Головна Головна -> Реферати українською -> Державне регулювання -> Розвиток виробничо-лікувальних комплексів для інвалідів

Розвиток виробничо-лікувальних комплексів для інвалідів

Назва:
Розвиток виробничо-лікувальних комплексів для інвалідів
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
9,99 KB
Завантажень:
457
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6 
УДК 38.45-056.24
Кравцова Г.О.
Розвиток виробничо-лікувальних комплексів для інвалідів
У статті розглядаються питання створення та подальшого розвитку виробничо-лікувальних комплексів для інвалідів. На основі дослідження вітчизняного та міжнародного законодавства зроблено спробу узагальнення його у єдиний Кодекс про інвалідів, який містив би всі норми регулювання повноцінного життя інваліда.
Ключові слова: виробничо-лікувальні комплекси, соціальна підтримка, реабілітація, працевлаштування, матеріальне забезпечення.
В статье рассматриваются вопросы создания и дальнейшего развития производственно-лечебных комплексов для инвалидов. На основе исследования отечественного и международного законодательства сделано попытку обобщения его в единый Кодекс про инвалидов, который содержал бы все нормы регулирования полноценной жизни инвалида.
Ключевые слова: производственно-лечебные комплексы, социальная поддержка, реабилитация, трудоустройство, материальное обеспечение.
In the article the question of creation and subsequent development of production- medical complexes for invalids is examined. On the basis of consideration of domestic and international legislation the attempt of its generalization is done. The development of the Code about invalids, which would contain all norms of adjusting of valuable life of invalid is proposed.
Key words: production-medical complexes, social support, rehabilitation, employment, financial providing.Постановка проблеми. Для розбудови соціально - правової держави та громадянського суспільства в умовах ринкової економіки важливим є формування нового, вищого рівня правосвідомості та соціальної підтримки населення України, при цьому найбільшої соціальної державної підтримки потребують інваліди.
Тому одним з основних принципів надання державної соціальної підтримки інвалідам є їх зайнятість та просування по службі. Повноцінне життя інваліда можливе лише за умови, коли вона не відчуває обмежень у виконанні життєвих функцій. Проте якщо такі обмеження з певних причин все ж таки виникають, цивілізоване суспільство повинно з робити все можливе для їх усунення. Щорічно 3 грудня, згідно з рішенням ООН, в усьому світі відзначається Міжнародний день інвалідів - нагадування людству про його обов'язок проявляти турботу й милосердя до найбільш незахищеної частини суспільства-інвалідів.
Відповідно до статті № 43 Конституції України, кожен громадянин України, особи з подвійним громадянством (біпатриди) або особи без громадянства (апатриди) мають право на працю, що включає можливість заробляти на життя працею, яку він вільно обирає або на яку вільно погоджується. Кожен має право на належні, безпечні і здорові умови праці, на заробітну плату, не нижчу від визначеної законом. У Конституції України (ст. 46) декларується, що «...громадяни мають право на соціальний захист, що включає право на забезпечення їх у разі повної, часткової або тимчасової втрати працездатності, втрати годувальника, безробіття з незалежних від них обставин, а також у старості та в інших випадках, передбачених законом.
Методологічні положення розвитку виробничо - лікувальних комплексів, які б виконували політичну, соціальну, економічну та правову функції повинні орієнтувати суб'єктів управління соціальними службами та керівниками підприємств на подолання суперечностей між зростаючими потребами населення у працевлаштуванні інвалідів.
Аналіз останніх досліджень і публікакцій. У цьому зв'язку відзначимо, що теоретичні основи управління у сфері соціального забезпечення та зайнятості інвалідів знайшли своє відображення у працях Михайлівської Т.О., Петренко С.А., Письменної І.В., Шевцова А.Р, законодавстві прийнятому Верховною Радою України за роки незалежності, а також у міжнародних нормативно-правових актах.
Проте питання розвитку виробничо-лікувальних комплексів для інвалідів поки що вивчено недостатньо як у теоретико-методологічному так і в практичному плані. Нині не створено механізму управління розвитком виробничо- лікувальних комплексів, які б забезпечили роботою людей з особливими фізичними та психологічними потребами, не розкрито зміст зайнятості та просування по службі інвалідів в цілому.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6 Реферат на тему: Розвиток виробничо-лікувальних комплексів для інвалідів

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок