Головна Головна -> Реферати українською -> Державне регулювання -> СУЧАСНИЙ СТАН ОРГАНІЗАЦІЙНОЇ СТРУКТУРИ ЗАКЛАДІВ ДЕРЖАВНОГО ТЕХНІЧНОГО НАГЛЯДУ УКРАЇНИ

СУЧАСНИЙ СТАН ОРГАНІЗАЦІЙНОЇ СТРУКТУРИ ЗАКЛАДІВ ДЕРЖАВНОГО ТЕХНІЧНОГО НАГЛЯДУ УКРАЇНИ

Назва:
СУЧАСНИЙ СТАН ОРГАНІЗАЦІЙНОЇ СТРУКТУРИ ЗАКЛАДІВ ДЕРЖАВНОГО ТЕХНІЧНОГО НАГЛЯДУ УКРАЇНИ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
10,59 KB
Завантажень:
186
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6 
УДК 351.82
С. Б. БІБЛЕНКО
СУЧАСНИЙ СТАН ОРГАНІЗАЦІЙНОЇ СТРУКТУРИ ЗАКЛАДІВ ДЕРЖАВНОГО ТЕХНІЧНОГО НАГЛЯДУ УКРАЇНИ
Викладено аналіз сучасного стану організаційної структури закладів державного технічного нагляду в Україні.
The article is devoted the analysis of the modern state of organizational structure of establishments of state technical supervision in Ukraine.
Прийняття Верховною Радою України Закону "Про дорожній рух" стало вагомим кроком на шляху побудови ефективної схеми державного нагляду за технічним станом усього транспортного господарства країни. Складовою частиною такого господарства є парк тракторів, причепів до них, сільськогосподарських і дорожньо-будівельних машин і механізмів, спрямування їхньої роботи на користь суспільства та економіки. Одним з пунктів цього Закону нагляд за такими машинами, їх реєстрація, облік, щорічні технічні огляди і інші функції, пов'язані з їх експлуатацією, покладені на Міністерство аграрної політики України, а в ньому - на Інспекції державного технічного нагляду [1].
В організаційну структуру органів держтехнагляду, відповідно до постанови Кабінету Міністрів України, входять такі підрозділи [6]:
Державна інспекція по нагляду за технічним станом машин і обладнання "Держтехнагляд України";
Інспекція держтехнагляду АР Крим, обласні, Київська і Севастопольська міські інспекції;
районні в областях інспекції держтехнагляду.
Державна реєстрація машин здійснюється інспекціями державного технічного нагляду Автономної Республіки Крим, обласних, Київської та Севастопольської міських державних адміністрацій з метою забезпечення єдиного обліку машин, контролю за відповідністю їхніх конструкцій та технічного стану до чинних в Україні правил, нормативів і стандартів, дотримання законодавства про сплату встановлених платежів та податків, зборів та інших платежів, а також попередження протиправних дій окремих осіб щодо машин.
Правилами встановлюється єдиний на території України порядок державної реєстрації, обліку, видачі реєстраційних документів та державних номерних знаків на трактори, самохідні шасі, самохідні сільськогосподарські, дорожньо-будівельні і меліоративні машини, тракторні причепи, які підлягають експлуатації на вулично-дорожній мережі загального користування [6].
Правила є обов'язковими для всіх фізичних і юридичних осіб, які є власниками машин або діяльність яких пов'язана з їхнім виготовленням, реалізацією та експлуатацією.
Уся зареєстрована техніка перебуває на подвійному обліку в органах Держтехнагляду:
перший ступінь обліку - журнали реєстрації видачі реєстраційних документів і державних номерних знаків, які зберігаються в інспекціях протягом 45 років з часу проведення останнього запису за реєстрацією;
другий ступінь - оперативний комп'ютерний облік, який дозволяє в короткі терміни визначити власника за ідентифікаційними номерами агрегатів або реєстраційними документами.
На сьогодні такий облік запроваджено в усіх областях, районних центрах, містах Києві та Севастополі. Розробляється база для створення єдиного державного комп'ютерного обліку машин і механізмів.
У результаті здійснення реєстрації та обліку машин є можливість контролювати вплив останніх на навколишнє середовище та життя і здоров'я людей. Обмежувати дії власників, які не дотримуються встановлених норм і стандартів експлуатації транспортних засобів, а також контролювати сплату платежів і податків, які пов'язані із виробництвом, розподілом, обміном і споживанням (використанням) транспортних засобів.
Державний технічний огляд машин проводиться з метою перевірки їхньої технічної готовності, відповідності вимогам державних стандартів, безпеки дорожнього руху і запобігання виникненню несправностей, внаслідок яких збільшується негативний вплив на навколишнє природне середовище, а також контролю за своєчасністю проходження медичного огляду трактористами-машиністами і сплатою податку з власників транспортних засобів [3].
Упровадження обов'язкового технічного огляду стимулює власника утримувати транспортний засіб у належному технічно-справному стані, що є важливим для безпеки життєдіяльності людини.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6 Реферат на тему: СУЧАСНИЙ СТАН ОРГАНІЗАЦІЙНОЇ СТРУКТУРИ ЗАКЛАДІВ ДЕРЖАВНОГО ТЕХНІЧНОГО НАГЛЯДУ УКРАЇНИ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок