Головна Головна -> Реферати українською -> Державне регулювання -> ПРО ДЕЯКІ ПИТАННЯ ЗАПРОВАДЖЕННЯ СИСТЕМИ УПРАВЛІННЯ ЯКІСТЮ У МІСЦЕВИХ ОРГАНАХ ВИКОНАВЧОЇ ВЛАДИ

ПРО ДЕЯКІ ПИТАННЯ ЗАПРОВАДЖЕННЯ СИСТЕМИ УПРАВЛІННЯ ЯКІСТЮ У МІСЦЕВИХ ОРГАНАХ ВИКОНАВЧОЇ ВЛАДИ

Назва:
ПРО ДЕЯКІ ПИТАННЯ ЗАПРОВАДЖЕННЯ СИСТЕМИ УПРАВЛІННЯ ЯКІСТЮ У МІСЦЕВИХ ОРГАНАХ ВИКОНАВЧОЇ ВЛАДИ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
5,16 KB
Завантажень:
502
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 
УДК 352.07
Апанасевич Володимир Володимирович, начальник управління державної служби Головного управління державної служби України в Миколаївській області, старший викладач за сумісництвом кафедри державного управління Миколаївського державного університету ім. Петра Могили. Коло наукових інтересів - державне управління
ПРО ДЕЯКІ ПИТАННЯ ЗАПРОВАДЖЕННЯ СИСТЕМИ УПРАВЛІННЯ ЯКІСТЮ У МІСЦЕВИХ ОРГАНАХ ВИКОНАВЧОЇ ВЛАДИ
Ця стаття присвячена питанням і проблемам впровадження системи управління якістю у місцевих органах виконавчої влади. Особлива увага приділяється заходам впровадження цієї системи в Миколаївській області.
This article is devoted to questions and problems of introduction of a control system by quality in local executive authorities. The especial attention is given to introduction of this system in the Nikolaev region.
Своєю постановою від 11 травня 2006 року № 614 Кабінет Міністрів України прийняв рішення про запровадження системи управління якістю відповідно до міжнародних стандартів КО серії 9000 в органах виконавчої влади України, схваливши відповідну Програму. У рамках виконання цієї Програми Держспоживстандарт України та Головдержслужба України спільним наказом від 31.07.06 № 273/221 затвердили План заходів щодо виконання цієї постанови і Програми та Методичні рекомендації щодо розроблення та впровадження систем управління якістю відповідно до стандарту ДСТУ ISO 9001-2000 в органах виконавчої влади. До речі, враховуючи важливість цього інструментарію в системі державного управління, цим Планом заходів передбачено розглянути можливість запровадження спецкурсу "Системи управління якістю в органах виконавчої влади" у вищих навчальних закладах, що здійснюють підготовку магістрів за спеціальністю "Державна служба" в освітній галузі "Державне управління".
Схваленою урядом Програмою передбачається на першому етапі (до 2008 року включно) запровадження системи управління якістю в центральному апараті міністерств, інших центральних органів виконавчої влади, апараті Ради міністрів Автономної Республіки Крим, обласних, Київської та Севастопольської міських держадміністрацій. На другому етапі (починаючи з 2009 року) передбачається запровадження та забезпечення її функціонування в територіальних органах міністерств та інших центральних органів виконавчої влади, міністерствах та республіканських комітетах Автономної Республіки Крим, структурних підрозділах обласних та районних державних адміністрацій.
Виконання цієї Програми дасть змогу підвищити результативність та ефективність державного управління, зокрема, в результаті зменшення необгрунтованих витрат, в тому числі витрат часу; урахувати в діяльності органів виконавчої влади потреби споживачів у конкретних послугах та забезпечити належну якість їх надання; здійснити чітку регламентацію діяльності посадових осіб, уповноважених на виконання функцій держави, визначити перелік послуг, що надаються органами виконавчої влади; забезпечити прозорість прийняття управлінських рішень та підвищити їх якість; забезпечити формування позитивного міжнародного іміджу України.
Які ж передумови запровадження систем якості у державному управлінні?
У повоєнній Європі здійснювалися реформи, спрямовані на подолання кризових явищ шляхом посилення державної регламентації бізнесу. Проте вже з середини 70-х років у розвинутих країнах розпочався процес переходу до постіндустріального суспільства, який характеризується як перехід до "сервісної" моделі держави як практики надання послуг. Як свідчить міжнародний досвід, одним з найбільш ефективних механізмів підвищення якості роботи органів державної влади з точки зору потреб споживачів є впровадження у їх діяльність стандартів і процедур єдиних з бизнес-сектором. Одним із прикладів такої ефективної стандартизації є запровадження в органах державної влади стандарту управління якістю ISO 9001-2000. ISO (Міжнародна організація зі стандартизації - це всесвітня федерація національних органів стандартизації (комітетів - членів ISO). Прийняті комітетами проекти міжнародних стандартів розсилають комитетам- членам на голосування.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 Реферат на тему: ПРО ДЕЯКІ ПИТАННЯ ЗАПРОВАДЖЕННЯ СИСТЕМИ УПРАВЛІННЯ ЯКІСТЮ У МІСЦЕВИХ ОРГАНАХ ВИКОНАВЧОЇ ВЛАДИ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок