Головна Головна -> Реферати українською -> Державне регулювання -> Соціальні гарантії держави в контексті розвитку кадрового потенціалу професійно-технічної освіти України

Соціальні гарантії держави в контексті розвитку кадрового потенціалу професійно-технічної освіти України

Назва:
Соціальні гарантії держави в контексті розвитку кадрового потенціалу професійно-технічної освіти України
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
7,11 KB
Завантажень:
197
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 
УДК 331.2
0.В. Сторожук, доц., канд. екон. наук, А.В. Михайлюк, здобувач
Кіровоградський національний технічний університет
Соціальні гарантії держави в контексті розвитку кадрового потенціалу
професійно-технічної освіти України
Стаття присвячена аналізу ролі соціальних гарантій держави в контексті розвитку кадрового потенціалу професійно-технічної освіти України. Виявлено невідповідність державних соціальних гарантій та механізмів їх реалізації в системі освіти, зокрема професійно-технічної. Запропоновані напрямки посилення дієвості механізмів реалізації соціальних гарантій держави в системі професійно- технічної освіти.
соціальні гарантії, професійно-технічна освіта, кадровий потенціал
Постановка проблеми. В останні роки у вітчизняній системі професійно- технічної освіти відбулися істотні зрушення, обумовлені трансформацією соціально- економічної і політичної ситуації в країні. Це вимагає у свою чергу зміни освітніх стандартів, рівня і якості підготовки кваліфікованих робітників, удосконалення номенклатури спеціальностей відповідно до сучасних вимог. Традиційна система професійно-технічної освіти характеризується застарілою матеріально-технічною базою, недосконалістю кваліфікаційних характеристик на професії та види робіт, державних стандартів професійно-технічної освіти, недостатнім рівнем підготовки педагогічних працівників, і тому неспроможна сьогодні і в найближчому майбутньому забезпечити збереження і розвиток кадрового потенціалу кваліфікованих робітників в Україні.
Серед великої кількості питань, які стосуються державного регулювання системи освіти в Україні, особливе місце належить забезпеченню соціальних гарантій держави в контексті розвитку кадрового потенціалу професійно-технічної освіти.
Аналіз останніх досліджень і публікацій. Темі соціальних функцій держави, формування і використання кадрового потенціалу працівників, розвитку системи освіти як складової національної безпеки держави присвячено багато робіт вітчизняних науковців. Серед інших потрібно виділити таких відомих вчених, як: С.І. Бандур,
1.К. Бондар, О.А. Бугуцький, В.М. Геєць, О.А. Грішнова, Б.М. Данилишин, С.І. Дорогунцов, Т.А. Заяць, Г.І. Купалова, В.І. Куценко, Е.М. Лібанова, М.В. Семикіна, В.П. Семиноженко, Л.М. Фільштейн.
Разом з тим, потрібно визнати, що проблеми забезпечення соціальних гарантій держави в системі освіти, зокрема в контексті розвитку кадрового потенціалу професійно-технічної освіти України все ще залишаються невирішеними. Актуальність і недостатня вивченість зазначених проблем обумовили вибір теми даної статті.
Метою статті є аналіз ролі і дієвості механізмів реалізації соціальних гарантій держави в контексті розвитку кадрового потенціалу професійно-технічної освіти України.
Виклад основного матеріалу. Як свідчать результати наших досліджень, протягом останніх років спостерігається чітка тенденція щодо скорочення обсягів підготовки кадрів у професійно-технічних навчальних закладах нашої держави. За даними Державного комітету статистики кількість професійно-технічних навчальних закладів системи Міністерства освіти і науки України скоротилась з 1246 одиниць у 1990 році до 1018 у 2008 році, або на 18,3%, а випуск ними кваліфікованих робітників зменшився відповідно з 376,7 тис. до 265,1 тис. осіб, або на 29,6%
Слід зазначити, що на сьогодні професійно-технічна освіта в розрізі професій (спеціальностей) не враховує належним чином потреб регіональних ринків праці, особливо перспективних. Крім того, падіння престижу робітничих професій, неефективне інформуванням населення щодо попиту на професії, недостатня участь
роботодавців у розв'язанні проблем професійної освіти призводить до невідповідності між попитом і пропозицією на робочу силу. Так, дефіцит робітничих професій на ринку праці України сягає 200 тисяч [3, С.3]. Причому попит на деякі робітничі спеціальності (токар, фрезерувальник, слюсар, штукатур, тесляр тощо), наприклад, у Кіровоградській області у десятки разів перевищує їх пропозицію [2, С.18].
За даними Міністерства освіти і науки України щорічно завершує навчання у інтернатних закладах близько однієї тисячі дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, 60% з них продовжує навчання в професійно-технічних навчальних закладах (ПТНЗ), 10% - у вищих навчальних закладах, решта працевлаштовуються або продовжують навчання в середніх навчальних закладах [18].

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 Реферат на тему: Соціальні гарантії держави в контексті розвитку кадрового потенціалу професійно-технічної освіти України

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок