Головна Головна -> Реферати українською -> Державне регулювання -> СТРУКТУРНО-ФУНКЦІОНАЛЬНА ТЕОРІЯ СОЦІАЛЬНОЇ ДІЇ ТАЛКОТА ПАРСОНСА В ПОЛІТИЧНОМУ МАРКЕТИНГОВОМУ АНАЛІЗІ

СТРУКТУРНО-ФУНКЦІОНАЛЬНА ТЕОРІЯ СОЦІАЛЬНОЇ ДІЇ ТАЛКОТА ПАРСОНСА В ПОЛІТИЧНОМУ МАРКЕТИНГОВОМУ АНАЛІЗІ

Назва:
СТРУКТУРНО-ФУНКЦІОНАЛЬНА ТЕОРІЯ СОЦІАЛЬНОЇ ДІЇ ТАЛКОТА ПАРСОНСА В ПОЛІТИЧНОМУ МАРКЕТИНГОВОМУ АНАЛІЗІ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
20,83 KB
Завантажень:
472
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
УДК 316.258
Шубін С.П.
СТРУКТУРНО-ФУНКЦІОНАЛЬНА ТЕОРІЯ СОЦІАЛЬНОЇ ДІЇ ТАЛКОТА ПАРСОНСА В ПОЛІТИЧНОМУ МАРКЕТИНГОВОМУ АНАЛІЗІ
Стаття присвячена освітленню основних положень теорії соціальної дії, розробленій Т. Парсонсом в середині ХХ сторіччя, і впровадженню елементів цієї теорії в політичному маркетинговому аналізі соціально-політичних структур України.
Ключові слова: соціальна дія, актор, ситуація, ціннісна орієнтація, соціальна система, система культури, система особистості, структурно-функціональний аналіз, політичний маркетинговий аналіз.
Статья посвящена освещению основных положений теории социального действия, разработанной Т. Парсонсом в середине ХХ столетия, и внедрению элементов этой теории в политическом маркетинговом анализе социально- политических структур Украины.
Ключевые слова: социальное действие, актер, ситуация, ценностная ориентация, социальна система, система культуры, система личности, структурно- функциональный анализ, политический маркетинговый анализ.
The article discusses the basic positions of theory of social action, developed T. Parsonsom in the middle of the ХХ century, and introduces elements of this theory in the political marketing analysis of socio-political structures of Ukraine.
Key words: social action, actor, situation, valued orientation, the system, system of culture, system of personality, structural-functional analysis, political marketing analysis, social.
У науковому підході до державного управління соціально-політичними процесами, які розвертаються в Україні, існує проблема дефіциту високоякісних і ефективних методик дослідження, заснованих на оригінальних, таких, що до кінця зрозумілих і правильно використовуваних теорій. На базі таких теорій з'являється можливість створити нові або істотним чином удосконалити наявні інструменти дослідження і впливу на соціальні інститути держави, суспільства, а також акторів і очолювані ними структури соціально-політичної дії, використовувані в політичному маркетингу. Однією з таких теорій є структурно-функціональна теорія соціальної дії Т. Парсона, розроблена ним у 50-60-х роках XX століття.
Спочатку спроби створити струнку структурно - функціональну теорію соціальної дії були зроблені європейськими соціологами першого покоління, зокрема Е. Дюркгеймом [1; 2], М. Вебером [3-6] і В. Парето [7; 8].
Еміль Дюркгейм сприймав суспільство як моральний порядок: сукупність ідей, переконань і відчуттів. Суспільство є свого роду структурою, якій відповідає певна мораль; мораль орієнтована на суспільство, у свою чергу, суспільство є мета будь-якої моральної дії. Суспільство і мораль існують в індивідуальній свідомості, проте виходять за її рамки. Моральні правила відрізняються від інших правил поведінки, оскільки їх наслідки не містяться в них самих, а лише при недотриманні їх застосовуються зовнішні санкції за порушення обов'язків. Кожне суспільство має систему моралі, відповідну його структурі. Таким чином, соціальна сфера утворює ряд умов, що не піддаються контролю для даного конкретного індивіда, але в принципі доступні контролю людей в їх сукупності. З цієї точки зору, найбільш значний аспект соціального середовища - це система нормативних правил, підкріплених санкціями.
Е. Дюркгейм визнає, що страх перед санкціями складає лише другорядний мотив дотримання інституційних (суспільних) норм; первинний же мотив - це моральний борг. Моральний борг по відношенню до норми означає ні що інше, як ціннісну установку. Більш того, оскільки соціальна сфера включає інтегровану систему норм, то звідси витікає й існування загальної системи установок, орієнтованих на кінцеві цінності. А тому в суспільстві повинна існувати загальновизнана система цінностей.
Далі Е. Дюркгейм в системі соціальної дії оперував з індивідом, який діє в соціальному середовищі, а потім аналізував це середовище. Тут він виявив загальновизнану систему нормативних правил як одну з головних складових соціального середовища, тим самим висвітлив інституційний аспект системи соціальної дії.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: СТРУКТУРНО-ФУНКЦІОНАЛЬНА ТЕОРІЯ СОЦІАЛЬНОЇ ДІЇ ТАЛКОТА ПАРСОНСА В ПОЛІТИЧНОМУ МАРКЕТИНГОВОМУ АНАЛІЗІ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок