Головна Головна -> Реферати українською -> Державне регулювання -> Сучасний вимір соціального захисту на глобальному та державному рівнях

Сучасний вимір соціального захисту на глобальному та державному рівнях

Назва:
Сучасний вимір соціального захисту на глобальному та державному рівнях
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
9,62 KB
Завантажень:
88
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5 
УДК 364
БАГМЕТ М.О., МОСКАЛЕНКО В.В., Миколаївський державний гуманітарний університет ім. Петра Могили, м. Миколаїв, Україна
Сучасний вимір соціального захисту на глобальному та державному рівнях
У статті розглядаються основні аспекти впливу глобалізації на світові соціально-захисні мережі, виникнення та розвиток наднаціонального соціального захисту. Основну увагу авторами приділено аналізу точок зору західних науковців щодо сучасних тенденцій розвитку глобального соціального захисту.
The article deals with the main aspects of globalization influence on the world social securities, the origins and development of global social security. The main attention authors pay to the analysis of researchers' positions concerning the current trends of global social security development.
Сучасні тенденції розвитку соціального захисту значною мірою обумовлені загальними особливостями й закономірностями світового політичного процесу. Глобалізація, інтеграційні та дезінтеграційні процеси, посилення ролі наддержавних структур, транснаціональних корпорацій, зростання взаємозалежності національних економік - ці та інші елементи світової трансформації є чинниками трансформації соціальної, а в її складі - нових
підходів та змін у сфері функціонування систем соціального захисту.
Мета даної роботи - виявити сучасні тенденції розвитку соціального захисту в світі, проаналізувати основні аспекти впливу глобалізації на соціально-захисні мережі, виникнення і розвиток наднаціонального соціального захисту, його співвідношення з державним соціальним захистом.
Глобальні тенденції, загальносвітові процеси еволюції соціального захисту, на думку авторів, впливають на соціальну сферу, соціальне забезпечення різних країн та мають значення для аналізу систем соціального захисту на державному рівні.
Найбільш значними роботами в сфері проблем, пов'язаних з глобальними аспектами формування й розвитку систем соціального захисту, є дослідження зарубіжних вчених С. Лейбфріда, П. Пірсона, Дж. Вобруби, П. Тейлора-Губі, У. Лоренца, Б. Дікона, М. Халса, П. Стабса та ін.
Проблемам моделювання та класифікації систем соціального захисту в межах досліджень світового добробуту присвячені роботи Г. Еспінг- Андерсена, Р. Мішри, У. Лоренца та ін.
Відомі компаративні дослідження політик соціального захисту здійснені Дж. Вобрубою, Р. Тейлором-Губі, Т. Скочпол.
Із світовими процесами глобалізації пов'язана переоцінка ролі національної держави як основного інструменту соціального захисту. Традиційно соціальний захист населення завжди асоціювався в першу чергу з державою, адже саме його виникнення - це, можна сказати, проект національних держав, проект, який був дуже часто пов' язаний із процесами державотворення. Так, наприклад, введення соціаль-ного страхування О. Бісмарком в 1883-1889 роках було логічним продовженням об'єднання Німеччини в 1871 році [1, с. 180].
До того ж саме критичні періоди в історії певних країн вели до загострення національного духу та проведення соціальних реформ, таких, як "Новий курс" Ф. Рузвельта або створення системи соціального захисту у Великобританії у 1941 році. Результат цих реформ - соціальний захист став досягненням людства, і досягненням на національному рівні, адже інституціонально система соціального захисту була пов'язана передусім із державою. Отже, поступовий розвиток систем соціального захисту був невід'ємною частиною процесів розбудови національної держави.
Водночас варто зазначити, що програми соціального захисту завжди мали на меті не лише економічні чинники, тобто зростання добробуту громадян, але й формування політичної спільноти і почуття приналежності до певної громади людей, посилення суспільної солідарності, що є вагомими факторами державотворення.
Дотепер політика соціального захисту реалізувалась в повній мірі в межах певної країни, що дозволяло на науковому рівні виокремлювати типи, моделі соціального захисту, виявляти його порівняльні аспекти.
Сьогодні, у світлі глобалізації, соціальний захист перестає існувати тільки в межах певної держави, бути особливою прерогативою держави.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5 Реферат на тему: Сучасний вимір соціального захисту на глобальному та державному рівнях

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок