Головна Головна -> Реферати українською -> Державне регулювання -> ПРАВОВІ ЗАСАДИ ЗДІЙСНЕННЯ ДЕРЖАВНОЇ ГУМАНІТАРНОЇ ПОЛІТИКИ

ПРАВОВІ ЗАСАДИ ЗДІЙСНЕННЯ ДЕРЖАВНОЇ ГУМАНІТАРНОЇ ПОЛІТИКИ

Назва:
ПРАВОВІ ЗАСАДИ ЗДІЙСНЕННЯ ДЕРЖАВНОЇ ГУМАНІТАРНОЇ ПОЛІТИКИ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
11,47 KB
Завантажень:
446
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6 
УДК 340.114
П.М. ПЕТРОВСЬКИЙ
ПРАВОВІ ЗАСАДИ ЗДІЙСНЕННЯ ДЕРЖАВНОЇ ГУМАНІТАРНОЇ ПОЛІТИКИ
Розглянуто процес здійснення державної гуманітарної політики як системної діяльності, спрямованої на розвиток суспільства та окремої особи, розкрито роль права в ньому. Підкреслено, що основою такої політики є дотримання принципу верховенства прав людини. Аргументовано, що приватні права людини для політики гуманізму виконують роль засад, тобто таких вихідних концептів, що спонукають суб 'єктів до їх обов 'язкового ствердження.
The process of realization of public policy of humanism is considered as system activity of directed on development of society and individual, the role of right is exposed in him. Underlined, that basis of such policy is an observance ofprinciple of supremacy of rights for a man. The argued idea is conducted, hat private for a man for the policy of humanism carry out the role of reasons, that such initial concept which induce subjects to the obligatory assertion.
У ст. 3 Конституції України зазначено: "Права і свободи людини та їх гарантії визначають зміст і спрямованість діяльності держави. Держава відповідає перед людиною за свою діяльність. Утвердження і забезпечення прав і свобод людини є головним обов'язком держави" [1]. Дійсно, цей європейський стандарт демократії і гуманізму повинен бути змістом усієї державної політики. Проте достатньо уважного погляду на повідомлення ЗМІ, щоб пересвідчитися в умовності виконання інституційного призначення держави. Візьмемо для прикладу газету "Дзеркало тижня" від 17 листопада 2007 р. [6], де наочним підтвердженням сказаного можуть бути три публікації на, здавалося б, різні теми - І. Ведернікової "Держава - убивця", Д. Петровського "Злочинне непорозуміння" та Ю. Федоренка "Законодавчий вакуум, який призвів до афери "Еліта-центр", - це проблема держави, а не приватного інвестора.". Коротко їх зміст можна сформулювати як порушення прав людини в різних, але життєво важливих напрямках - у справі забезпечення безпечного для життя дорожнього руху, обмеження права "вільно збирати, зберігати, використовувати і поширювати інформацію" [1, ст. 34], про незабезпечення права громадянина на житло [1, ст. 47] і бездіяльність державних органів при його порушенні. Підтвердженням того, що мова йде не про поодинокі випадки, а про типові для нашого суспільства явища, може бути стаття, що аналізує доповідь правозахисних організацій, присвячену стану захисту
прав людини й основних свобод в Україні за період із 2006 р. по травень 2007 р. і зроблений висновок про те, що негативні тенденції в цій сфері поглиблюються, а також те, що "з безлічі продуманих і здійснених рекомендацій щодо поліпшення ситуації держава не реалізувала практично нічого" [12].
Можна констатувати, що проблема забезпечення основних прав і свобод людини є досить гострою для українського суспільства, а її вирішення вимагає більш глибокого теоретичного осмислення зв'язку політики й права, зокрема ролі права у здійсненні державою гуманітарної політики.
Демократичний вектор розвитку української держави стверджується суперечливо, рух вперед стримується значним тягарем минулого, стереотипами сьогодення та слабкістю теоретичної думки. Завдання "концептуалізації підвалин, на яких має стояти держава" [10, с. 26] стосується зокрема взаємозв'язку прав людини і державної політики. Ця проблема була предметом дослідження з давніх часів і отримала своє історично конкретне вирішення у працях Арістотеля, Локка, Монтеск'є, Руссо, Канта, Гегеля. Із вітчизняних мислителів до її розкриття близько підійшов Б. Кістяківський. Сучасний етап усвідомлення гуманістичного змісту державної політики характеризується глибоким проникненням у природу права, що здійснюється в рамках декількох конкуруючих концепцій - позитивістська (Бентам, Ед. Берк), динамічна (Ганс Кельзен), ліберальна (Ф. А. Гаєк), лібертаріанська (Девід Боуз) та комунікативна (Поль Рікер, Ю. Габермас). Думку про те, що базисом парадигми державного управління має бути право висловлюється багатьма сучасними дослідниками [2; 16].

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6 Реферат на тему: ПРАВОВІ ЗАСАДИ ЗДІЙСНЕННЯ ДЕРЖАВНОЇ ГУМАНІТАРНОЇ ПОЛІТИКИ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок