Головна Головна -> Реферати українською -> Державне регулювання -> ЦІННІСНІ АСПЕКТИ РЕКЛАМНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ У ВИБОРЧОМУ ПРОЦЕСІ

ЦІННІСНІ АСПЕКТИ РЕКЛАМНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ У ВИБОРЧОМУ ПРОЦЕСІ

Назва:
ЦІННІСНІ АСПЕКТИ РЕКЛАМНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ У ВИБОРЧОМУ ПРОЦЕСІ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
12,31 KB
Завантажень:
29
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7 
УДК 659.113
Лютко Н.В.
ЦІННІСНІ АСПЕКТИ РЕКЛАМНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ У ВИБОРЧОМУ ПРОЦЕСІ
У статті розглядаються ціннісні аспекти рекламної діяльності, зокрема, визначається суб'єктивний та об'єктивний бік цінностей. Акцентується увага на функціях засобів масової інформації, які беруть участь у формуванні політичних цінностей.
Ключові слова: політична реклама, рекламування, політичні цінності.
В статье рассматриваются ценностные аспекты рекламной деятельности, в частности, определяются субъективные и объективные стороны ценностей. Акцентируется внимание на функциях средств массовой информации, которые принимают участие в формировании политических ценностей.
Ключевые слова: политическая реклама, рекламирование, политические ценности.
The valued aspects of publicity activity are examined in the article, in particular, subjective and objective sides of values is determined. Attention on the functions of mass medias is accented which take part in forming of political values.
Key words: political advertising, advertising, political values.
Особливістю політичної реклами є її спрямування на популяризацію ідей, цінностей, норм. Одночасно її оформлення та сприйняття також опосередковуються цінностями. Розглянемо аксіо- логічний вимір політичної реклами, який особливо актуальний у контексті «експлуатації» політичними силами її психологічних можливостей впливу.
Деякі аспекти цієї проблематики висвітлюються у працях сучасних українських дослідників В. Бебика, В Климончука, Г. Почепцова, В. Де- нисенка, Ю. Сурміна, М. Головатого, Ю. Шай- городського та інших.
Цінність як особлива, абстрактна суть, визначається як конкретні, значущі для певного суб'єкта предмети, що його оточують і задовольняють його потреби [6, с. 4]. Цінності можуть виступати як «предметні цінності» або об'єкти ціннісного ставлення, тобто оцінюватися в контексті добра або зла, істини чи неістини, допустимого або забороненого, справедливого чи несправедливого тощо. Подібні оцінки інколи можуть бути градаційними (що відзначають різні рівні відповідної якості). Способи і критерії, на підставі яких виробляються самі процедури оцінювання відповідних явищ, закріплюються в суспільній свідомості і культурі як «суб'єктні цінності» (установки і оцінки, імперативи і заборони, цілі і проекти, виражені у формі нормативних уявлень), виступаючи орієнтирами діяльності людини. «Предметні» та «суб'єктні» цінності є начебто двома полюсами ціннісного ставлення людини до світу.
Цінності завжди мають об' єктивний і суб' єк- тивний бік. Їх не можна розглядати безвідносно до людських потреб і стосунків, а ці стосунки завжди мають об'єкт, тобто те, на що спрямовані. Їх умовно можна поділити на суспільні (об'єктивовані в культурі і закріплені в різних формах суспільної свідомості) та особистісні цінності (властиві конкретній людині). Особистісні цінності виступають структурним елементом особистості. У кожної людини цінності розрізняються за значущістю, вибудовуючись в ієрархії, які попри всю їх специфічність можуть бути подібними у багатьох різних людей. Цінність, на яку спрямована дія, трансцендентна щодо самої дії. Як тільки особа пізнає певну цінність, вона автоматично усвідомлює, що ця цінність існує сама по собі, незалежно від того, приймає її ця людина чи ні.
Цінності є своєрідним культурним кодом. Кожна культура породжує власну ціннісну систему. Саме її зміст демонструє, наскільки успішно відбувається процес культурної ідентифікації нації, народу, розвивається чи руйнується національна самосвідомість, зберігає себе нація як носій унікального, лише їй притаманного, чи поступово втрачає ці риси. Саме існування «культурного коду», зазвичай, є доказом не одно-, а багатоваріантного розвитку цивілізації. Кожна країна, кожне суспільство, здійснюючи вибір, має взяти із загальнолюдського досвіду ті форми і методи, які, поза сумнівом, є найефективнішими, відповідають не тільки економічним і технологічним можливостям, але й рівню культурного розвитку, співзвучні з народними традиціями, духом і психологією нації.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7 Реферат на тему: ЦІННІСНІ АСПЕКТИ РЕКЛАМНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ У ВИБОРЧОМУ ПРОЦЕСІ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок