Головна Головна -> Реферати українською -> Державне регулювання -> СТРИМУВАНЬ І ПРОТИВАГ У СИСТЕМІ ДЕРЖАВНОЇ ВЛАДИ У КОНСТИТУЦІЙНОМУ ПРОЕКТІ УНР ОТТО ЕЙХЕЛЬМАНА

СТРИМУВАНЬ І ПРОТИВАГ У СИСТЕМІ ДЕРЖАВНОЇ ВЛАДИ У КОНСТИТУЦІЙНОМУ ПРОЕКТІ УНР ОТТО ЕЙХЕЛЬМАНА

Назва:
СТРИМУВАНЬ І ПРОТИВАГ У СИСТЕМІ ДЕРЖАВНОЇ ВЛАДИ У КОНСТИТУЦІЙНОМУ ПРОЕКТІ УНР ОТТО ЕЙХЕЛЬМАНА
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
12,34 KB
Завантажень:
315
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7 
УДК 321.01:342.5
Турчин Я.Б.
ОСНОВНІ ЕЛЕМЕНТИ МЕХАНІЗМУ
СТРИМУВАНЬ І ПРОТИВАГ У СИСТЕМІ ДЕРЖАВНОЇ ВЛАДИ У КОНСТИТУЦІЙНОМУ ПРОЕКТІ УНР ОТТО ЕЙХЕЛЬМАНА
У статті розглянуто конституційні погляди відомого українського правника, громадсько-політичного діяча, ідеолога національно-визвольних змагань кін. XIX - поч. ХХ ст. Отто Ейхельмана. Аналізується запропонований ним механізм стримувань і противаг в системі організації державної влади через розгляд його основних елементів. Підкреслюється актуальність державотворчих ідей вченого.
Ключові слова: механізм стримувань і противаг, конституційний проект, державотворення.
В статье рассмотрены конституционные взгляды известного украинского юриста, общественно-политического деятеля, идеолога национально-освободительных соревнований кон. XIX - нач. ХХ ст. Отто Эйхельмана. Анализируется предложенный им механизм сдерживания и противовесов в системе организации государственной власти через рассмотрение его основных элементов. Подчеркивается актуальность государственных идей ученого.
Ключевые слова: механизм сдерживания и противовесов, конституционный проект, создание государства.
The Constitutional views of a famous Ukrainian lawyer, a public and political figure, and an ideologist of the national-liberation emulations at the end of the XIXth century - the beginning of ХХ th century Otto Eihelmann are considered in the article. The mechanism of abstention and counterbalance in the system of organizing the state power by means of consideration of its main elements suggested by Otto Eihelmann is analyzed here. The actuality of the scientist's ideas concerning state forming is emphasized here.
Key words: the mechanism of restraint and counterbalances, the constitutional project, state creation
Запорукою стабільного функціонування державної влади є система стримувань і противаг, яка забезпечує взаємну підконтрольність різних гілок і центрів державної влади та запобігає її концентрації в одній гілці чи в руках однієї особи. Цілком очевидно, що питання розподілу влади в умовах реформування українського суспільства і розвитку державотворчих процесів відіграє особливу роль, адже це - важливий й необхідний елемент становлення демократичної, правової і соціальної Української держави. Практична реалізація ідеї стримувань і противаг пов'язана з необхідністю не тільки запобігти надмірній концентрації влади, а й забезпечити стабільність і сталість в діяльності державних інститутів, покращити їхню організацію та взаємодію, подолати можливі протистояння та конфронтації всередині державного механізму тощо.
Молода Українська держава робить перші кроки на шляху опанування і втілення системи розподілу влади, що відповідає цінностям демократично-правового суспільства. Зважаючи на незначний державницький досвід України, помітно певні неузгодженості у функціонуванні гілок влади, а подекуди й пряме протистояння між ними. Можемо констатувати, що з точки зору актуальності потребують подальшого дослідження як зарубіжні моделі системи стримувань і противаг, так і власний український досвід організації державної влади.
У контексті зазначеної проблематики особливе місце посідає постать і погляди відомого вітчизняного правника, громадсько- політичного діяча кінця XIX - першої третини XX ст., ідеолога українського національно- визвольного руху - Отто Оттовича Ейхельмана. Будучи автором багатьох ґрунтовних наукових досліджень, він зробив чималий вклад у розвиток українського конституціоналізму. Здебільшого О. Ейхельман є відомим завдяки своєму авторському проекту Конституції УНР (1921 р.), який здобув високу оцінку як серед сучасників вченого, так і нинішніх науковців. За часів радянського тоталітарного режиму науково-теоретична спадщина вченого була недоступною для дослідження. І лише з проголошенням незалежності України науковці дістали можливість аналізувати теоретичні і практичні надбання О. Ейхельмана. Здебільшого загальну інформацію про нього зустрічаємо в поодиноких довідкових виданнях. Частково погляди вченого розглядали В.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7 Реферат на тему: СТРИМУВАНЬ І ПРОТИВАГ У СИСТЕМІ ДЕРЖАВНОЇ ВЛАДИ У КОНСТИТУЦІЙНОМУ ПРОЕКТІ УНР ОТТО ЕЙХЕЛЬМАНА

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок