Головна Головна -> Реферати українською -> Державне регулювання -> Роль держави у забезпеченні інфраструктури: еволюція концепцій та сучасні погляди

Роль держави у забезпеченні інфраструктури: еволюція концепцій та сучасні погляди

Назва:
Роль держави у забезпеченні інфраструктури: еволюція концепцій та сучасні погляди
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
12,26 KB
Завантажень:
188
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7 
УДК 338.49
Ципліцька О.О., Нетудихата К.Л., Миколаївський державний гуманітарний університет ім. Петра Могили
Роль держави у забезпеченні інфраструктури: еволюція концепцій та сучасні погляди
Стаття присвячена розгляду економічних та історичних причин зміни концепцій регулювання інфраструктури. Розглянуто особливості і необхідність механізму державного регулювання даної галузі та переваги і недоліки механізму ринкового регулювання. Проведено аналіз практики та представлено схеми взаємодії держави та приватних агентів у забезпеченні інфраструктури в країнах з ринковою економікою та в трансформаційних економіках.
The article is devoted to consideration of economic and historical reasons of changes in infrastructure regulation conceptions. The peculiarities and necessity of government regulation of this sector, benefits and shortcomings of market regulation mechanism are presented. The analysis of practice is carried out. Article describes the frameworks of interaction between government and private agents in infrastructure provision in countries with market and transition economies.Економічне зростання більшості країн світу зумовлюється рівнем розвитку елементів економічної системи, зокрема, соціально-економічної інфраструктури. Вона включає в себе транспорт, зв'язок, житлово-комунальні послуги, охорону здоров'я тощо. Якість інфраструктури значною мірою зумовлює ефективне функціонування всієї економіки. Як показав досвід колишнього СРСР, державне фінансування інфраструктур- них галузей, за умови обмеженості бюджетних ресурсів, здатне лише підтримувати їх функціонування при обмежених можливостях розвитку.
Стан інфраструктурного забезпечення в Україні не відповідає потребам економічного зростання. Це проявляється у зростанні трансак- ційних витрат підприємств, витрат на отримання послуг та витрат, пов'язаних з їх недостатньою якістю. Отже, інфраструктурний сектор вітчизняної економіки потребує суттєвого реформування. Воно здійснюється, але повільними темпами. Причина полягає в успадкованому з радянських часів малоефективному механізмі регулювання інфраструктурної галузі, спрямованому переважно на екстенсивний розвиток підприємств соціально-економічної інфраструктури. В його рамках фінансування з державного бюджету збиткових підприємств водо-, газо- та енергопостачання, а також транспортних, телекомунікаційних здійснюється переважно на основі "залишкового принципу", що не сприяє технологічному оновленню, впровадженню нових організаційних форм управління тощо.
Багато країн світу значною мірою використовують ринкове регулювання підприємств інфраструктури через приватизацію, надання підприємств інфраструктури в довгострокову оренду, концесії тощо. Це має наслідком зростання конкуренції і, відповідно, покращення якості послуг та їх відносного здешевлення. Конкуренція на ринках інфраструктурних послуг забезпечується, незважаючи на монополістичну природу більшості таких ринків.
Зміна механізмів регулювання інфраструктури супроводжувалася як позитивними, так і негативними ефектами. Втім залишається відкритим питання про співвідношення у забезпеченні соціально-економічної інфраструктури держави та приватних підприємств. Для визначення того, які функції має виконувати держава за умови реформування інфраструктури на сучасному етапі, необхідно дослідити еволюцію теоретичних поглядів на роль держави в регулюванні соціально-економічної інфраструктури і економічної практики та окреслити основні риси концепцій даної проблеми. Дослідження дозволить виявити основні причини змін пріоритетності двох видів інститутів - держави та ринку - у забезпеченні інфраструктури на різних етапах розвитку країн світу. У свою чергу, це створює умови для розробки сценарію, за яким ці види забезпечення змінюють один одного.
Задачі дослідження передбачають огляд публікацій, в яких започатковано та розвинуто погляди щодо шляхів забезпечення інфраструктури; хронологічний аналіз основних теорій та концепцій; виявлення взаємозв' язку між державою і приватними агентами щодо забезпечення підприємств інфраструктури.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7 Реферат на тему: Роль держави у забезпеченні інфраструктури: еволюція концепцій та сучасні погляди

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок