення кола таких показників і уточнення критеріїв з урахуванням специфіки регіону, рівня забезпечення продовольчої безпеки (очевидно, що склад критеріїв для даного рівня відрізнятиметься від загальнонаціонального) [3, c. 98; 5, c. 158; 6, c. 89].
Для регіонального рівня вимога дотримання продовольчої незалежності може виявитися нездійсненною для багатьох регіонів. Більш того, імператив досягнення самозабезпечення продовольством (з метою забезпечення безпеки) для регіонального рівня, на відміну від національного, втрачає свою гостроту.
По-перше, прояв зовнішніх загроз, які зумовлені іншими утвореннями того самого рівня (інших регіонів) або соціально-економічною ситуацією в країні в цілому менш вірогідно, ніж прояв загроз національній безпеці з боку інших держав (боротьба за ринки збуту, економічна блокада тощо) або світових ринків.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5 Реферат на тему: КРИТЕРІЇ ТА ПОКАЗНИКИ ОЦІНКИ РЕГІОНАЛЬНОЇ ПРОДОВОЛЬЧОЇ БЕЗПЕКИ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок